Skocz do zawartości

Parzenie w szynkowarze bez woreczka.


grzegorz241070

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.W oczekiwaniu na części od tokarza do mieszałki zrobiłem w międzyczasie szynkowarek.Mam przygotowane mięsko które miało być w nim parzone.Niestety nie zdążyłem zaopatrzyć się w osłonki barierowe i tu moje pytanie,czy możliwe jest parzenie bez osłonek zważywszy,że szynkowar wykonany jest w 100% ze stali nierdzewnej?Jak takie parzenie powinno przebiegać i czy ewentualnie zamiast osłonek można stosować folię do pieczenia?Za wszystkie odpowiedzi z góry bardzo dziękuję.

A oto mój szynkowar:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Spokojnie możesz parzyć używając folii do pieczenia.

Poczytaj w odpowiednik dziale o szynkowarkach https://wedlinydomowe.pl/forum/viewforum.php?f=28 na ten temat, gdzie będziesz miał wszystko wyjaśnione.

Problemem może okazać się czas parzenia ale jeśli zmierzysz swój to, coś poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

zy ewentualnie zamiast osłonek można stosować folię do pieczenia?

W takim materiale to możesz parzyć i bez osłonek tylko "soczki z mięska i przyprawy " podczas parzenia uciekną do wody .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możesz parzyć w takim szynkowarze. Szynkowaru ja nigdy nie topię. Jeżeli byś zanurzał całego do wody to tak na logikę, po jakiego grzyba szynkowar wstawia się do drugiego garnka z wodą. Ktoś powie: łatwiej utrzymać temperaturę i to fakt. Możesz też wstawić go do piekarnika i ustawić tem. na 80st i w nim grzać i też Ci wyjdzie. Osłonki są tylko po to byś łatwo mógł wyciągnąć wkład. Ja mój bardzo podobny szynkowar wykładam folią aluminiową Nie mam żadnych problemów z wyciągnięciem czy to boczku prasowanego czy popularnej "szynki".

Powodzenia

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Teraz właśnie się parzy.Jak wyjdzie smaczne i ładne to się pochwalę.A jak nie będzie fotek to....wiadomo kicha.

Rób fotki nawet jak nie wyjdzie - czego nie życzę :wink: Wtedy na podstawie fotek bardziej doświadczeni Koledzy będą mogli skorygować ewentualne błędy.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej zwarta część zaczynała się około 1.5 centymetra od góry i tylko na środku.W miejscu gdzie były śróby ok.Następnym razem zmienię blaszkę dociskającą na gróbszą(teraz ma 1,5mm)i zrobię mniej wsadu,około 7 cm.Powinno być lepiej.Mojej żonce bardzo smakowało i chce żebym zrobił prasowany boczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już wsiąkłeś na całego. :wink:

Popracuj jeszcze troszkę nad dokładniejszym pakowaniem farszu, gdyż widać napowietrzone, puste przestrzenie.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz! nie takie straszne. Wydaje się, że miałeś "lekko" za "lekki" docisk mięska i jest niedoprasowane. Z boczkiem to ja daję dość duży docisk, ma być przecież prasowany! Jak będziesz robił boczek z kilku kawałków to nie zapomnij każdy lekko ponacinać lub stłucz go tłuczkiem do mięsa. Posyp białym pieprzem i jak masz to lekko żelatyną zrobioną według Dziadka ze skórek, nie ma prawa nie sprasować się.

Powodzenia!

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papcio,bardzo dziękuję za cenne rady.Odnośnie docisku zauważyłem,że sprężyny byłyby chyba lepsze ponieważ docisk przez cały proces parzenia jest jednakowy.Podczas studzenia zauważyłem,że sróby były luźniejsze.Jeżeli nie załatwię nierdzewnych sprężyn poprostu będę częściej kontrolował docisk.W poniedziałek zrobię jeszcze jeden szynkowarek z blaszki 3 mm i ten będzie do typowego prasowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie załatwię nierdzewnych sprężyn poprostu będę częściej kontrolował docisk

Sprężyny nie muszą być z nierdzewki.Niektórzy Koledzy uzywają np. sprężyn od

ubijaczki , trzepaczki do jajek. Lub sami skręcają sprężynę z drutu.

