Skocz do zawartości

Nakłuwanie - argumenty stron


Bodzio

Rekomendowane odpowiedzi

A tu o zastosowaniu.

1586.pdf

 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

A tu o zastosowaniu.
:thumbsup:    I zobacz Arku - ten artykuł ma już  15 lat - od tego czasu postęp w biotechnologii to naprawde duży skok . Do dyskusji o przetwórstwie , peklowaniach ,zmianach w mięśniach - trzeba sobie to poczytać.  :yes:  i całkiem nowsze opracowania ( i włosy człowiek ma na jeżyka)  a także prymitywne o osmozie - o odwróconej osmozie- naprawde pomaga zrozumieć niektóre procesy  , 

Zastanówmy się teraz  , dlaczego mięso jest teraz jakieś inne ? co biotechnologia robi na etapie wzrostu trzody i nie tylko  :facepalm:  lada chwila to można będzie pewnie robić dziurki ( do peklowania)  palcami a nie patyczkami  :facepalm: .

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzè,że ten patyczek na obecnym etapie wiedzy do niczego nam nie jest potrzebny.Co bedzie w przyszłości to się dopiero okaże.p

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale znam metodę masowania,która powoduje rozluźnienie mstruktury mięśni,w pewnym stopniu zniszczenie struktury komórek co powoduje poprawę przepuszczalności błon komórkowych i przyspieszenie peklowania

Nowoczesne masownice mają funkcję nacinania masowanego mięsa umieszczonymi w bębnie małymi ostrzami. Poprawia to rozluźnienie mięsa i szybsze wnikanie solanki , ale także przydaje się potem podczas składania elementów na wędzonki. Lepiej "się kleją ze sobą".

 

Nie chcę wsadzać kija w mrowisko, ale pracuje kilkanaście lat przy takich maszynach i nie spotkałem się żeby w masownicach były jakieś urządzenia do nacinania. Są oczywiście tzw nacinarki. Są to urządzenia z jednym bębnem  z ostrzami i wałkiem dociskowym lub dwa wałki z ostrzami, ale stosuje się je bezpośrednio zaraz za nastrzykiwarką i stanowią osobną maszynę pracującą niejako w linii z nastrzykiwarką. Pracowałem też z nastrzykiwarkami wyposażonymi w ostrza tzw "bagnety" które można zastosować dodatkowo lub zamiast drugiego zestawu igłowego najczęściej przy nastrzyku boczków. Polepsza to strukturę przekroju wyrobu eliminując widoczną w gotowym wyrobie solankę w postaci galarety..

Edytowane przez Woytas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam to, ze jesli nawet pracujesz kilkanaście lat na masownicach, nie znaczy to, iz takowych nie ma. :D

Poszukaj u nas na forum. Zdaje się, że wklejałem sporo informacji (ze zdjęciami) na temat nowoczesnych masownic.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

ale znam metodę masowania,która powoduje rozluźnienie mstruktury mięśni,w pewnym stopniu zniszczenie struktury komórek co powoduje poprawę przepuszczalności błon komórkowych i przyspieszenie peklowania

Nowoczesne masownice mają funkcję nacinania masowanego mięsa umieszczonymi w bębnie małymi ostrzami. Poprawia to rozluźnienie mięsa i szybsze wnikanie solanki , ale także przydaje się potem podczas składania elementów na wędzonki. Lepiej "się kleją ze sobą".

Nie chcę wsadzać kija w mrowisko, ale pracuje kilkanaście lat przy takich maszynach i nie spotkałem się żeby w masownicach były jakieś urządzenia do nacinania. Są oczywiście tzw nacinarki. Są to urządzenia z jednym bębnem z ostrzami i wałkiem dociskowym lub dwa wałki z ostrzami, ale stosuje się je bezpośrednio zaraz za nastrzykiwarką i stanowią osobną maszynę pracującą niejako w linii z nastrzykiwarką. Pracowałem też z nastrzykiwarkami wyposażonymi w ostrza tzw "bagnety" które można zastosować dodatkowo lub zamiast drugiego zestawu igłowego najczęściej przy nastrzyku boczków. Polepsza to strukturę przekroju wyrobu eliminując widoczną w gotowym wyrobie solankę w postaci galarety..

Temat wart rozpracowania, bo też o takim rozwiązaniu nie słyszałem.

Raczej idzie się w kierunku zamykania struktury mięsa aby zminimalizować wyciek nastrzyku, a nie nie nacinania. To się nawzajem wyklucza.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Raczej idzie się w kierunku zamykania struktury mięsa aby zminimalizować wyciek nastrzyku, a nie nie nacinania. To się nawzajem wyklucza.

Tak jest technologu. ;)

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z wiedzą jaką posiadam.

Nie słyszałem o takim rozwiązaniu.

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam to, ze jesli nawet pracujesz kilkanaście lat na masownicach, nie znaczy to, iz takowych nie ma. :D

Poszukaj u nas na forum. Zdaje się, że wklejałem sporo informacji (ze zdjęciami) na temat nowoczesnych masownic.

I ja z takiego założenia wychodzę. Widziałem już sporo masownic, nawet z płaszczem grzejącym do rozmrażania mięsa i zawsze fajnie zobaczyć coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pobranej z netu książce Olszewskiego, w opisie budowy masownicy faktycznie autor wspomina o nożach i ich funkcji.

post-39755-0-32865000-1564910372_thumb.png

 

Jeśli więc nacinanie ma sens, to nakłuwanie również.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, to bardzo ciekawe warto by opublikować całość  to moim zdaniem trochę niekontrolowane nacinanie.W tradycyjnej nacinarce mamy możliwość ustawienia głębokości nacinania i pewność że wszystkie elementy będą nacięte ponieważ suną po kolei na taśmie podającej. Tutaj po wrzuceniu określonej masy może odbywać się to losowo. Ciekawe o jakich asortymentach pisze autor w tym fragmencie, podejrzewam że chodzi o produkcje szynek gotowanych lub coś w tym rodzaju. Dzięki za przytoczenie, człowiek cały czas się uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda autor pisze o takim rozwiązaniu, wskazuje na zdjęcie masownicy w którym w opisie budowy nie ma informacji o nożach, ale pod tym zdjęciem jest opis platkownicy

do mięsa mrożonego.

Czy nie doszło do pomyłki?

 

post-39755-0-58004000-1564913247_thumb.png

post-39755-0-50098500-1564913263_thumb.png

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie. Płatkownica służy do cięcia na platki mięsa mrożonego, a to nie ma nic wspólnego z masowaniem. Poza tym, w tej książce zdjęcia są ustawiane właśnie w taki nietypowy sposób. To raz. Dwa, jest taka książka zbiorowego autorstwa o mięsie. Tam przedstawiono najnowsze urządzenia kilku firm światowych.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.