Skocz do zawartości

Zmywarka do naczyń


dadys

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsze jak duzo osob w rodzinie , jak tylko 2 to polecam taka co jest mniejsza ..zmywanie raz w tygodniu to porazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5 lat. 3 razy użyta. Bo mocno zabrudzonych np przypalona patelnia, czy garnek nie domyje, talerz taki oblepiony sosem, trzeba wszystko wstępnie przygotować. To już szklankę po herbacie, czy talerz po zupie sam wymuje, garnek i patelnie i tak muszę.

Co do modelu to chyba wszystkie modele oferują praktycznie podobne rozwiązanie. Patrz ile tz. kompletów można na raz myć.

I tak aby np. raz dwa razy myć dziennie a nie zbierać na pełny wsad parę dnii i odwrotnie pracowała na "okrągło". No i gwarancja, serwis to wiadomo.

O Electra wcześniej napisała.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciekzbrzegu, Ja mam moja to jest ze tak powiem "babcia"kupiona w 94 r, moja wlasnie jest mniejsza bo nas 2 jest , wiec zmywam tak ok co 2 dzien.. z racji ze jest juz stara to i funkcji ma bardzo niewiele ale sprawdza sie doskonale bo ja nienawidze zmywac :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do firm to Miele i jak wyżej Bosch.

@Electra ja ponoć jestem (chyba coś w tym jest) cudotwórca co do tworzenia brudnych naczyń. Ale co do mycia jestem neutralny ze wskazaniem na lubię. Tak że ciepła woda płyn i po robocie.

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Beko - porażka u nas - 4x grzałka się przepaliła, wymienili wszystko - została tylko blacha i komora zmywania. 2x elektronika ze sterowaniem, moduł zmiękczania wody, pompa. Albo miałem wyjątkowego pecha, albo to taki kit jest. 

Teraz mam Bosch-a seria 4 i jestem zadowolony. Jedyna wada tego Bosch-a to "zachęta" do korzystania z programu ECO, który trwa 3,5h - po zakończeniu otwiera się automatycznie. Po zakończeniu wszystkich innych programów pozostaje zamknięta - a używamy praktycznie jednego programu 70 stopni 1h.

--

Romii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma Siemensa 45 cm dla dwóch osób idealna (to samo co Bosch, są identyczne). Domywa wszystko, nawet po pieczonych żeberkach itp. Najważniejsze myć odpowiednim programem. Ma szufladę na sztućce na samej górze (fajny bajer), inne mają np. koszyk. Poprzednia miała wyświetlacz na podłodze i widziałem ile czasu pozostało do końca. Teraz zagapiłem się i tylko wyświetla kropkę niebieską :(

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 11 lat mam elektroluxa, pracuje bez zarzutu. Duża na 12 kompletów naczyń. Jest nas dwoje (było czworo} więc myje 2-3 razy w tyg ale nie wymieniła bym na mniejszą. Oczywistym jest że aby zbierać brudne naczynia trzeba mieć ich dość dużo. Zaschniętych bardzo brudnych naczyń to moim zdaniem żadna zmywarka nie domyje. Naczynia np po obiedzie tylko wstępnie ogarniam z resztek ręcznikiem papierowym. Robię to tylko dlatego żeby nie tracić czasu na czyszczenie filtrów przy każdym użyciu. Ja jestem bardzo zadowolona o bez problemu włożę duży garnek lub inne duże naczynia. Nowe modele mają u góry półkę na sztućce choć moim zdaniem to zbędny bajer. W swojej zmywarce ogołociłam koszyk na sztućce że zbędnych plastikowych kratek, separatorów, i stał się bardzo wygodny i bardziej pojemny. Zajmuje mniej miejsca niż półka dedykowana Edytowane przez Alinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 6 lat używam Boscha. Ale co ważne, od ponad 3 lat jest to wyłącznie moja zmywarka (moja kuchnia).

Wkładam w nią wszystko od szklani po mieszałkę (znaczy mieszałki już nie, bo kupiłem większą :( ale poprzednia 20L była myta tylko w zmywarce).

Zmywarka włączana średnio co drugi dzień gdy nic nie robię, a jak się biorę do pracy, to praktycznie się nie wyłącza.

Przypalone garnki/patelnie najpierw stawiam na kuchenkę i gotuję w nich proszek do prania z niewielką ilością wody a następnie opłukane do zmywarki..

Praktycznie tylko fusy z kawy/herbaty i jakieś grubsze kawałki opłukuję przed włożeniem.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używamy z żoną takiej : https://www.euro.com.pl/zmywarki/candy-cdcp-6.bhtml

Dla dwóch osób jest w sam raz, mieszczą się też mniejsze garnki.

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF

 

Piszę poprawnie po polsku. (Przynajmniej się staram ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to jedynie wiem

Zwróć uwagę żeby jedna z temp. mycia była 70-75'C.


