Skocz do zawartości

Jaki szynkowar wybrać ???


alehar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem pare konstrukcji na Allegro - jak myslicie, ktory bylby najlepszy do domowych zastosowań ? Prosze o poradę...

http://aukcje.idg.pl/search.php?sg=0&string=szynkowar

Z przyczyn finansowych niestety odpada ten za 149 zł :(

Czy ktos z Was stosował tą konstrukcje z regulacja docisku (korbką) ?

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Czy ktos z Was stosował tą konstrukcje z regulacja docisku (korbką) ?

Kiedyś kręciłem korbką.Jak się mięsko rozgrzało to kręciłem, kręciłem i żadnego oporu.Postanowiłem sprawdzić co się dzieje i po rozkręceniu nad talerzykiem dociskowym było sporo soku. po pierwsze przy tym kręceniu woreczek pękł a po drugie mięsko się sprasowało a cały sok wypłynął. Dlatego myślę, że lepszy jest szynkowar ze sprężyną dociskową.

No ale to były moje początki z szynkowarzeniem.

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy śruba, czy korba, czy sprężyna - wszystko jedno (sam byłbym nawet za korbą i dociskiem śrubowym. Jest bardziej precyzyjny). Prasy szynkowe dokręcane są śrubą.

U Was dokręcaniem (śruby :wink: ) powinna zajmować sie Luiza. Dziwie sie, że przy Twojej sile jeszcze niczego nie urwałeś. :wink:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak, tylko inaczej się dokręca jak jest wszystko na wierzchu i widać efekt dokręcania.A w tej "tubie" nic nie widać i kręcisz i kręcisz bo lekko idzie. :shock:

 

Pozdrawiam :wink:

P.S. Z tą siłą to tak jak ze złotówką silną - legenda :grin:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze spójrz na te

http://www.wyroby-domowe.pl/szynkowarypraski-c-33.html

mam ten najtańszy, i jak dla mnie działa bez zarzutu. Chociaż zamierzam kupić praskę, w przekroju kwadrat lub prostokąt, ale to tylko ze względów wizualnych ( no i trochę praktycznych też, lepiej się niektóre rzeczy układa :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Gonza. Trzeba troche poznać urządzenie, jego siłę docisku itp. jak wspomniałem, praski szynkowe także sa wykonane z odlewów i nie widać wsadu.

Co do wyboru sposobu docisku, korba i docisk śrubowy, poza tym, że jest precyzyjniejszy, ma także dużo większy zakres regulacji niż spręzyna.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie chciało mi się eksperymentować dalej ze śrubą i kupiłem czeskie ze sprężyną, te też mnie wkurzyły i zrobiłem sobie coś w podobie do tych, które Miro sprzedaje.

http://www.wyroby-domowe.pl/sz03-praska-stal-3kg-p-286.html

Jest sprężyna i można regulować docisk.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze spójrz na te

http://www.wyroby-domowe....raski-c-33.html

mam ten najtańszy, i jak dla mnie działa bez zarzutu. Chociaż zamierzam kupić praskę, w przekroju kwadrat lub prostokąt, ale to tylko ze względów wizualnych ( no i trochę praktycznych też, lepiej się niektóre rzeczy układa ).

Patrząc na początek i końcówkę adresu, to jest to samo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

dokleje sie, zeby nie powielac tematu

na pierwszy rzut chce kupic szynkowar

pytanie ktory z tych:

http://www.hausschlachtbedarf.de/images/schinkenmaker.jpg

http://www.aromarauch.com/images/8643_19466.jpg

 

jest jakas istotna roznica, czy tak naprawde sprzet ma umiarkowanie istotne znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym wybrałam ten drugi ,głównie ze względu na kształt wyrobu i łatwość wyciągnięcia z szynkowara i wygodę krojenia gotowego produktu. :grin:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łał, jestescie szybsi od wiatru ;)

bardziej chodzi mi o ogolnie o nakierowanie na model, w linkowanym sklepie ogladam, ale nie kupie, bo wysylka do niemiec mnie zezre :)

 

czyli szukac raczej praski drugiego typu, ok

 

aluminium czy stal? czy rybka?

 

 

pozwole sobie podlinkowac potem konkretniejsze modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden aluminiowy a drugi ze stali ale i tak wkładam najpierw w osłonkę ( nota bene termokurczliwą więc mogłabym parzyć bez użycia szynkowaru ale wolę prostokątny niż okrągły kształt bo jest poręczniejszy do krojenia) a dopiero potem do szynkowara więc uważam ,że nie ma to znaczenia.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam sobie tydzien na znalezienie czegos tutaj, a jesli sie nie uda faktycznie sprobuje poprosic kogos o posrednictwo - rozumiem, ze ktos z niemiec sie wybiera?

 

po przejrzeniu oferty w necie nie ma za duzego wyboru niestety

na ebayu jest sporo uzywek adelmanna, bywaja tez prostokatne praski - czy to jest sprzet malopsujacy i mozna bezpiecznie uzywke kupic? "chodza" po 20-30 euro, niektore wygladaja super, inne maja sprezyny podrdzewiale - to chyba nie za dobrze?

 

w sklepie online znalazlam za 85 euro, ale na 4-5 kilo, to ogromne jak na nasze potrzeby

bede szukac dalej, dzieki za wszelkie sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.