Skocz do zawartości

Film edukacyjny


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Mam bardzo miłą wiadomość dla absolwentów oraz przyszłych kursantów.

Otóż, uzgodnione sa już szczegóły techniczne oraz profesjonalny sprzet filmowy i pomocniczy do nagrania filmu (filmów) edukacyjnego z pełnej produkcji masarskiej, wzbogacającego zdobyte w szkole informacje. Kopię filmu każdy absolwent otrzyma wraz z dyplomem ukończenia szkolenia.

Film będzie kręcony i montowany przez profesjonalistów, zajmujących sie tym na codzień.

Przedstawię w zarysie plan filmu:

1. Wstępne wiadomości o mięsie

2. Sprzęt do domowej produkcji masarskiej: zasady działania i budowa

3. Anatomia świni

4. Rozbiór półtuszy na elementy podstawowe

5. Rozbiór elementów na poszczególne części do dalszej obróbi masarskiej i kulinarnej

6. Dopdatki masarskie i ich przygotowanie

7 Peklowanie

8.Produkcja:

Wędlin podrobowych

a) kaszanki,

b) pasztetowej,

c) salcesonu,

Kiełbas

a) kiełbasy cienkiej parzonej i pieczonej

b) kiełbasy grubej

c) kiełbasy surowej

Wędzonek

a) szynki,

b) baleronu,

c) boczku

Wyrobów szynkowarowych

Wędlin bezosłonkowych - pieczeni

Innych wyrobów wędliniarskich.

Wędzenie

Parzenie

Pieczenie

Podsumowanie

Plan jest szkieletowy i Państwa konkretne propozycje, wypracowane w oparciu o wiadomości zdobyte na kursie lub podczas domowej produkcji masarskiej, prosze kierować na moją pocztę maxell11@wp.pl, by w oparciu o nie powstał naprawde dobry i edukacyjny materiał filmowy.

 

PS.

Pisze o poczcie, gdyż na PW dostaję dziennie kilkadziesiąt, a nieraz więcej, wiadomości, i w obawie przed niedotarciem (przepełnienie skrzynki) Waszych postulatów najwygodniejsza będzie poczta.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zico, mamy film technologiczny, ale zawiera on głównie pierwszy etap - rozbiór.

Nosiliśmy się z zamiarem kontynuowania tej serii, jednak po drodze spotkała mnie niemiła przygoda i temat zawisł.

Jestem w kontakcie z fachowcem - zawodowcem (nawet przed chwilą z nim rozmawiałem i już sa trzy profesjonalne kamery + oświetlenie i mikrofony bezprzewodowe oraz osprzęt), który podpowiedział jak coś takiego zrobić profesjonalnie i podjął się zadania. Film będzie kręcony za miesiąc lub dwa, a następnie zmontowany na profesjonalnych urządzeniach. Robimy go głównie z myślą o naszej szkole, jako doskonałą pomoc naukową.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jestem w kontakcie z fachowcem - zawodowcem (nawet przed chwilą z nim rozmawiałem i już sa trzy profesjonalne kamery + oświetlenie i mikrofony bezprzewodowe oraz osprzęt), który podpowiedział jak coś takiego zrobić profesjonalnie i podjął się zadania. Film będzie kręcony za miesiąc lub dwa, a następnie zmontowany na profesjonalnych urządzeniach. Robimy go głównie z myślą o naszej szkole, jako doskonałą pomoc naukową.

Potwierdzam, film będzie :grin:

Tylko, żeby go zrobić naprawdę dobrze, potrzeba na to trochę czasu, coby efekt był zadowalający :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei potwierdzam, że to właśnie Paweł zajmie sie stroną techniczną powstania naszego filmu szkoleniowego, za co już mu tutaj serdecznie dziękuję.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że film jest przygotowywany wyłącznie jako pomoc naukowa dla naszej szkoły i numerowane jego egzemplarze otrzymają absolwenci kursów Szkoły Domowego Masarstwa - wszyscy, tzn. również ci, którzy je ukończyli przed datą powstania filmu.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przypomnę, że film jest przygotowywany wyłącznie jako pomoc naukowa dla naszej szkoły i numerowane jego egzemplarze otrzymają absolwenci kursów Szkoły Domowego Masarstwa - wszyscy, tzn. również ci, którzy je ukończyli przed datą powstania filmu.

A wszelkie prawa będą zastrzeżone, kopiowanie i udostępnianie.............. :devil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że film jest przygotowywany wyłącznie jako pomoc naukowa dla naszej szkoły i numerowane jego egzemplarze otrzymają absolwenci kursów Szkoły Domowego Masarstwa - wszyscy, tzn. również ci, którzy je ukończyli przed datą powstania filmu.

A wszelkie prawa będą zastrzeżone, kopiowanie i udostępnianie.............. :devil:
BRAWO BRAWO I TAK MA BYĆ NIE JEDZIESZ NIE OGLĄDASZ

Paweł 603957797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO BRAWO I TAK MA BYĆ NIE JEDZIESZ NIE OGLĄDASZ

i w ten oto sposób zaczynają się podziały na równych i równiejszych :mellow: - nie wszyscy mogą uczestniczyć w takim kursie....
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma podziałów. Spokojnie Abratku. Jak dobrze pójdzie to pomyslimy jak to dalej zrobić, tym bardziej, że otrzymałem juz telefonicznie kilka próśb o film (którego jeszcze nie ma) :wink:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem juz telefonicznie kilka próśb o film (którego jeszcze nie ma)

bo ludzie z doświadczenia wiedzą że w ciemno można zamawiać :wink:
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę, że film jest przygotowywany wyłącznie jako pomoc naukowa dla naszej szkoły i numerowane jego egzemplarze otrzymają absolwenci kursów Szkoły Domowego Masarstwa - wszyscy, tzn. również ci, którzy je ukończyli przed datą powstania filmu.

