Skocz do zawartości

Jaką stalkę wybrać


majchal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie niby banalne, jednak spotkałem sie z kilkoma rozbieżnymi opiniami, co do kształtu stalki. Są dwa rodzaje: okragłe i spłaszczone. Ja zawsze myślałem ( bo tak mi przez lata wciskano do głowy ), że spłaszczona jest lepsza, jednak w gronie osób, z którymi "funkcjonuję" krąży opinia, że brać tylko okrągłą.

Jako, że mam mozliwość zanabycia drogą kupna jednej i drugiej, to proszę o Wasze opnie którą wybrać

Wino, kobiety i śpiew.
Wino robię sam, kobiety mam trzy w domu, a o śpiewie lepiej przemilczeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem kwadratową. :grin: Jestem z niej bardzo zadowolony. Oczywiście narożniki ma zaokrąglone. Dwie powierzchnie są karbowane i służą do wstępnego ostrzenia, a dwie przeciwległe są gładkie i służą do wygładzenia. Może Miro coś więcej o niej napisze, bo to u niego kupiona, ale w sklepie internetowym jej nie ma. :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majchal ja mam u siebie 3 stalki

pierwsza to zwykla taka ostra ktora byla dodawana w komplecie do nozy solingen,

generalnie nadaje sie do ostrzenia kosy czy siekiery nie noza!

 

druga mam solingen eliptyczną z tzw.małymi nacięciami generalnie leży sobie nie

ostrze na niej prawie wcale,dostalem ja jako prezent.generalnie nadaje sie do ostrzenia

nozy w których wymagany jest lekki tzw.drut podczas pracy np.przy wykrawaniu glów

badz prac przy uboju jak wyciaganie ośrodków,gdzie trzeba mostek nożem ciać.

 

trzecia najlepsza dla mnie to ta okrągla solingen,bardzo gładka,fajnie sie ostrzy na niej

nóż,naprawde rewelacja,miałem ją na zlocie,pare pociągnieć i nóż goli,warunek do tej

stalki to nóz z dobrej weglowej lub nierdzewnej stali o dużej twardosci,moj ma 54-56HCR,zaleta bardzo dlugo trzyma ostrosc jak się nie tnie po metalu :wink:

 

czwarta nie stalka a ostrzarka to firmy Lansky ja ja kupiłem za 25zl,do sporadycznego ostrzenia rewelacja

http://www.allegro.pl/item451204917_ostrzalka_lansky_10_sekund_pewna_marka_lcstc.html

jezeli chodzi naostrzyc nóz mysliwski czy masarski z przeznaczeniem pracy w domu

jest to rewelacja,posiada wegliki do ostrzenia i porcelanowe do polerowania ostrza noz

po paru pociagnieciach idzie super bez zwracania uwagi na kąt,kąt nadany jest z góry

co zapewnia ostrość.

uwaga najlepsza stalka czy ostrzałka nie zapewni ostrosci noża ktory jest wykonany

z kiepskiej stali ktorą mozemy sobie ostrzyć nie wiem ile a nóż nie bedzie zbierał tzw.sznyta,ostatnio podczas ostrzenia na zlocie mialem okazje ostrzyc noże naprawde

kiepskiej jakośc,ja uzywam ze stali węglowej i tzw.chirurgicznej 54-56HCR.

 

jezeli masz zbedne około 500zl i od razu zakupisz pasek z zapinka tej stalki aby nie ukradli :wink: to polecam stalke firmy dick kwadratową dwie strony gladkie dwie ostre

wg rankingów jest najlepsza,lecz powiem tyle iż pracując kiedyś ostrzyło sie na Polskich poczciwych Gerlachach,które po obróbce bardzo dobrze sie sprawowaly

 

Jako, że mam mozliwość zanabycia drogą kupna jednej i drugiej, to proszę o Wasze opnie którą wybrać

kup tą okrągłą i jezeli jest ostra daj ją ślusarzowi oszlifować na gladko,lub zrob to sam

bedziesz mial przyjemnosc przez pare sobót i pewność ze ślusarz jej nie przegrzeje

slonecznie pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja wczoraj zakupiłem komplet nozy bergHoffa, w promocji za 99 PLN, ostre jak brzytwa, zamówiłem we wtorek, a dostarczono juz na drugi dzień - nieprawdopodobne :shock:

