Skocz do zawartości

Mieszarka do mięsa T4ALL YPC-2D-B


ARCHIE I KAROLINA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

Na forum jestem od kilku lat lecz czytałem nie zadawałem zbędnych pytań bo uważam, że za cienki jestem, żeby się tutaj chwalić czy wywodzić w tematach których są lepsi ...

Przedstawie się mam na imię Artur pochodzę z okolic Słupska wiek 50 lat:)

Czy urządzenia do mieszania i uplastyczniania mięsa typu np: Mieszarka do mięsa T4ALL YPC-2D-B to dobry pomysł do skrócenia peklowania? Jakie procesy można robić w takiej maszynie ma ktoś z Państwa doświadczenie w tego tupu urządzeniach? Chodzi mi ogólnie do czego taką maszynę można wykorzystać jeszcze i o ile skróci to dany proces?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję ofertę :

"Urządzenie dedykowane dla mniejszych oraz większych zakładów mięsnych i masarskich, niezastąpione w różnego rodzaju firmach garmażeryjnych, restauracjach, grill barach, lokalach typu steakhouse, rożen bary, sklepy mięsne - idealne do: peklowania, marynowania, macerowania, aromatyzowania, spulchniania różnych gatunków mięs w tym drobiu i ryb (w całości) i tak dalej ..... , " 

Kolego przeczytałem opis do oferty z allegro , jeśli zamierzasz otworzyć mały zakład wędliniarski , punkt gastronomiczny sprzedający asortyment podobny do KFC to pewnie oferta godna uwagi , jeśli jednak robisz 10 kg kiełbasy co 2 miesiące na własny użytek  lub też 10 kg wędzonek  to urządzenie jest Ci niepotrzebne .Nie będę się odnosił tutaj do technologii peklowania , bo  tę znasz  , a kalkulatory peklowania określają jego zasady i czas  - dostępne na tym forum .

 
 
Edytowane przez Pacan Wojciech
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszarka do mięsa T4ALL YPC-2D-B

To jest masownica a nie mieszarka.

Jej rolą jest spulchnienie tkanki miesnej w celu szybszej i wiekszej absorpcji płynów.

Wykorzystywana komercyjnie w celu zwiększenia wydajności produktu końcowego.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, wiem że to jest masownica, ale użyłem nazewnictwa jakie było podane właśnie na allegro.

Wiem ile robię towaru i właśnie dlatego chciałbym przyśpieszyć proces peklowania np. i tu moje pytanie jeśli tradycyjnie pekluje np. na mokro 5 dni towar ciekaw jestem ile w takiej maszynie bym to zrobił. Nigdzie nie ma opisu takiej procedury i stąd było moje pytanie. Robienie kiełbasy tradycyjnie to nie to samo przy użyciu takiej maszyny i właśnie stąd było moje pytanie czy ktoś mógłby na jakimś przykładzie odnieść się ile takie urządzenie jest wstanie pomóc i przyśpieszyć całą procedurę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli tradycyjnie pekluje np. na mokro 5 dni towar

Tradycyjnie Kolego, to pekluje się mięso na wędzonki od 12 dni wzwyż.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo większość z nas  robi wyroby tradycyjnie , a więc bez pospiechu i zgodnie z pozyskaną wiedzą z forum  ,proponuję zwrócić się do technologów pracujących dla dużych sieci i masarni  tam pewnie potrafią robić "  cuda  " , ale to już wtedy jest chemia  i pieniądze.

Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

teraz już wiem dlaczego to forum czytałem, a nie pisałem....

Po co ten sarkazm  :facepalm: 

Słabo czytałeś skoro nawet nie zorientowałeś sie, że jestes na WĘDLINACH DOMOWYCH a nie na forum masarzy komercyjnych.

Pytasz o urządzenie z założenia podnoszące wydajność produktów całomięśniowych kosztem jakości, czyli o technologię stojącą w opozycji do założeń tej strony i tego forum.

W dodatku demonstrujesz rozczarowanie i swoją urazę, że nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie.

A fe.... :devil:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

teraz już wiem dlaczego to forum czytałem, a nie pisałem....

Po co ten sarkazm  :facepalm:

Słabo czytałeś skoro nawet nie zorientowałeś sie, że jestes na WĘDLINACH DOMOWYCH a nie na forum masarzy komercyjnych.

Pytasz o urządzenie z założenia podnoszące wydajność produktów całomięśniowych kosztem jakości, czyli o technologię stojącą w opozycji do założeń tej strony i tego forum.

W dodatku demonstrujesz rozczarowanie i swoją urazę, że nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie.

A fe.... :devil:

 

Powiedz mi proszę gdzie napisałem, że jestem komercyjnym masarzem?

