Skocz do zawartości

Puree ziemniaczane w chlebach sverige2


sverige2

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem o tym "zamienniku" wiele lat temu :D .

Electro to nie ma znaczenia mniejsze czy większe chlebki. Oprócz tego że chlebek dłużej zachowuje świeżość dzięki zastosowaniu "Pure ziemniaczanego" to uważam że również wpływa ono na poprawę smakowitości chlebka. Na 1 keksówkę, dodaję do mąki jedną czubatą łyżkę pure ziemniaczanego :D.

Edytowane przez Maxell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, mniejsze dla skorki , a  ja poprostu nie pieklam takich , zaczelam piec taki Sivonowy glownie i Naszego forumowego SP qba69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro, po wypróbowaniu wyrobów różnych producentów Pure ziemniaczanego, stwierdziłem że najlepsze jest to najtańsze niemieckie za 15 koron, z Lidla, bo nie posiada wielu tych zbędnych w chlebie dodatków. Pure Feliksa jest np. dwa razy droższe, a zupełnie nie odpowiada mi smakowo po dodaniu go do wypiekanego chleba. Warto wypróbować, niezależnie od rodzaju wypiekanego chlebka :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, nie kupuje takich produktow a do Lidl nie mam po drodze :) Jak co to ziemniaki zazwyczaj mam w domu ,  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inny smak jest Electro z ugotowanym i startym na tarce ziemniakiem, a inny (uważam że lepszy) z puree ziemniaczanym, o wygodzie nie wspominając, to dwa całkowicie różne smaki chleba, choć być może to tylko sugestia, jednak jak zwykle, co kto lubi :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję puree ziemniaczane do wszystkich absolutnie wypieków typu chlebowego :D  :thumbsup: .

Zawsze to trochę więcej chemii ;):D

 

Zrób sam puree ziemniaczane to dopiero poczujesz różnicę pomiędzy tym sklepowym a własnym.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo smakuje mi to niemieckie z Lidla, zrobiłem się leniwy na stare lata Mariuszu, a wyznaję swe credo życiowe którego do dni ostatnich nie zmienię, że "Można wszystko" (no prawie :D ), byle z umiarem. Mam siostrę rodzoną tzw. "Oszołomionego ekologa" i to mi w zupełności wystarcza, a czasami troszkę 'trucizny", no hmmm, inaczej trzeba by było przestać oddychać i umierać zdrowo :D.

Ps. Puree ziemniaczane z masełkiem i mleczkiem, ale to do tzw. bezpośredniej konsumpcji obiadowej i nie tylko, uwielbiam po prostu puree ziemniaczane, i robię je bardzo często (jest tuczące, tak, tak, wiem o tym :D ). W Szwecji od lat używam głownie sypkiej odmiany ziemniaka "King Edward", a w Polsce moim faworytem jest bardzo podobna "Irga", a kiedyś, kiedyś, zapomniana już dziś wspaniała odmiana "Alma", bardzo biała, bardzo sypka i bardzo smaczna :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige , musze kupic to piuree , sama nie przepadam za taka forma ziemniakow ale moj TZ owszem , bedzi emniej roboty proszek woda prawie przemyslowo :) Wiem ze co niektorzy Polacy co robia pierogu ruskie na sprzedaz uzywaja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonasz się Electro że Lidlowe puree jest naprawdę bardzo smaczne a do pieczenia chleba niezastąpione. Powiem Ci tak, wczoraj do kotlecików rybnych i surówki z kiszonej kapusty, zrobiłem puree z ziemniaków King Edward, masła Irlandzkiego niesolonego, oraz mleka, i jako smakosz oraz koneser muszę przyznać obiektywnie, że to gotowe puree z Lidla, smakowo, oraz swą kremową konsystencją smakuje mi o wiele bardziej, i uważam go za lepsze. Posiada ono już w sobie dodatek mleka i tłuszczu, ale ja dodaję do niego i tak masełko Irlandzkie, mleko 3%, plus nieco wody. Czasami dodaję też posiekany koper. Co tam dużo gadać, "Niebo w gębie" :D.

 

Ps. Nudziarzu, najmocniej Cię przepraszam, jeżeli uważasz ten post za zbędny, możesz go śmiało usunąć.

Pozdrawiam

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige , ja nie przepadam za piuree ogolnie ..kupie kiedy jak bede miala po drodze do LIdl.Na razie szuka jakiegos dobrego przepisu na grecki chleb wiejski z maka kukurydziana , mialam dobry przepis ale sie gdzies zapodzial ( byl z neta ale nie moge odnalesc )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie szukam jakiegoś dobrego przepisu na grecki chleb wiejski z mąką kukurydzianą , miałam dobry przepis ale się gdzieś zapodział ( był z netu, ale nie mogę odnaleźć ).

 

Do wyboru, do koloru Electro :D .   https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Grecki+chleb+wiejski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do wyboru, do koloru Electro .   https://www.google.c...ichleb wiejski
Potrafie szukac w internecie , :tongue:   zaden z tych  , jak by to bylo tak proste to bym juz dawno piekla :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagająca jesteś Electro :D. Jednak tak czy inaczej, przepisów na Grecki chlebek z mąką kukurydzianą są setki, a który Tobie akurat przypadł do gustu,  Bóg Jeden raczy wiedzieć :D ? To jest bardzo proste pieczywo, więc nic innego tylko samemu pod swój gust coś wykombinować :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, chleb byl z jakiegos przepisu po grecku , dlatego ciezko mi go znalesc , byl rowniez troche zmodyfikowany , bede dalej szukac ..do skutku  :) na razie zadowalam sie innymi chlebami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.