Skocz do zawartości

Golonka Pieczona Niepeklowana według TINKA


TINEK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Andrzejku jak ja chce zrobic mniejszą biore brzeszczot do metalu i idealnie

przecinam ją na pól

Mareczku zgadza się , ja - my damy sobie radę , ale moja myśl była troszkę inna chciałem odpowiedzieć dlaczego golonka przednia mniejsza jest droższa od tylnej i Bagno to samo prawie potwierdził . Zapotrzebowanie na mniejsze golonki jest większe dlatego tylna większa jest tańsza . Oczywiście mam na myśli cena za jeden kg .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje golonka już na balkonie macerują się w przyprawach i musztardzie. Pytanie Gonzo, albo miałeś mało musztardy albo golonki przed pieczeniem wytarłeś? Na zdjęciu widać jakieś takie czyste, więc opłukać? czy upaćkane w musztardzie do piekarnika?

Ale będzie wyżerka, mam dwa w sumie 2,5kg

ŁOoo!!!! matko! jak mnie ssie!

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje golonka już na balkonie macerują się w przyprawach i musztardzie. Pytanie Gonzo, albo miałeś mało musztardy albo golonki przed pieczeniem wytarłeś? Na zdjęciu widać jakieś takie czyste, więc opłukać? czy upaćkane w musztardzie do piekarnika?

Ale będzie wyżerka, mam dwa w sumie 2,5kg

ŁOoo!!!! matko! jak mnie ssie!

Papciu ja natarłem swoją golonkę musztardą (2 łyżeczki) tylko od strony mięsa, skóry nie nacierałem. Moje spostrzeżenie - mogłem dać więcej musztardy i pieprzu. Golonek nie płukałem i nie należy tego robić.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje golonka już na balkonie macerują się w przyprawach i musztardzie. Pytanie Gonzo, albo miałeś mało musztardy albo golonki przed pieczeniem wytarłeś? Na zdjęciu widać jakieś takie czyste, więc opłukać? czy upaćkane w musztardzie do piekarnika?

Ale będzie wyżerka, mam dwa w sumie 2,5kg

ŁOoo!!!! matko! jak mnie ssie!

Papciu ja natarłem swoją golonkę musztardą (2 łyżeczki) tylko od strony mięsa, skóry nie nacierałem. Moje spostrzeżenie - mogłem dać więcej musztardy i pieprzu. Golonek nie płukałem i nie należy tego robić.

 

Pozdrawiam :wink:

Witam

Ja nacieram całe golonki musztardą (zresztą napisałem w przepisie, iż je w misce "męczę") i są mocno "upaćkane", ale na drugi dzień, musztardy jest na golonkach zdecydowanie mniej, zostaje wchłonięta. Musztarda zmiękcza mięso i skórę (kwas), zresztą jak robię karczek w żurawinach (albo z porem i ananasem) to tez wykorzystuję musztardę do zmiękczania mięsa.

SMACZNEGO

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja nacieram całe golonki musztardą (zresztą napisałem w przepisie, iż je w misce "męczę") i są mocno "upaćkane",

oraz musztardą (łyżeczka musztardy na golonkę).

Miałem jedną golonkę i jak pisałem dałem dwie łyżeczki musztardy, której starczylo tylko na mięsko odkryte ze skóry - chociaż palcem starałem się wcisnąć musztardę jak najgłębiej pod skórę, między mięśnie.Fakt na drugi dzień i po upieczeniu musztarda zostaje cała wchłonięta w mięsko.

 

Pierwsze koty za płoty - dzięki Tinek.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musztarda zmiękcza mięso i skórę (kwas), zresztą jak robię karczek w żurawinach (albo z porem i ananasem) to tez wykorzystuję musztardę do zmiękczania mięsa.