Zapytałem czy to urządzenie skróci czas peklowania, czy ktoś miał z takim urządzeniem do czynienia i to było moje pytanie. Nikt mi nie odpowiedział na zadane pytanie. Była odpowiedz skopiowana ze strony allegro skopiowana przez Pacan Wojciech, mógł chłop nie wiedzieć że właśnie stamtąd tą maszyną się zainteresowałem, dziękuje za to info:)

EAnna była twoja odpowiedź że nie jest to mieszałka tylko masownica, choć wkleiłem opis ze strony sprzedawcy.Trzecią odpowiedzią Maxell zwrócił mi uwagę o czasie tradycyjnego peklowania, choć napisałem 5 dni np. a to duża różnica chyba pisząc np. niż odnosząc się że pekluje 5 dni, ja napisałem np. 5 dni mogłem napisać 11 i też bym został poprawiony że 12 dni się tradycyjnie pekluje...

Nigdzie nie napisałem, że robię swoje wyroby w sposób komercyjny. Zadałem inne pytanie czy ktoś wie o ile w tym urządzeniu skróci się czas peklowania i czy to dobry pomysł. Nikt mi nie odpowiedział merytorycznie na to pytanie i fakt faktów ty EAnna byłaś najbliższa jakiejś merytorycznej odpowiedzi za co Tobie dziękuje :) I tak na koniec właśnie mi chodzi o podniesienie jakości swych wyrobów i nie zejście z oczekiwanych i założonych form jakości i smaku. No chyba że zakładacie drodzy Państwo, że samo pytanie o urządzenie to już rozbój w biały dzień... No nic padło pytanie, były odpowiedzi i życie toczy się dalej... Jeszcze raz dziękuje za wszystkie odpowiedzi i na pewno bez sarkazmu to czynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nikt mi nie odpowiedział merytorycznie na to pytanie
 Wiesz , prawda jest taka , jak nie znamy urządzenia -nie wypowiadamy  się. Musisz to zrozumieć  :D

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że po takim podsumowaniu tematu, Kolega będzie miał w przyszłości problem z uzyskaniem tutaj odpowiedzi na naprawdę ważne pytania.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po takim podsumowaniu tematu
Bardzo proszę o usunięciu mojej wypowiedzi , lepiej poczekać aż sie wypowiedzą Bracia co pracują na takim ustrojstwie  :mellow:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis nie odnosił się do Twojej wypowiedzi. Jest skierowany do autora tematu, a szczególnie ostatniego, podsumowującego posta.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur masownica służy przede wszystkim do wymasowania mięśni po nastrzyku domieśniowym solanką z dodatkami funkcjonalnymi,która ma zostać wchłonięta w tkankę mięsa uplastyczniając go,jak zarazem zwiększając wydajność nawet do 170%,używana jest w głównym celu do produkcji wysokowydajnych wędlin jak szynkowa kiełbasa,czy standardowe wszystkie wędliny jak szynki polędwice,wszystkie te cuda co są w karaluchu w sprzedaży, może służyć jako marynator do mięsa,gdzie próżnia przyśpiesza proces dosmaczenia przyprawami mięsa,gdzie po 30 minutach mięso można już poddać obróbce termicznej .

Co do peklowania,skraca czas bo dziś peklujesz,masowanie cykliczne ustawiasz i czas leżakowania cały proces peklowania trwa 24h,a na drugi dzień do obróbki termicznej czy wędzenia masz produkt szybko przygotowany,możesz też sobie odpowietrzyć farsz tęgi jak i homogenizowany po kutrowaniu pod warunkiem, że pompa jest wysoko wydajna,to tyle i aż tyle.

Jako mieszałka może być pod warunkiem że wymienne są mieszadła wewnątrz na większe,jeżeli są duże du...zbita po nastrzyku w trakcie mieszania mieszadła uszkodzą polędwice,czy szynki.

Musisz podjąć decyzję co chcesz robić,z kasą zawsze możesz się rozstać.

[Dodano: 23 kwi 2023 - 21:23]

Używając masownicy do peklowania mięsa zwykłą solanką,czyli woda plus peklosól to nie porozumienie.... mięśnie będą miały uszkodzoną tkankę łączną jak i mięsną i po sparzeniu wędliny np.szynka w siatce, będzie się ona sypała , rozpadała po krojeniu w plasterki ,nie ma co skleić tkanki mięśniowej,produkt będzie wadliwy, ogólnie świniara,jak polędwica będzie miała warkocz jak podarte kalesony, są odrzuty z profilowania no i wstyd do masorza

Edytowane przez Marek z Bielska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku bardzo Ci dziękuje za odpowiedź naprawdę dużo mi pomogłeś i wyjaśniłeś.

Muski właśnie o to mi chodziło, jeśli nie wiesz to nie wypowiadamy się bo nic to nie wnosi do tematu....

