Skocz do zawartości

Jak jeździmy w Polsce


electra

Rekomendowane odpowiedzi

Eanno mam pytanie odnosnie 600km w takim czasie ,jade jutro do Pl autostada do Warszawy bez tankowania krotkie postoje nie wiecej niz 2 na siku ,jeszcze nigdy nie przejechalismy ponizej 5h?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam pytanie odnosnie 600km w takim czasie

Nie wiem, o co pytasz.

Na autostradzie obowiązuje ograniczenie 140h/godz.

Ale po drodze masz bramki, czasami musisz zwolnić; w moim przypadku część drogi miała ograniczenia do 100h/godz. i 50h/godz.

Cała droga zajęła mi 6h i 45 min., z czego połowa to była autostrada bez ograniczeń. Spalanie 5,2l/100km.

Średnia predkość zależy od wielu czynników, a najbardziej od natężenia ruchu. 

Posłuchałam rady Marka z Bielska i wcześnie wyjechałam.

W ub. roku ta sama trasa (poniedziałek, wyjazd po śniadaniu) zajęła 12h i wróciłam do domu skrajnie zmęczona.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na autostradzie obowiązuje ograniczenie 140h/godz.
zapomnialam ze u Was jest 140 na autostradzie , przyjelam 110 jaka jest u nas i zazwyczaj nie jezdzimy wiecej jak 120 .Ogolnie chodzi mi o to ze trasy sa pokonywane dosc szybko , oczywiscie nie mowie o przypadkach gdy jest wzmozony ruch , poprostu nie jestem przyzwyczajna do "polskiego " stylu jazdy .Ja po przejechaniu ( jako pasazer ) 400 km jestem bardzo zmeczona  zmeczona psychicznie . NIestety kierowcy w dalszym ciagu nie potrafia dostosowac sie do warunkow czy zasad o ruchu drogowym.

czego w dalszym ciagu jest tak wysoka liczba wypadkow i na nieszczescie czasami ze strasznymi skutkami 

Oczywiscie nie mam nic osobistego w stosunku do Ciebie , poprostu porownuje bo u mnie w rodzinie ta sama trase co my pokonuja zawsze szybciej  i mysle ze moze to wlasnie spowodowane jest ze my nie jestesmy zwyczajni jezdzic w Polsce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

poprostu nie jestem przyzwyczajna do "polskiego " stylu jazdy .

Ruch został znacznie uspokojony.

Sprzyjają temu np. odcinkowe pomiary prędkości i wysokie mandaty. Również wysoka cena benzyny.

Wszystkie te zmiany nie dotyczą jednak właścicieli czarnych BMW. Jeżdżą po prostu po bandycku  :facepalm:

Myślę, że są to mali faceci, o przerośniętym EGO i o'mikronie w spodenkach  :laugh:   

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EAnna, napewno to tez spowodowalo , jednak musi jeszcze troche czasu uplynac gdy kierowcy pomysla ze nie sa pepkami swiata na drodze i ze inni kierowcy tez sa na drodze , ..ogladam rozne filmy na UT i wlosy sie jeza ...chamstwo i naginanie przepisow to norma .przejscia dla pieszych .wyprzedzanie przed i na pasch , czerwone swiatlo , czy jazda na rondzie to jest porazka , 

No zobaczymy jutro jedziemy do Pl czeka nas trasa Gdansk.  Warszawa Autostrada wole dluzej niz zapchana S7

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzewlod, wiem wiem , zawsze jezdzimy z Warszawy autostrada ale i z gdanska rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale i z gdanska rowniez
Teraz już można S7 czas ten sam a km o 80 mniej  , właśnie dzisiaj córka zrobiła tą trasę W-wa - Gdynia :D  
[Dodano: 20 cze 2022 - 17:37]

 

 

jutro jedziemy do Pl
To możemy się umówić na kawę  :thumbsup:  :clap:

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

odcinek Piotrków-Radomsko jak to wygląda na dzień dzisiejszy?

Jest już wg mnie gotowy.

W każdym razie w niedzielę nie było  żadnych ograniczeń. Dopiero przed Czestochową, na nowym odcinku autostrady było "100"/h.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muski, tak ale jak sie cos rozpierniczy to obiazd a lepiej te /0 wiecej i spokojniej , jak raz jechalismy przez Mlawe to 40 km na godzine taki korek ,

A corka za morze? bo teraz nowy terminal otwarty. Nam sie przestalo oplacac z Karskrony bo mimo oplaty za psa mamy taka sama cene przejazdu do Gdanska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.