 

Coś takiego :grin:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=483754416

 

Chodzi oczywiście o sprężynę :blush:

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny są lepsze od śrub. Poszukaj jakiegoś sklepu typu GS a najlepiej z częściami do maszyn rolniczych, oni mają sprężyny w zasadzie jakie tylko chcesz. Zwykłe, nierdzewne, mocne słabe itp. Ja swoje mam od jakiegoś kombajnu. Są średnio-twarde i mają dość duży skok.

Pozdrawiam

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Możesz też wstawić go do piekarnika i ustawić tem. na 80st i w nim grzać i też Ci wyjdzie.

.Z termombiegiem ,czy bez?.Pozdrawiam.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nacisk sprężyny sprawdzamy poprzez położenie na niej odważnika z określona wagą i sprawdzamy ugięcie, długość ugięcia ma odniesienia do nacisku, czyli 2 kg nacisku to ugięcie przykładowo 2 cm a zostaje jeszcze 2 cm i wtedy wynika że sprężyna jeżeli cała będzie ugięta to nacisk 4 kg. Tak najprostszym domowym sposobem badamy nacisk i ugięcie sprężyn do zastosowania w szynkowarkach. Przyjemnej pracy i smacznego.

Pozdrawiam zadymiaczy - smakoszy.

Skype: waldi19612

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeśli można radzić: właśnie jestem w trakcie przycinania/gięcia/spawania swojego "osobistego" szynkoprasowara i zastosuję w nim sprężyny wyjęte z KEG-ów do piwa.

 

Przy okazji: ostrożnie przy demontażu fittingu - można niechcący mieć prysznic z pozostałych resztek skwaśniałego piwa.

Przydatne linki:

http://www.piwowarstwo.eu/index.php/beczki/30-otwieranie-beczek/51-otwieranie-m

http://www.piwowarstwo.eu/index.php/beczki/30-otwieranie-beczek/49-otwieranie-beczki

 

Sprężyny te są nierdzewne, mają różne długości, średnice i siły docisku; można bez trudu dobrać odpowiednią. Kiedy pierwszy raz wpadły mi w ręce, od razu pomyślałem o takim dla nich zastosowaniu.

System regulowanego docisku wieczka mojego szynkoprasowara (zębaty, podpatrzony :blush: , ale jeszcze nie na pewno właśnie taki) ma być w dużym stopniu uniwersalny - będę mógł zastosować kilka rodzajów sprężyn zależnie od rodzaju wsadu (są przynajmniej cztery typy), gniazdo sprężyny będzie w postaci krótkiej tulei i sprężynę o większej średnicy będzie można nałożyć na tuleję, natomiast o mniejszej będzie wkładać się do tulei.

Tuleje (gniazda) będą ustalać sprężyny w określonych punktach listwy oporowej i wieczka oraz zabezpieczą je przed przesuwaniem, albo nawet niebezpiecznym "wystrzeleniem" w bok.

Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Pozdrawiam, Astemio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pytałem o sprężyny tylko czy parzyć w piekarniku z termoobiegiem czy bez.Pozdrawiam

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, arkadiusz nie denerwuj się, tylko dobre rady, jak chcesz to akceptujesz albo nie, tylko dobrowolność i kultura na forum, nie ma co się obrażać, przepraszamy. Tak na PS to wszystko już jest opisane w tym temacie na Głównej stronie, wystarczy poszukać.

Pozdrawiam zadymiaczy - smakoszy.

Skype: waldi19612

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie denerwuję tylko wolałbym ,żeby było na temat i nic tu ma kultura czy dobre wychowanie.Pozdrawiam.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy parzyć w piekarniku z termoobiegiem czy bez.

Lepiej z termoobiegiem, parująca woda będzie równowmiernie przekazywała ciepło.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja sądziłem ,że parzenie w piekarniku odbywa się bez udziału wody a polega na parzeniu poprzez ogrzane powietrze :shock: .Pozdrawiam

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.