Maxell z całym szacunkiem do wszystkich, czas pokaże jak będzie, ale liczę że jedno pytanie o urządzenie nie przekreśli mnie tutaj. Zakończmy temat i po sprawie.

Chciałem dowiedzieć się informacji na temat tego urządzenia nie czyniąc tutaj spustoszenia:)

Nie jestem osobą która chce tutaj wywołać sensacje z powodu jednego pytania.

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pr,y okazji dopytam. Padły tu sformułowania że taka maskownica skraca czas peklowania. Czy jest tak w istocie? Domyślam się że skraca czas przenikania peklosoli do mięsa. Ale czy samo pełne przeniknięcie w całym przekroju mięsa można uznać za koniec procesu peklowanie. Czy nie jest potrzebny czas na pewne procesy ...nie wiem...chemiczne czy inaczej się nazywające?

 

Wysłane z mojego M2101K7AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bossky, głównym zadaniem tej i innych masownic, jest takie rozmiękczenie tkanki mięsnej, by ta przyjęła jak największą ilość wody. O jej dalsze utrzymanie w mięsie (choćby na kilka dni) zadbają już wszelkie dodatki chemiczne z fosforanami na czele. Nowoczesne masownice posiadają nawet nożyki na końcach łopatek do nacinania mięsa, by jak najbardziej ułatwić pobór solanki. Oczywiście, przed włożeniem do masownicy mięso zostaje solidnie nastrzyknięte i wyciekająca solanka oraz dodatkowa, zostają dodane do mięsa w masownicy.

To wszystko, co tutaj napisano na temat masownic, można przeczytać w instrukcji obsługi każdej z nich oraz opisie zasad działania.

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bossky tak jak napisałem powyżej czas peklowania jest skrócony, nawet szynki czy polędwicę nastrzyknięte rano po 6-8 godz.można wędzić,ale to gdy jest hardcore przed świętami,nawet gdy mięso nie jest w pełni przepeklowane idzie na obróbkę termiczną poddane wędzeniu,czy parzeniu.

Dlatego ja cały czas trąbie o tym że cały proces wędzenia powinien być przeprowadzony w wędzarni od włożenia mokrych wędzonek ,czy kiełbas, wtedy jednym z ważniejszych kluczowych procesów jest osadzanie w wędzarni gdyż następuje ogrzanie mięsa czy kiełbasy,w trakcie tego

cyklu mięso się dopeklowuje i wyrównuje poziom zasolenia w batonie,czy wedlinie to raz,a dwa przy szynkach po osuszeniu wstepnym uzyskujemy piękną glazurę na wedlinie,szynka nie jest matowa bura,czy pojscana wyciekającym białkiem po wedzeniu,ale to jest kolejny wątek gdzie można by pisać wiele.

Dodam bo widzę to i czytam jak niektórzy piszą robię jak Dziadek....no i musi wyjść,Dziadek kiełbasy czy wędzonki daje do ociekania wieczorem,bo rano jedzie na wędzenie,tylko nikt nie bierze pod uwagę że Dziadek jako stary Wyga masarski poradzi sobie w wędzarni,a początkujący już nie za bardzo sobie poradzą ,bo po drodze czyhają niespodzianki,dla mnie osobiście nie ma znaczenia czy wędze tradycyjnie ,czy na przemysłowych Sorgo,Pekmontach, starych Mauerach,ustawienia są te same, różne nawiewy są jak i dymogeneratory z chwilowym przepaleniem zrębek.

Uważam temat wyczerpany jest dosadnie,kto nie kuma mojego przekazu trudno, prościej się nie da,co do Kol.Dziadka,Ty się nie gniewaj że tak przytoczyłem Twoją metodę,bo wiem że czasem człowiek jest uzależniony od czynników trzecich,ale nie wszyscy radzą sobie w trakcie wędzenia podczas którego także postępuje utrwalenie peklowania co za tym idzie kolor przyszłych wędlin.

3-majcie się Smoki

Ale się rozpisałem karrambaaa caracho and whisky lubię po prostu masarke:-)

Edytowane przez Marek z Bielska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

masownica służy przede wszystkim do wymasowania mięśni

@Marek z Bielska,

czy pracowałeś może z masownicą ultradźwiękową? 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na rehabilitacji kręgosłupa miałem zabieg polegający na masowaniu mięśni za pomocą ultradźwięków, po czym zawsze jest poprawa :-)
... czyli robią się bardziej elastyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jest co nieco odnośnie stosowania ultradzwięków

Mam w domu wannę ultradźwiękową o pojemności 6l i mocy 400W.

W ramach eksperymentu spróbuję przy okazji wykonać marynowanie jakiegoś twardego mięśnia. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To pobór mocy z sieci czy moc na wyjsciu w.cz.?

Z sieci.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.