 

 

 

http://www.swiatkuchni.com/noze-k-id_3/?sess_id=f14c48e7192e6c39c12cf5cf877dab8c

 

chodzi o noże o symbolu 6el HOLLOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wielkie dzięki :) wino z winnicy dojrzewa , na zlocie nim podziekuję

 

Pozdrawiam Paweł

 

P.S. W przerwie świątecznej zacznę wklejać seriami budowę mojej altany 35m kw z piecem chlebowym, wędzarnią, kominkiem i grillem . Wczoraj dalismy juz gont na dach i ściany na wersją zimową. jeszcze elektryka i kamień elewacyjny

Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1600 W na kamieniu wolnoobrotowym :lol: a nie moc silnika.

Czyli po przekladni spowalnijącej i podnoszącej moment obrotowy czyli "moc"

Trick reklamowy

ale nie przesadzajcie, do noży to taki starczy, chyba że topory na akord będziecie oszczyć.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, przypomniało mi się, że mam dostać na Mikołaja taka oto stalkę diamentową, ciekawi mnie co o niej sądzicie?

witaj Wiesiek

stalka wygląda fajnie,mam podobną też eliptyczna,bedziesz zadowolony.

powiem tyle Ten Mikołaj musi Cię bardzo kochać

 

p.s.pozdrowienia dla Ciebie i Asi

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Od dłuższego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem stalki firmy Gesser. Eliptyczna stalka masarska. Ma już 30 lat i świetnie się sprawdza. Od czasu do czasu jedynie trzeba ją potraktować (jak każdą inną stalkę) spirytusem i papierem diamentowym. Od niedawna mam również kwadratową stalkę dicka. Obie polecam. Co do pracy stalką, pamiętam początki swojej szkoły zawodowej i pracy w zakładach mięsnych w Białymstoku. Majster od razy na początku nam wyjaśnił, że stalką się nie ostrzy, do ostrzenia służy szlifierka, najlepiej do noży, na stalką jedynie pozbywasz się resztek "drutu" wyrównujesz ostrze i nadajesz mu "jad". Jeśli próbuje się ostrzyć nóż stalką to po całym dniu pracy przy mięsie ręka odpada, wiem z własnego doświadczenia. Kształt talki nie ma tu większego znaczenia. O wiele większą ma jakość.Najlepsze stalki na jakich pracowałem to stalki gesserowskie frost i dick są niezłe. Co do frosta mają świetne noże z powierzchnią antygrip (zapobiega wyślizgnięciu się noża z ręki)

Swoją drogą widziałem ostatnio stalkę ceramiczną do ostrzenia noży o ceramicznym ostrzu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzałka do ostrzenia noży

Jak nie posmakujesz to się nie zepsujesz. Zasmakowałem w ostrzeniu tą stalką jest wspaniała dwa ,trzy lekkie pociągnięcia i nóż tańczy w mięsie.Zachwalam ją warta jest tych pieniędzy .

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=1332&postdays=0&postorder=asc&highlight=stalka&start=120

Polecam . Wspaniała rzecz . Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

http://www.eva-tec.pl/cat,48__No%C5%BCe_gastronomiczne_Stalki_ostrz%C4%85ce_dla_tych_co_potrafi%C4%85

http://www.makrohandel.pl/category/stalki-i-ostrzalki

Jeżeli chodzi o taką lub podobną to warto

Sprzęt » ostrzenie nozy

http://www.wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=2548&postdays=0&postorder=asc&start=120

Polecam bardzo to jest naprawdę dobre- STALKA JEST DO OSTRYCH NOŻY PO MARMURKU. Wygładza ostrze wspaniale nóż pływa w mięsie. Po kilku set ostrzeniach następuje zagładzenie ostrza noża. Wtedy pociągniecie na innej tradycyjnej ostrej stalce przywraca chwat nożowi i kilka pociągnięć z powrotem na niej powoduje że mamy znów ostry nóż. Polecam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.