SMACZNEGO

No proszę i już mniej więcej wiadomo jaki będzie następny przepis Tinka :lol: jak ładnie poprosimy :grin:

Tinek prosimy :lol:

Postaw balon i wszystko jasne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papcio ,radzio pieczecie tak jak przewiduje oryginalny przepis czyli od razu na warzywach czy najpierw same golonki . Bo moję właśnie będę przyprawiać i waham się czy wieczorem nie podpiec ich najpierw same w piwie a reszta procesu jutro na warzywach???

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piekłem na dwie raty w temperaturze 160st.C. po dwie godziny (druga taryfa, 13-15 :lol: )

 

Pierwszego dnia same golonki podlane piwem i miodem z wodą bez przykrycia.

Drugiego dnia dopiero przełożyłem na warzywa, które pod względem twardości/miękkości były OK.

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje są już na materacyku i do 15 powinno być gotowe. Najpierw jednak piekłem same golonka podlane piwem dla karmiących. Ale zapach ”wali ” od kuchni!

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po wszystkim!!!

Piszę po wszystkim, bo golonki już są zjedzone!!! Warto było czekać tak długo !!! Polecam wszystkim, rewelacja.

 

Jeszcze tylko pokażę Wam jak wyglądały przed konsumpcją i idę troszkę poleżeć, sadełko musi się zawiązać :tongue:

 

 

Pozdrawiam... Piotrek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TINEK , chłopie cóżeś Ty uczynił , tytuły z dzisiejszych gazet.

 

" Brak golonek na rynku mięsnym "

 

" Ogromne zapotrzebowanie na golonki , Agencja Rynku Rolnego uruchamia rezerwy strategiczne "

 

:wink: :grin: :grin: Jeden przepis na Forum a ile radości

.

Ale zawsze mówili ,że "mały kawałek mięsa rządzi światem " :wink:

 

I właśnie takie "tematy" powinny się znaleść na NASZYM kalendarzu

Tinek dawaj następny przepis /na coś co zalega w magazynach/ :wink: :lol: :lol: :lol:

Tomuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak zdjęcia, ale nie zdążyłem aparat znaleźć! Dlugo to trwało, ale warto było czekać. Żona to przyszła na gotowe, a mnie to ssało od samych zapachów, to niesprawiedliwe. Dzięki za przepis! I odchudzaj się tu człowieku!

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę i już mniej więcej wiadomo jaki będzie następny przepis Tinka :lol: jak ładnie poprosimy :grin:

Tinek prosimy :lol:

Postaw balon i wszystko jasne :wink:

Napiszę, pewnie, że napiszę, ale muszę najpierw zrobić i fotki cyknąć, żeby profesjonalnie było :grin: . Bo chyba się ze mną zgodzicie, że gdyby był tylko suchy tekst nie poparty fotkami, to przepis nie byłby taki "smakowity" i nie wzbudził takiego zainteresowania, z czego się bardzo cieszę.

Dziękuje Wam za dobre słowa (z niektórych komentarzy się ubrechtałem po pachy :grin: )

i cieszę się, że już niektórzy koledzy wypróbowali przepis i smakowało.

z golonkowym pozdrowieniem :cool:

pozdrawiam

TINEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Brak golonek na rynku mięsnym "

To ja wykupiłam ostatnie 4kg :!: . Już się marynują na tarasie. Jutro będzie ten upojny dzień... Muszę dokupić piwa...

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dotrzymałem do sobolonki i wyżeram co lepsze kąski z gara jaki nastawiłem na zimne nogi (meduzy) :-) Chlastam co lepsze kawały skóry z tłuszczykiem i do tego musztarda i chrzan :-) I tak mi potem gadają że z białym nie chcą to co się będę przejmował. Nie wiem jak u Was, ale ja to muszę odkroić wszelkie chrząstki i skóry z tłuszczykiem, kroję je sobie w paseczki, trochę rosołku z pod mięska i do miseczki, galaretka gotowa za 2h i to taka że rzucać nią można :grin:
Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.