Skocz do zawartości

Jak dlugo mozna przechowywac jelita wieprzowe ???


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem bo nigdzie nieznalazlem czasu przechowywania jelit na kielbase zamknietych hermetycznie Vakum .

 

Kupilem (swieze) zamkniete i niewiem czy lepiej je wyjac i zasolic a mam je juz pare dni

(czekam na maszynerie i musialem cale mieso na kielbase zamrozic cos przesylka sie spuzna )

No i co robic?

acha no i kupilem cos takiego i tez czekam na przesylke

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=350125351721&ssPageName=STRK:MEWN:IT&ih=022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

 

Kupilem (swieze) zamkniete i niewiem czy lepiej je wyjac i zasolic

Ja osobiście jelita bym wyjął z opakowania sprawdził zapachowo jeżeli jest zapach ok zasolił grubą solą i przechowywał w lodówce . Jeżeli jest to duża porcja można również zasolone zamrozić . Ja jelita zasolone przechowuję w lodówce rok i dłużej i są zawsze dobre . Należy pamiętać żeby jelita przeznaczone do przechowania nie były już zepsute .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy jelita się mrozi drogi andrzeju k :question: :question:

 

Jelita odsączyć z wody dobrze zasolić, włożyć do słoika szklanego i do lodówki ale nie do zamrażalki.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A od kiedy jelita się mrozi drogi andrzeju k :question: :?:

Była taka informacja na forum jeżeli tylko znajdę to podam . Było to coś w tym stylu że można zamrozić i się nic nie stanie . Ja osobiście jeden pęczek zasolonych zamroziłem i jak tylko będzie rozmrożony to zrobię fotkę i opiszę jak wyglądają . Jeżeli to będzie porażka to też się przyznam .

 

Teraz mnie się przypomniało , kolega rzeźnik który mieszka nie daleko ode mnie też powiedział że można zamrozić i nic się nie stanie . Zobaczymy

 

 

P.S.Na bieżąco tak przechowuję jak mówiłeś .

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie to nic im się nie stanie ale problem może pojawić się przy nadziewaniu jelit.

Mogą pękać.

Wystarczającym środkiem konserwującym jest duża ilość soli.

Przy soleniu nie trzeć solą o osłonkę.Ostre kryształy soli uszkodzą wtedy ściankę jelita.

 

W zasolonej postaci i w chłodnym miejscu można je przechowywać nawet do pięciu lat.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wtrące pare zdań

moja ciotka ś.p. jak robiła kiedyś wyroby to jelita solone mroziła w zamrażarce i

wiecie co zasolone jelita nigdy nie byly zamrożone,lecz lekko zesztywniałe,sól

uniemożliwiła ich całkowite zamrożenie!zatem ja nie mam nic przeciw mrożeniu

jelit bądź żołądków wp. na salceson.przed przygotowaniem jelit nalezy je tylko

dobrze wymoczyć w wodzie zimnej potem letniej i ognia z farszem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelita juz wyjolem z woreczka vakum i nic im niebylo po 6 dniach w lodowce

oplukalem w wodzie osuszylem i zasolilem w sloiku groboziarnista sola.

Tak chyba moge je teraz bez obaw przechowywac .

jednak nurtuje mnie jak dlugo by mogly byc w tym woreczku moze i tak by mozna ?

Co do maszynki to dostalem nie ta co zamawialem i teraz czekam na wlasciwa.

Troche jakos nieumiem zrozumiec co napisales Marek z Bielska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem (swieze) zamkniete i niewiem czy lepiej je wyjac i zasolic

Jelita juz wyjolem z woreczka vakum i nic im niebylo po 6 dniach w lodowce

Tak sobie teraz myślę że na opakowaniu powinien być podany termin przydatności do spożycia - użycia .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus, dużo, dużo soli i jeszcze raz soli i możesz trzymać i trzymać.

A tak naprawdę sól wyciąga wilgoć z flaków i staną się takie „drucikowate”, ale nie przejmuj się, przed użyciem musisz tylko dłużej moczyć.

