Skocz do zawartości

[Ciastka]Pierniczki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Proszę o wypróbowany przepis na pierniczki drobne :smile:

Witam :grin:

Z tego przepisu robiłam pierniczki rok temu i z czystym sumieniem je polecam.W przyszłym tygodniu mamy charytatywny bazar bożenarodzeniowy i tez je upiekłam.Rok temu na bazarze cieszyły się dużym powodzeniem. :wink:

http://mojewypieki.blox.pl/2007/11/Pierniczki-przepis-II.html

Pozdrawiam i życzę udanych wypieków nie koniecznie z tego przepisu.

Pozdrawiam gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie, chlebek to pryszcz. Piekę go dwa razy w tygodniu (częściej nie daję rady bo jednak zabiera to trochę czasu). Zrobić dobre ciasteczka jest o wiele trudniej.

Właśnie zrobienie chlebka zabiera troszkę czasu.Ja dziś swój zakwas dokarmiam i mam nadzieje,ze na święta upiekę duży bochen chleba. :tongue:A wszelkiego rodzaju ciastka łącznie ze śledziem to pryszcz tak jak powiedziałeś :grin:
Pozdrawiam gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś swój zakwas dokarmiam

Mój też dostał troszeczkę "papciu" (Sorki Papcio :) ) Głodny był, bo od tygodnia nic nie jadł. Teraz sobie leży i zawiązuje brzuszek :) Jutro będzie kolejny bochenek i dla towarzystwa, choinka z pierniczków.

Zycze Tobie powodzenia i jeżeli to możliwe wklej zdjęcia. :grin:
Pozdrawiam gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią… lepiej późno niż wcale. Wreszcie zabrałem się za choinkę z pierniczków.

Pierwszym etapem było zrobienie szablonów do wycięcia gwiazdek. Przy ich robieniu zrozumiałem w końcu po co uczą w szkole geometrii (jak ja nienawidziłem geometrii wykreślnej na polibudzie !!!)

 

 

Jak już się z tym uporałem, przyszła pora na ciasto. Trochę się tego etapu bałem ale co tam.. myślę sobie, odmierzyłem składniki według receptury podanej przez bo66, wrzuciłem to wszystko do jednej miski

 

 

I ugniotłem ciasto... a co !!!

 

 

Potem nastąpiło mozolne wycinanie gwiazdek według szablonu

 

 

Na jedną choinkę postanowiłem zrobić dwanaście gwiazdek, po dwie z każdego rozmiaru.

 

 

Potem nastąpiło pieczenie. Pierniczki siedziały w piekarniku jakieś 10 minut w 180 stopniach.

Po wyjęciu z kuchenki wyglądają tak:

 

 

Jutro postaram się z nich poskładać w miarę zgrabną choineczkę. Trzymajcie kciuki

Pozdrawiam... Piotrek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy do końca sierpnia wytrzyma?

A kto mówi o sierpniu ?

No właśnie po prostu wpadnij z choinką do Jaworzynki na nasz zlot śłąsko - łódzki :grin:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przypadły dwa wzory bez ostrych końców bo sie przypala na końcach :grin: . Ale jestem za zrobieniem formy z blachy - taśmy lub kupnych foremek do piernika. Chyba, że to mają być wycinanki kurpiowskie, ach ile to się trzeba męczyć żeby coś dobrego zjeśc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.