Skocz do zawartości

Dymogenerator z odstojnikiem


Viszna

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Planuje zbudowanie nowego DG opierając się na konstrukcji z tego tematu oraz DG kolegi MlKl.

 

Przecież o DG Mikiego Rayan pyta :hmm:MIKI 601-167-051 czynne całą dobę ;)

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

To jest MlKl.
 

 

M l(L) K l(L) em,el,ka,el

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi  ;) ? Kolega buduje DG opierając się o projekt  MIKI-ego, i prosi o pomoc. MIKI podaje swój telefon aby można było do niego dzwonić. Co ja tu pomyliłem, podając jego telefon, bo nie bardzo mogę zrozumieć  :hmm:MIKI 601-167-051 czynne całą dobę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAnna napisała już wszystko.

 

EAnno, czy byłabyś miła i mogla mi tto rzeczowo wytłumaczyć jaki błąd popełniłem, bo ja nadal nie mogę zrozumieć gdzie ten błąd popełniłem podając koledze nr. telefonu do MIKI-ego, ponieważ autentycznie nie rozumiem Twego ostatniego postu :hmm: ?

 

"Miki dymi"  04 kwi 2021 12:22

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

M l(L) K l(L) em,el,ka,el

 

A co to jest?

 

 

Ja nie pisałem nigdzie literki L tylko literę I, ponieważ podpisy jakie w swych postach stosuje kolega MIKI i Miki wyglądają tak właśnie :hmm:.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/18257-miki-dymi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przy skręcaniu tych rurek używacie jakiegoś "uszczelnienia" typu pakuły itp?

Ten plastik od węża ogrodowego (dysza powietrzna) nie jest szkodliwy dla wędzonek?

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

DODATKOWY OPIS DO RYSUNKU

3 otwory fi 6mm do wkręcenia śrub na których opiera się ruszt należy wykonać w odpowiedniej odległości od otworów powietrznych (4 otwory fi 12mm)

Odległość ta jest zależna od wykonanego rusztu i powinna być taka, aby ruszt był około 5mm poniżej 4 otworów powietrznych.

Jeżeli ruszt będzie ZBYT NISKO (czyli otwory zapałowe będą zbyt wysoko względem rusztu) to na dnie rusztu mogą zalegać niespalone zrębki, które skutecznie zatkają ruszt i system nie będzie działać.

MIKI np. wykonał bardziej rozbudowany ruszt, który miał swój "stojak" i opierał się na dnie DG (o spód popielnika). Dla mnie łatwiej było wywiercić 3 otwory i wkręcić 3 śrubki niż spawać bardziej rozbudowany ruszt

 

 

Mam tutaj pewną wątpliwość, otóż jeśli założyć, że poziom otworów jest punktem odniesienia (na rysunku otwory zapałowe i otwór wylotowy są na jednym poziomie) , to przy założeniu, że ruszt ma być 5 mm poniżej otworów zapałowych wychodzi na to, że będzie się znajdował w świetle otworu wylotowego (otwór wylotowy ma średnicę 38,1 mm). Czy tak może być , czy jednak ruszt powinien być na poziomie dolnej krawędzi otworu wylotowego dymu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie .

 

Na wstępie chciałem podziękować za możliwość skorzystania z ogromu wiedzy praktycznej , którą wykorzystałem przy budowie wędzarni i wędzeniu (2016 rok palenisko bezpośrednie ) .

 

Po wielu godzinach lektury zdecydowałem się na budowę elektrycznej . Ze skrzynią , grzałka i sterownikiem nie miałem problemu tylko czytając o gotowych dymogeneratorach miałem zagadkę.

 

Zgłosiłem się do forumowicza MIKI (Idę mroczną doliną, złego się nie lękam, bo ze mnie najgorszy sukinsyn w całej dolinie) , który chętnie się zgodził wykonać dymogenerator w ciągu 2 tygodni .

 

04.11. 2022  zrobiłem przelew na jego konto uzgodnioną kwotę .

 

Byliśmy w kontakcie telefonicznym , problemy zaczęły się pod koniec stycznia 2023 , gdy zaczęło się przesuwanie terminu wysyłki z bzdurnych powodów .

 

20. 04. 2023 ostatni kontakt telefoniczny , obiecana wysyłka 24. 04. 2023 .