Wyschnięcie flaków + duże zasolenie + trzymanie w lodówce = bardzo długie przechowywanie – u mnie nawet do 2 lat, dłużej nie sprawdzałem bo zużyłem.

Jedyny minus to, po pierwsze trzeba potem uważać żeby ich nie połamać, czyli pierwsze zamoczenie jeszcze w słoiku wypłukując jednocześnie sól, no i są z biegiem czasu trochę słabsze, nn. częściej pękają a jeżeli świeże.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus, dużo, dużo soli i jeszcze raz soli i możesz trzymać i trzymać.

A tak naprawdę sól wyciąga wilgoć z flaków i staną się takie „drucikowate”, ale nie przejmuj się, przed użyciem musisz tylko dłużej moczyć.

Wyschnięcie flaków + duże zasolenie + trzymanie w lodówce = bardzo długie przechowywanie – u mnie nawet do 2 lat, dłużej nie sprawdzałem bo zużyłem.

Jedyny minus to, po pierwsze trzeba potem uważać żeby ich nie połamać, czyli pierwsze zamoczenie jeszcze w słoiku wypłukując jednocześnie sól, no i są z biegiem czasu trochę słabsze, nn. częściej pękają a jeżeli świeże.

Sorki Toshiba ale jelita nie mogą zrobić się suche i drucikowate jak piszesz.

 

Tak jak pisałem wcześniej odsączyć dodać dużo dużo soli i zamknąć w szczelnym szklanym słoiku w lodówce.

 

Jeśli przy przechowywaniu jelit macie takie objawy jak Toshiba świadczy to o tym że zasolone jelita oddały swoją wilgoć do otoczenia i sól zaczyna się krystalizować.

 

Żeby była jasność w temacie możecie zrobić roztwór nasycony soli w wodzie i w tym roztworze przechowywać jelita również w słoiku szklanym.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, absolutnie nie będe się z Tobą spierał, mi wyschły po 2 latach, może sloiczek byl niedokręcony :question:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam to teraz zalac woda i bedzie wodny roztwor soli :rolleyes: ?

Jeśli zasoliłeś to nie musisz.

Napisałem że można również w roztworze soli ale nie koniecznie.

Każdy zrobi jak mu wygodniej.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roztwór nasycony, to taki w którym już więcej soli nie rozpuścisz, więc nie zrobisz błedu jeżeli ułożysz flaki w słoiku przekładając solą, a na koniec zalejesz przygotowaną ostudzoną wodą.

Tyle soli ile się rozpuści to się rozpuści, reszta sobie po prostu tam będzie.

Przy cenie 19 centów za 0,5 kg nie zbankrutujesz

:lol:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Spokojnie - długo długo! :smile:

Jelita trzymane w soli (ew. w roztworze solnym) można w warunkach chłodniczych przechowywać od 14 do 20 miesięcy (informacja z artykułu na stronie głównej)

 

A to informacja od miro (podana wcześniej w tym wątku):

 

W zasolonej postaci i w chłodnym miejscu można je przechowywać nawet do pięciu lat.

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te jelita w woreczku w którym były przysłane,czy mogę w nim trzymać czy lepiej do słoiczka :question: :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lepiej do słoiczka

Lepiej przełóż je do słoika (może byc plastikowa puszka) i bardzo starannie przesyp solą. Nie powinny być posklejane. Jednak jelita bywają różnej jakości i wtedy nic nie pomoże.

Przeczytaj sobie mój wpis w ShoutBox'ie z dzisiejszej nocy.

Wczoraj zużyłam resztę jelit +32, które kupiłam ponad 3 lata temu. Były w idealnym stanie.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starannie przesyp solą

Te od miro są już solone.Chyba,że jak dam do słoika to jeszcze dać soli??

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba,że jak dam do słoika to jeszcze dać soli??

Dodatek soli z pewnością jelitom nie zaszkodzi, szczególnie jeśli planujesz przechowywać je jakoś wyjątkowo długo.

Tylko uważaj, jeśli np. chcesz dodać sól kamienną, aby grubymi kryształkami mechanicznie nie uszkodzić jelit.

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.