Skocz do zawartości

Parzenie w szynkowarze bez woreczka.


grzegorz241070

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Czy można zawinąć mięso w folię spożywczą samoprzylepną i potem parzyć w szynkowarze.Pytam ze zwykłej ciekawości bo ja zawijam w aluminiową,ale jakby co to czemu nie.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bliżej i dokładniej poproszę.Woreczki foliowe są niestety za małe jak na mój szynkowar i kiepsko w nich układać.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bliżej i dokładniej poproszę.

 

Moim zdaniem , folia aluminiowa wchodzi na pewno w reakcję z solą . Jak przykrywałem solone mięso na talerzu w lodówce zauważałem jej ubytki . Nie posiadam większej wiedzy w tym temacie , powiem tak : Ja bym jej nie stosował do moich wyrobów . :smile:

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepsza będzie folia celulozowa?

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zawinąć mięso w folię spożywczą samoprzylepną i potem parzyć w szynkowarze.

Odpowiedź jucz padła. Proponuję zakupić u Miro szeroka osłonkę poliamidową lub barierową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woreczki foliowe są niestety za małe jak na mój szynkowar i kiepsko w nich układać.

Ja jak potrzebuję większy woreczek to używam woreczków do pieczenia, są spore :grin:

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF

 

Piszę poprawnie po polsku. (Przynajmniej się staram ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Woreczki foliowe są niestety za małe jak na mój szynkowar i kiepsko w nich układać.

TAK NAPISAŁ ARKADIUSZ.,i to jest prawda,w przypadku Twojej praski.

Podpowiem jak można sobie ułatwić:

Smaruję bardzo delikatnie formę wewnątrz olejem.

Układam wsad w formie bez opakowania i ubijam pięscią.

Kładę formę na godz.do lodówki i potem,przewracając formę do góry dnem,wytrząsam wkład już nieżle uformowany,niemal bez powietrza między warstwami,na deseczkę też ciut naoliwioną To wszystko {w moim przypadku}umieszczam z des. wewnątrz foli do pieczenia, wyciągam deseczkę ,zawiązuję tu i tu i tyle.Ale to jak chcesz żeby Ci nic nie uciekło.A jak dopuszczasz wyciek to możesz folię przeciąć wzdłuż i układać do formy odrazu w folii a potam pozawijaći przycisnąć ,tylko może być mniej szczelne,ale lepsze niż w folię aluminiową która przy nacisku prasy przecież musi pękac Zresztą to nie musi być folia do pieczenia to mogą być sztuczne do kiełbas ,bardzo szerokie.

Tak poprostu zamieszczam te fotki,,chociaż wszyscy to znają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zawinąć mięso w folię spożywczą samoprzylepną i potem parzyć w szynkowarze.

Odpowiedź jucz padła. Proponuję zakupić u Miro szeroka osłonkę poliamidową lub barierową.

Te osłonki nie wchodzą w grę są za wąskie jak do mojego szynkowara.Ja nie zalewam go wodą więc szczelność nie jest mi potrzebna.

 

Ostatni wyrób był zawinięty w folii aluminiowej i nie popękała mimo dużego nacisku.

A ta celulozowa folia to się nie nadają bo czytam ,że są właśnie do szynkowarów i do wędzenia też się nadają

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta celulozowa folia to się nie nadają bo czytam ,że są właśnie do szynkowarów i do wędzenia też się nadają

ARKADIUSZ ,_Przekonaj się do folii celulozoeej

 

Gdzie tak dyskwalifikująco czytałes ?

 

Zerknij na ten opis. Ja w niej od dawna robię i potwierdzam w całej rozciągłości.

 

Oferujemy folię celulolozową wysokiej jakości, bezbarwną lub w kolorze karmelowym, stosowaną w przemyśle spożywczym do pieczenia i gotowania różnego rodzaju wyrobów. Dzięki swoim właściwościom folia ta bardzo dobrze przepuszcza dym wędzarniczy i parę wodną. Ekologiczna ze względu na to, że wykonana jest z naturalnego składnika (celulozy), dzięki czemu w środowisku naturalnym szybko ulega rozkładowi. W folii można zawinąć szyneczkę a następnie włożyć w siatkę do wędlin, co pozwoli zatrzymać cały sos podczas wędzenia i nasze wyroby bedą soczyste a co najważniejsze wolne od sadzy i zanieczyszczeń jakie towarzyszyą podczas wędzenia. Można także mięso upiec w piekarniku, wystarczy zawinąć w fiolię a końce związać. Zaletą folii jest połysk i skrętność, które wpływają na bardzo dobry wygląd zewnętrzny pakowanego produktu. Grubość 22 mikrony. Dostępne szerokości:.Do 40 cm.

Przekonaj się sam w praktyce. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nia zrozumieliśmy.To było pytanie z mojej strony.Zapomniałem o ?.Właśnie twierdzę ,że ta folia celulozowa jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem,

Prawda?

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje problemy techniczne z opanowaniem produkcji wyrobów w moim szynkowarze uważam za pokonane. :wink:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.