Skocz do zawartości

Jaki szynkowar wybrać ???


alehar

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy był taki:

http://img39.imageshack.us/img39/9504/img0448vue.th.jpg

 

Byłem z niego zadowolony, bo to mój pierwszy do czasu gdy nie kupiłem takiego:

http://img39.imageshack.us/img39/5691/img0209p.th.jpg

Pierwszego obecnie używam jako wabia. Tzn. pożyczam znajomym, aby ich zarazić bakcylem.

 

Praska prostokątna daje wg. mnie więcej możliwości wykonywania różnych prasowanek (np. boczek w płatach i łatwiej go napełniać.

Wadą dla niektórych może być konieczność posiadania odpowiednio szerokiego garnka. Ja taki już miałem, także mi odpowiada bardzo.

Przede wszystkim jest solidnie wykonany z nierdzewki. Długo posłuży. Ten pierwszy był troszkę delikatny (made in china).

 

Na początek możesz użyć osłonek barierowych też dobrze wychodzi. Zawsze resztki które się nie mieszczą do szybkowara do nich wrzucam i razem parzę.

 

Pozdrawiam

Robert

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

bejot - wstawiłeś nie to zdjęcie. :rolleyes:

:question:

 

Wszystko ok. :!:

Pierwszy szynkowar to produkt chiński. Jest cylindryczny.

Sprzedają go również z przystawka do napychania kiełbas. Ja miałem bez. Pojemność 2,2kg tak napisane wchodzi mniej wkładu.

Kupiłem od:

http://allegro.pl/item709795585_szynkowar_2_2kg_gratisy_plyta_cd_promocja.html

 

 

Drugi, który obecnie stosuję to praska prostopadłościenna jak na foto

kupiony w:

http://www.swiatwokolkuchni.pl/?prod=3073&cat=148

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli tak to przepraszam :blush:

Myślałem że nadziewarka ma jedną funkcjie, ale widocznie się myliłem.

Co prawda to "praskę" można zrobić nawet z łuski po pocisku artyleryjskim.

Powodzenia w wyrobie smacznych i zdrowych wyrobów.

 

Czuj dym.

Sznurek od mojej wędzonki jest smaczniejszy od wędlin z marketu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to jakas czarna lista istnieje?

ja jestem jeszcze w chaosie forumowym, skacze to tu to tam, ilosc informacji jest przytlaczajaca

 

najmniejsze jakie znalazlam sa na 3 kilo

 

 

http://cgi.ebay.de/Kochschinkenform-Adelmann-710-Metzger-Incl-19-MwSt_W0QQitemZ270432005371

 

obleci?

fajne jednokilowe widzialam na brytyjskim ebayu, na razie jeszcze szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki szynkowar wybrać ???

Najtańszy. Jeżeli okrągły to za 1-1,50 zł za metr osłonki poliamidowej. Przecież to ten sam format. Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki szynkowar wybrać ???

Najtańszy. Jeżeli okrągły to za 1-1,50 zł za metr osłonki poliamidowej. Przecież to ten sam format. Pozdrawiam

przepraszam, ale nadal nie rozumiem

tzn idee ze najtanszy owszem, tylko ze te najtansze to znajduje na 4-5 kilo, im mniejsze tym drozsze niestety

informacji o oslonce i formacie nie rozumiem, poprosze wersje dla slaszych, rozbudowana, mozliwe bez zdan wielokrotnie zlozonych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziuta -Wyroby prasowane możemy robić w różnego rodzaju formach ,praskach które nadają im kształt . W wyrobach kształtu walcowatego a więc okrągłych najtańszą formą jest osłonka poliamidowa . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale nadal nie rozumiem

Zamiast używać okrągłej praski (szynkowaru), możesz mięsko upchnąć w osłonkę poliamidową i parzyć wyrób tak samo, jak w prasce. Średnica czeskiej szynkowarki wynosi 100mm. Osłonki bywają większe. Chociaż w sklepie Miro sa aktualnie 90mm. :wink:

O, widzę, że Dziadek mnie uprzedził. Szybciej pisze na klawiaturze :grin:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama praska sie chyba przydaje jednak? bo wszyscy robiliby w samych oslonkach?

Z osłonki dostaniesz walec. Dlatego sugerowano Ci zakup praski o innym kształcie. Poza tym, prasaka prostokatna lub np. mandolinowa daje wiecej możliwości ułożenia w środku mięsa.

Pozdrawiam, moderacja :grin:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak właściwa osoba postawiona na właściwym stanowisku, proste tematy rozwiązuje w mig . Gratulacje Eanna . Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sro Sie 12, 2009 22:53 ]

Wkraczamy w temat nie w temacie ale wytłumaczcie co to jest

Bo Dziadek jest debeściak

Bo nie wiem co to oznacza. Nie pozdrawiam bo jestem tym wyrazem zdegustowany, obrażny
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chciałabym zakładać nowego tematu więc wklejam się tutaj. Dzisiaj znalazłam u rodziców w spiżarce takie urządzenia niby praski-foremki z nierdzewki.

I teraz mam pytanko czy wkładać do tego mięsko "gołe" czy może lepiej użyć folii takiej jak do szynkowaru ?

duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są formy do nadawania kształtu wyrobom.

Użyj foli celulozowej.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Zakupilam szynkowar (od razu 2 szt) całkiem nie dawno, takie owalne po 49 zeta za sztuke (w necie). Pierwsze wyroby zrobilam ze zbyt małej ilości wsadu, więc mozna było szynkowary wstawić do gara i przykryć przykrywką. Dzisiaj zwiekszyłam ilośc wsadu 9na taka jaka powinna być) i kłopot: sprężyny dociskowe wystawały znacznie podad górna krawędź gara - i nie dało sie go przykryć. mało ze zaparowałam cała kuchnie (nie mam wyciągu - kolejna rzecz, którą musze w końcu zamontować w kuchni) to jeszcze należy do tego dodać znaczny ubytek gazu.

Czy macie moze jakies namiary na w miare tanie gary o wymiarach wys. 30 cm i średnica 30 cm ?????

Te, które znalazłam w necie to cenowo "przeciągaja portki przez głowe".

Nie wiem czy to dobre miejsce na ten post - ale na razie poruszam sie troche po omacku po forum - jestem tu od dziś :smile: .

Jeśli chodzi o wyroby - to na razie jestem w fazie testów - chociaż przyznam, że juz rodzina zaciera ręce na szynke i mielonkę którą własnie wyjęłam z szynkowarów - niestety musza poczekać do jutra.

Pozdrawiam Goska

Dramatem naszej epoki jest to, że głupota zabrała się do myślenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w Naszym gronie.Może na począte to:

 

http://allegro.pl/garnek-emaliowany-40-litrowy-z-pokr-super-jakosc-i1274589896.html

 

A z czasem może garnek elektryczny.Tylko musisz jeszcze do tego garnka zastosować oddzielne sterowanie bo te termostaty w nich zamontowane są bardzo niedokładne.Ma tą zaletę ,że nie trzeba pilnować temperatury parzenia.Na tym zdjęciu widać w głębi taki garnek.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rodzina zaciera ręce na szynke i mielonkę którą własnie wyjęłam z szynkowarów - niestety musza poczekać do jutra.

Jeśli wyjęłaś z szynkowarów to dlaczego muszą poczekać do jutra?
Dużo nie znaczy dobrze ale dobrze dużo znaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.