 

Uffff już myślałem że tego nie napiszesz :grin:

Moje dłubanki

 

http://mekeke1969.wordpress.com/

Kocham Was mordeczki Wy moje :)

 

Znaczki WB

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/12295-znaczki-wb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili pomysł filmu ze szkolenia bardzo mi się spodobał. Rozwiązuje problem spamiętania całej masy bezcennej wiedzy przekazywanej przez wykładowców.

Niestety pojawiły się wątpliwości. Np. dla kogo będzie robiony ten film?

Czy tylko dla uczestników konkretnego kursu? Musiałby wtedy być kręcony na każdym kursie od nowa - to bez sensu.

Jeżeli dla uczestników wszystkich kursów, to wtedy kursanci występują w roli aktorów, a cały kurs siłą rzeczy będzie podporządkowany robieniu filmu. Indywidualna nauka każdego kursanta pod czujnym okiem Bagno schodzi na drugi plan. Kursanci, ci bez zacięcia gwiazdorskiego, będą się stresować podczas zajęć praktycznych, nie będą zadawać pytań, bo a nuż okażą się głupie, cały czas mając świadomość, że ten materiał i tak, prędzej czy później, pójdzie w świat i wyląduje na youtubie. Kadra też będzie chciała dobrze wypaść, nie tylko wizualnie ale i w aspekcie zawodowym.

Chyba nie taka jest idea kursu. W blasku świateł i pod czujnym okiem kamer nie będzie swobodnej atmosfery.

 

Nie wiem jak to rozwiązać, ale uważam, że nie powinno się "zmuszać" kursantów do udziału w szkoleniu na którym będzie kręcony film. Może któryś z kolejnych kursów oznaczyć jako "filmowy" i wtedy osoba zapisująca się ma pełną świadomość co się będzie działo i jakie są tego konsekwencje. Jeśli lubi takie klimaty to pojedzie, jeśli nie, to wybierze inny termin.

 

Można też rozważyć nagranie dobrej jakości ścieżki dźwiękowej, dołożenie zdjęć, żeby choć trochę słowa związać z konkretnymi czynnościami praktycznymi, i całość zmontować w postaci prezentacji w PowerPoint-cie?

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego, to będzie film edukacyjny dla kursantów. Będzie kręcony tylko przez 2 technologów i ekipę filmową w okresie między zajęciami. Chcemy aby był to profesjonalny materiał zawierający pokaz produkcji głównych asortymentów wykonywanych przez domowych zadymiaczy. na każdym kursie dodatkowo, będzie robiona jakas atrakcja. Atrakcje te nie zostaną umieszczone na filmie, gdyż stanowią dodatkowe urozmaicenie danego kursu.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAWO BRAWO I TAK MA BYĆ NIE JEDZIESZ NIE OGLĄDASZ

To może tak zrobimy z filmem zlotowym :question:

Przestańcie być drobiazgowi to miała być zachęta aby jak najwięcej osób pojechało sie pouczycić i spotkać.Oczywiście że też jestem za tym aby inni mieli możliwości otrzymania . obejżenia filmu ,zdaje sobie sprawę że nie wszyscy będą mogli z różnych względów uczestniczyć w szkoleniach

Paweł 603957797

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film instruktażowy jest według mnie dobrym pomysłem, a to dlaczego ?

 

Osoba raczkująca ( czyli ja np.) w tematyce obróbki mięsa oraz przygotowania do wędzenia nie jest w stanie zapamiętać tak potężnej ilości informacji które były nam pokazane na kursie.

Będzie to dla niej lekcja którą może sobie powtórzyć oglądając film, inaczej może patrzą na to ludzie mający już doświadczenie w tym temacie.Jednak na szkoleniu zauważyłem że nawet wiele osób które już nie jeden raz dymek puszczało były mile zaskoczone dodatkowymi informacjami o jakich nie wiedzieli.Ja przyjechałem w celu szkolenia tematu z Gdańska.Szczerze mówiąc sporo mi się przypomniało patrząc na wspaniałą galerię zdjęć Weny.Jednak film potrafi oddać jeszcze więcej.

 

Pozdrawiam

Moje dłubanki

 

http://mekeke1969.wordpress.com/

Kocham Was mordeczki Wy moje :)

 

Znaczki WB

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/12295-znaczki-wb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fajnie to wygląda. :grin: Dopiero powstał scenariusz filmu i skompletowano profesjonalny sprzęt a tu, tak jak na niedźwiedziu, już dzieli się skórę. :wink:

Powtarzam - film będzie robiony między kursami i nikt nikogo do niczego nie będzie zmuszał. Jak sama nazwa mówi, film będzie filmem szkoleniowym produkowanym głównie dla potrzeb naszej szkoły.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.