Skocz do zawartości

Ocena jakości noży do maszynek


laki12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

nowe noże i sitka do maszynek, to nadawały się od razu na magnesówkę.

To ja miałem szczęście i kręcę amatorsko parę lat i jeszcze nie ostrzyłem . Kupowałem w sklepie zaopatrzenia masarni .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laki12, noże i sitka z tej firmy pracowały na zlocie :cool:

po zakupie były w miarę ostre (za to facet u którego ostrzyłem przed zlotem spaprał sprawę :devil: )

 

Co mogę zarzucić tym produktom to to że szybko rdzewieją, oraz ostre zadziory w otworach sitek

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laki12, noże i sitka z tej firmy pracowały na zlocie :cool:

po zakupie były w miarę ostre (za to facet u którego ostrzyłem przed zlotem spaprał sprawę :devil: )

 

Co mogę zarzucić tym produktom to to że szybko rdzewieją, oraz ostre zadziory w otworach sitek

Abratek, noże od tego Pana są bardzo niskiej jakości a to za sprawą materiału jakiego używa do produkcji. Przekonałem się o tym ostatnio, gdy dałem na magnesówkę stare siatki które dostałem po przodkach do 22ki. Pan który ostrzył wyłuszczył mi temat jakości stali użytej do produkcji siatek. Ale jest jeden mały szkopuł, cena za siatkę. 15 zł za sztukę to nie jest cena za porządną siatkę i to też trzeba brać pod uwagę.

Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja wszystkie sitka kupiłem firmy saussage maker ze stanów,a nożyk taki

samoostrzacy z materiału inox na ebayu z firmy cfcp czy cos takiego,doradził

mi go kol.Yogi .

zapewniam wszystkich że te sitka i nóz nie mają takich luzów jak te naszej

krajowej produkcji,te noże krajowe to w porównaniu z tym co mam nieporozumienie

duże luzy,wykonanie na sztuke,ja sie pytam kiedy zaczną robić te firmy porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, coś mi się zdaje, że i sitka, i nożyki, i maszynki ręczne robione są jednak w Polsce i wysyłane do USA. :wink:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, coś mi się zdaje, że i sitka, i nożyki, i maszynki ręczne robione są jednak w Polsce i wysyłane do USA.

sitka firmy saussage maker są ok gorzej z nożem który miał duży luz i przy trzecim ożyciu pękł na 4 części ale dzięki uprzejmości pana Tomka dostałam następne noże na zapas ale też mają luz i 1 nóż rodzimej produkcji :grin: oczywiście bez luzu pasujący jak ulał

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś reflektował na siatki z nierdzewki dp 32-jki (stal 4H13) to parę sztuk wiem u kogo leży, nowych, fi 4,5 - 28 zł, fi 13 - 26 zł, fi - 18 - 24 zł. Są to stany pomagazynowe. Jak coś to na priwa do mnie proszę. Ceny netto, przepraszam, takie mi podał właściciel sklepu.
Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 7 lat później...

mateuszar

Nie wiem jak wygląda nóż z drugiej strony lecz powinna być po dwu stronach osadzona tuleja np. http://allegro.pl/noz-do-wilka-w-130-70-82-98-160-200-250-400-i6754413348.html

Zestaw tnący powinien być dobrze spasowany by nie było przerw na styku siatka nóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóż - wygląda tak samo z jednej i z drugiej strony,  bez rantu

Sitko ma otwór centralny fi-16mm i pasuje idealnie na zabierak.

 

Może lepszym rozwiązaniem będzie sitko z otworem centralnym fi-22 i nóż z tuleją (rantem).

 

Czy dopuszczalne jest aby nóż nie pokrywał w całości oczka (zaznaczenie na zdjęciu wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.