[Dodano: 06 gru 2021 - 10:46]

Z tą 40-ką to trochę przemyśl. Dwie osoby a dwie osoby bywa różnica.

Jedni będą tam myć tylko 4 talerze na dobę a inni mają armagedon po przygotowaniu obiadu (gary,talerze miski, miseczki, sztućce itd) :D

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piksiak, Ja tez mam Siemensa  45 juz od ponad 20 paru lat , malo funkcji , najwazniejsze ze wkladam brudne wyjmuje czyste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób już się wypowiedziało nt. modelu, ja podpowiem co do funkcjonalności

Ostatnio jak zmienialiśmy zmywarkę to kupiłem z 3-cią szufladą na samej górze na SZTUĆCE -jest to super sprawa w porównaniu do standardowego koszyczka

- brak koszyczka -więcej miejsca na dolnej szufladzie

- sztućce rozłożone na półeczce super się domywają

Tu masz przykład (pierwszy z brzegu -żadna reklama strony/modelu) 

https://www.euro.com.pl/zmywarki/siemens-iq300-sr23hi65me.bhtml

 

P.S.

Co do producenta to:

  • Amica po 25 miesiącach uszkodzona -była dodatkowa gwarancja -naprawiona z ubezpieczenia koszt naprawy 1500zł (koszt zakupu zmywarki 1490)
    po kolejnym roku znów awaria -brak ekonomicznego sensu naprawy
  • Electrolux zmarł po 4 latach (dosłownie ODPADŁA sekcja z pompą znajdująca się w dolnej części pojemnika zmywarki przy okazji zalewając kuchnię -naprawa nierealna -należałoby wymienić cały zbiornik -element bardzo równiutko "odpękł" wzdłuż śrub mocujących)
  • Obecnie Siemens działa już (odpukać) rok -kilkukrotnie wywalał błąd Exx i przerywał zmywanie, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu działa -serwis reaguje jak "informatyk" -proszę wyłączyć i włączyć jeżeli błąd się powtórzy to proszę zgłosić usterkę jako reklamacja, niestety/stety błąd wystąpił 3x na rok czasu
Edytowane przez Viszna

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Viszna, Fajna , tylko juz widze mojego TZ jak tak uklada , jak on do koszyka wrzuca jak leci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko juz widze mojego TZ jak tak uklada

To jest najczęstszy "problem" , żeby te zmywarki same układały :D

Co nie zmienia faktu że trzecia półka jest super (tak mi się wydaje, bo nie mam takiej :laugh: ) :thumbsup:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka to rzeczywiście będzie wydajniejsza 40 od 60 :facepalm::D

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej 3-ciej półki to faktycznie trzeba się "przyzwyczaić" aby układać brudne, (ja układam łyżki obok łyżek, noże obok noży) i dzięki temu rozpakowanie takich sztućców to MOMENT, bo wyjmuje się wszystkie noże na 1 raz -całą garścią, etc.

 

Natomiast mój kuzyn cały czas mówi, że w domu powinny być DWIE zmywarki: w 1-nej są czyste naczynia, a w 2-giej brudne i tak na przemian -zmywarka robi od razu za szafkę i nie trzeba by wyjmować i układać czystych naczyń, no ale na pomyśle się skończyło, gdyż jego żona nie chce dopuścić do takiego rozwiązania  :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(ja układam łyżki obok łyżek, noże obok noży) i dzięki temu rozpakowanie takich sztućców to MOMENT, bo wyjmuje się wszystkie noże na 1 raz -całą garścią, etc.
Ale sortowanie brudnych zabiera czas wiec pewnie na jedno wyjdzie ... u mnie do mycia najwiecej lyzek , bo ja zebym miala i 100 to i tak kazda ubrudze ot taki ze mnie kucharz :)  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta szuflada na sztućce. Rzecz podejścia. W życiu nie chciałbym w niej układać. Koszyczek jest moim zdaniem znacznie wygodniejszy. Co do czterdziestki. Nawet jeśli dwie osoby robią duży rozgardiasz w naczyniach to o tak jest wystarczająca. Z dwojga złego chyba lepiej ciut z małą niz za duża

 

Wysłane z mojego M2101K7AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Boscha jeden u mnie śmigał ponad 10 lat bez awarii i wreszcie coś się zepsuło (nie pobierał wody) a, że ja nie daję do naprawy sprzętów (szkoda naprawiać wysłużony sprzęt bo zaraz co innego padnie) więc poszedł do utylizacji.  Kupiłem drugiego Boscha śmiga już ponad dwa lata i bez zastrzeżeń.

 

W życiu nie chciałbym w niej układać. Koszyczek jest moim zdaniem znacznie wygodniejszy.

Kwestia gustu moim zdanie szuflada jest bardzo wygodna a koszyczek na sztućce tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.