Jump to content

Pieczona golonka

szafarz

Recommended Posts

Witam,

Planuję zrobić pieczoną golonkę wcześniej marynowaną w solance, mam pytanie ilu procętowej solanki użyć.Myślałem o 10% na 24 h czy nie będzie za słone? Będę nastrzykiwał .Jak znacie dobry przepis na klasyczną golonkę bez udziwnień to poproszę o przepis.

Edited by szafarz

Pieczona to chyba nie będzie dobra. Golonka to dużo kolagenu spieczesz i będzie wiór . Jeżeli już to bym ugotował i podpiekał ewentualnie . Mi taką najbardziej smakuję długo gotowana w niskiej temperaturze w warzywach. Może  być duszana , gotowana  , a na koniec podpieczona tak aby skórka się przyrumieniła . Co do marynowanie w solance z nastrzykiwania osobiście to mocno bym  nastrzyknął  w gotowaniu nawet jak ciut za dużo soli to się rozejdzie w pieczeniu nie więc dał bym mniejsze stężenie ale duży nastrzyk . Z tym że to domniemanie bo golonek nie piekę 

Edited by Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Godzinę temu, Maciekzbrzegu napisał(a):

długo gotowana w niskiej temperaturze w warzywach. Może  być duszana , gotowana  , a na koniec podpieczona tak aby skórka się przyrumieniła

3 godziny rosołowo w warzywach i zapieczona do chrupkiej skórki =rarytas. Solanka 10% OK

Edited by Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Można SV do worka wkładasz przyprawione golonko wakujesz i do gara na 10-12h temp. 65C. Po 8h należy co jakiś czas sprawdzać twardość. Po zakończonej obróbce golonko na kilka minut wrzucasz na gorącą patelnię żeby przypiec skórkę 😋. Można również w piekarniku przypiec.

Edited by Grzewlod

4 minuty temu, Grzewlod napisał(a):

Można SV

Testowane 55 st 36 h , zapieczone krótko w 300 st - Pyszotto :thumbsup:

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Godzinę temu, szrekPL napisał(a):

kiedyś była na forum pieczona wg.Tinka bardzo dobra na warzywach w niskiej temp. ale czasowo  wychodziło chyba ponad 6h

Bardzo dobry przepis, który z powodzeniem kilka razy stosowałem. Golonka jest tutaj przygotowywana dwuetapowo i cała procedura trwa naprawdę długo. Sprawdzę, czy przepis jest na forum - jeśli nie, odszukam i wrzucę.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Teraz, Maxell napisał(a):

Bardzo dobry przepis, który z powodzeniem kilka razy stosowałem. Golonka jest tutaj przygotowywana dwuetapowo i cała procedura trwa naprawdę długo. Sprawdzę, czy przepis jest na forum - jeśli nie, odszukam i wrzucę.

Bardzo dziękuję jak  się nie uda postaram się wrzucić skan, trochę poplamiony ale gdzieś mam😁

3 godziny temu, Muski napisał(a):

3 godziny rosołowo w warzywach i zapieczona do chrupkiej skórki =rarytas. Solanka 10% OK

Robię golonki w ten sposób od kilku ładnych lat, wszyscy się zajadają.

• Upvote 1

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz