Skocz do zawartości

PARÓWKI I INNE KIEŁBASY Z KACZYM MIĘSEM


EAnna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj zrobiłem pierwszy raz parówki w osłonkach celulozowych.

Ludzie !!! Ale bajer !! Nie trzeba rozplątywać, płukać itd. Nakładasz na lejek i już. :grin:

 

 

Zdjęcia bez dekoracji, na szybko póki są parówki. :lol: Dekoratorka w pracy, a mnie to jakoś nie wychodzi. Grunt, że parówki smakują. :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro, po nadzianiu wiążesz w pęczki, parzysz, studzisz i dopiero zimne rozwiązujesz?

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nadzianiu wędziłem, a potem dla wygody powiązałem w pęczki i parzyłem. Pęczki lepiej się wyciąga z gara. Podobnie robię z kaszanką (krupniokami), albo białą parzoną. Studziłem wstępnie w zimnej wodzie, a potem w pęczkach wisiały do całkowitego wystygnięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zniechęciłem, bo ciągle się odwijały. Jakieś takie były sztywne te osłonki. :(

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem pierwszy raz parówki w osłonkach celulozowych.

Ludzie !!! Ale bajer !! Nie trzeba rozplątywać, płukać itd. Nakładasz na lejek i już.

wyszły naprawde rewelacyjne :tongue: aż bym przegryzł :tongue: :tongue:

napisz kolegom wg. jakiego przepisu robiłeś,fotka godna na główną

strone.

p.s.z tego co widze wyszły Ci tęgie to znaczy nie przeparzone,zrobione wzorowo :!:

to się Gabi ucieszy,jak się załapie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym rozdrabniałeś ? czas, ilość, skąd celuloidy

wg. jakiego przepisu robiłeś

Parówki robione z łopatki wieprzowej i podgardla. Podgardla było mało (więcej nie miałem), wyszło ok.16%. Zapeklowane mięso zmielone na sitku 2 mm i schłodzone, kutrowane w malakserze z dodatkiem mocno zmrożonego mleka 3%. Przyprawy pieprz biały (1,5 g/kg), gałka muszkatołowa (0,5 g/kg), papryka w proszku (0,5 g/kg).

Mleka 20 % w stosunku do masy mięsa.

Po napełnieniu osłonek (też mi się odwijały, ale jakoś się udało) wedzenie 90 min. w ciepłym dymie. Parzenie 15 min. w temp. 75°C. Schłodziłem w zimnej wodzie i powiesiłem w garażu do całkowitego wystygnięcia.

Naostrzyłem nóż w malakserze diamentowymi osełkami kupionymi w Lidl'u. Tnie jak brzytwa. :grin:

 

Osłonki kupiłem u Mira.

 

to się Gabi ucieszy,jak się załapie

Ucieszyła się i nawet jej smakowały. :lol:

 

Młody zażyczył sobie "parky v rohliku" (po czesku :grin: ), więc Gabi musiała "rohliki" upiec. Tym sposobem zrobiliśmy wspólnymi siłami domowe "hot-dogi". :grin:

 

jak sobie poradziłeś z odkręcaniem parówek

Osłonki po napełnieniu są sprężyste, ale bardzo wytrzymałe. (żadna nie pękła). Po napełnieniu takiej dwumetrowej parówy odkręcałem jednocześnie składając odkręcone w takie drabinki i do kwadratowej miski. Tak złożone opierały się o ścianki i nie rozwijały. W wędzarni na kijach trochę odstawały. Po wędzeniu powiązałem w pęczki i parzyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mi na najmniejszy od "chińszczyzny" osłonka za nic nie chciała wejść

A ja sobie ze swoim "chińczykiem" poradziłem w ten sposób:

 

bo też miałem ten sam problem. Kupiłem u Miro lejek do kabanosów do Alfy 10, zamocowałem go pomiędzy dwa pierścienie ze sklejki, skręciłem wkrętami (ale tak by lejka nie uszkodzić) i teraz kabanoski nadziewają się super. Jak widać, podobnie spreparowałem oryginalny lejek plastikowy od Zelmerka 8-ki do osłonek 26/28, a do Lisieckiej i innych b.grubo rozdrobnionych obciąłem w połowie lejek od 32-ki. Do zwykłych kiełbaśnic używam lejka oryginalnego od 32-ki. Oczywiście w obydwu lejkach trzeba było nieco zmniejszyć średnicę podstawy i dopasować do "chińczyka".

Pozdrawiam

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fotorelacja z produkcji wg przepisów podanych przez Maxella na pierwszej stronie tego tematu:

 

 

 

 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotorelacja nr2.

 

 

Kiełbaski przed parzeniem

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotorelacja nr3.

 

 

 

Kiełbaski nie parzone

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Podaje te przepisy i mały bonus. :grin:

 

Wstawiłeś te przepisy gdzieś na nowo?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.