Skocz do zawartości

Jak dlugo mozna przechowywac jelita wieprzowe ???


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Do wyrobów owszem ale do jelit może być jodowana.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

to ostatecznie przesolić i do lodówki czy w solance i do lodówki ?

Obie metody są dobre, z tym że ta druga czyli solanka przy częstym moczeniu i soleniu mniej uszkadza jelito.

Warto od razu za pierwszym razem podzielić większość ilość jelit na mniejsze porcje i przewiązać np sznurkiem.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem jelita na kabanosy i po namoczeniu okazało się że nie idzie ich "otworzyć" były posklejane i szybko się rwały. O nałożeniu na lejek nie było nawet mowy.

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
O jelitach; te co są samemu wyczyszczone, są o dużo mocniejsze i czystsze, niż te kupne. Kupne pękają, przy takim samym nabiciu farszem jak swojskie / ręcznie czyszczone. I co jest „lołz” (i o co chodzi) ? te ostatnie kupione jak Miro napisał, okazało się że były dodatkowo wybielane chlorem i śmierdziały, (kupione w okolicznej masarni).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na bazie swoich doświadczeń oraz doswiadczeń importera z ktorym współpracuje:

1. Najbezpieczniej jelita zużyć w 6 miesięcy od ich kupienia. Dłużej przechowywane jelita mogą się rwać.

2. Jelit się raczej nie mrozi. Jelite, które "złapią" minusową temperaturę również będą się rwać.

3. Najlepiej, tak zalecają chyba wszyscy, przesolić i wstawić do lodówki.

 

Jezeli chodzi o jelita na kabanosy jeśli są naturalne postepujemy z nimi jak z jelitami wieprzowymi.Jelita baranie są bardzo delikatne, dlatego moczenie powinno trwać troszkę dłużej. Jeśli sa to osłonki kolagenowe - broń Panie Boże od namaczania. Kolagenowe "sticki" nabijamy na sucho.

www.hurtbieniek.pl - wszystko do wyrobu wędlin, najlepsze jelita, duży wybór przypraw. Sklep stacjonarny - Aleksandrów Łódzki. Zapraszamy!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Od kilku lat jelita po zakupieniu wkładam do słoiczka, solanka z przegotowanej wody + cztery łyżki soli (słoiczek po dżemie), zużywam czasem po półrocznym moczeniu. Przed użyciem tylko przepłukuję.

Obawiać się trzeba nie tych co mają inne zdanie, lecz tych, co maja inne zdanie, ale są zbyt tchórzliwi by je wypowiedzieć.

http://czarkuchnirymowany.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Najlepiej i najbezpieczniej jelita przechowuje się w mocnym roztworze soli z wodą .

Najlepsze opakowanie to szklany słoik.

Najlepsze miejsce przechowywania to lodówka.

 

I jeszcze słówko:

 

JELIT NIGDY NIE ROZPLĄTUJEMY NA SUCHO !! TYLKO I WYŁĄCZNIE NA MOKRO !!

 

Pozdrawiam. :grin:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku komu jak komu, ale tobie tłumaczyć ?

Ale wytłumaczę.

 

Jelita są zasolone i kryształy soli "wtopione" w jelito.

Jeśli robimy rozdzielanie na sucho kryształ soli działa jak ostrze noża, tnie i uszkadza delikatne ścianki jelita.

 

Kiedy namoczymy jelita w kranowej wodzie ok. 25-30C można je swobodnie rozdzielić lub konfekcjonować na mniejsze ilości.

Potem jeśli coś zostanie ponownie odsączamy z wody, solimy lub zalewamy mocną solanką.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak źle nie jest, z tym przecinaniem solą jelit. Co prawda to prawda że lepiej się rozprowadzają namoczone.W praktyce dużo tych pęczków przeszło przez ręce. Problem jest w domu gdy trzeba 20 m a ma się 90m w pęczku. I w takim przypadku rozprowadzam delikatnie otrzepując sól na sucho cały pęczek . Jelita rozprowadzone na sucho przetrzymują się o wiele dłużej .
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dziadku też mi się przyda.

 

Dziwi mnie ten wpis:

"namoczenie jelit w ciepłej wodzie (powyżej 40C)"

można to źle zrozumieć i zalać gorącą wodą 70-80C, a wtedy .... "sparzymy" jelita.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem gdzie kupowali jelita koledzy narzekający na jakość i zapach ja kupuję przez net w firmie Kadek

http://www.kadek.pl/

praktycznie bez zapachu i problemów.

Solone , paczkowane termin 6 mieś. To co zostaje i zapas zawsze dużo soli warstwami w zamkniętym słoiku w lodówce i zapominam o nich do następnego razu .

Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirekr134a, kolego... to włąśnie firma Kadek dała się poznać z fatalnej jakości jelit....

być może na skutek opinii klientów wyciągnęli wnioski i teraz mają już towar OK....

 

takie życie Panie, takie życie

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze na nich nie naciąłem i z tego co widzę sporo też sprzedają przez Allegro . Miejmy nadzieję , że jest tak jak piszesz i poszli po rozum do głowy .

Ostatnio też od nich kupowałem wieprzowe i baranie i narazie bez uwag . Jak coś będzie nie tak napewno dowiecie się o tym i to drukowanymi literami .

Naturę mam zimną ;) a dym robię tylko kiedy potrzeba :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.