 

Nic takiego nie nastąpiło . Napisałem że proszę o  zwrot pieniędzy cisza , telefonu nie odbiera , na smsy nie odpisuje .

 

Zdecydowałem się opisać moją przygodę z tym człowiekiem aby ostrzec innych . Może nie tylko ja zostałem oszukany , jeżeli tak to proszę o kontakt .

 

Pozdrawiam wszystkich uczciwych .

Koko42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej zimy przerabiałem to samo z MIKIm. Ostatecznie przystał na zwrot pieniędzy. Ale odebrał telefon. Przynajmniej. Zanim rozwiązałem problem zwróciłem się w wiadomości prywatnej do kol. EAnna. Otrzymałem zyczliwe wsparcie.

 

Wysłane z mojego M2101K7AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja zostałem oszukany
Wystąp na drogę prawną, zgłoś oszustwo na policję. Napisz mu to SMSem jak nie odbiera telefonu, może ma email- na pewno ten co się zarejestrował na WB. My tutaj też nie tolerujemy oszustwa i wyłudzeń.  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odzew koledze 

Bossky  Muski

Napiszę do EAnni i zgłaszam dzisiaj sprawę na  na policję .

 

Rozmawiałem wczoraj z koleżanką policjantką  pracuje w wydziale dochodzeniowo gospodarczym  .

 

Mam przynieść przelew bankowy na jego konto i nagranie ostatniej rozmowy z  20.04.2023  , gdzie potwierdza  , że zamówienia nie wysłał .

 

Czułem że będzie kłopot  dlatego nagrałem rozmowę .

 

Pozdrawiam serdecznie .

 

Napiszę jaki będzie finał sprawy z fachowcem MIKI .

Koko42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, teraz rok wyborczy to może chłopak po Polsce jeździ.

 

Kurcze siedział w tym miasteczku i przesiąkł nawykami.

Naobiecywał, naobiecywał i ... wyszło jak zawsze :D

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, teraz rok wyborczy to może chłopak po Polsce jeździ.

 

Kurcze siedział w tym miasteczku i przesiąkł nawykami.

Naobiecywał, naobiecywał i ... wyszło jak zawsze :D

 

Pięknie ćwierka nasz Wróbelek :D:thumbsup::clap: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

naobiecywał

 

Pięknie ćwierka nasz Wróbelek

 

"MIKI" w całej swej okazałości
Ok - ale jak nie może zrobić, to mówi jak mężczyzna - niestety zwracam kasę=przelew zwrotny - i po problemie. A tak jest problem  :mellow:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naobiecywał, zwracam kasę = przelew zwrotny - i po problemie. A tak jest problem  :mellow:  

 

 

No włąśnie, sam kiedyś darzyłem MIKI-ego zaufaniem, ale jak widać możemy sobie teraz co najwyżej podśpiewywać za Reginą Pisarek jej piękny przebój z czasów wspaniałych lat naszej młodości, "Nie warto było" :D:thumbsup:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie fajnie to wszystko wyszło z Mr MlKl, współczuję, natomiast powiem, że jakoś super specjalnie nie jestem zaskoczony.

Też koło listopada 2022 kontaktowałem się z nim w sprawie dymogeneratora, natomiast poprosiłem o jakieś zdjęcia jak wygląda ten jego "produkt" w wersji sprzedażowej i zaczęło się mętne tłumaczenie, że zdjęć nie posiada, że niby stracił, a ostatnio nie robi nawet zdjęć bo "produkt" jest najlepszy i w sumie tylko on jeden wie jak dobrze zrobić generator dymu.

Uczulenie na ten typ ludzi "co wiedzą najlepiej", mętne tłumaczenia i ogólna perspektywa kupowania kota w worku   totalnie mi nie leżała więc sobie odpuściłem zakupy u MlKl.
Widzę, że była to jedna z lepszych decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak sobie chłopak namiesza w papierach.

Pięciu oszuka (nie wnikam czy świadomie lub nie) szósty zgłosi na policję, siódmy do US i problemy zaczną się piętrzyć.

I to wszystko w imię czego? 100-200zł?

Jeżeli to wypadek losowy ( miał tam jakiś pożar w miasteczku) to walnął by się w pierś, przeprosił i próbował jakoś sprawę załatwić.

Jeżeli to świadome posunięcie, no to majątku zbytnio nie powiększy.

 

Ech, jaki kraj taki Al Capone :D

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.