Skocz do zawartości

Szkolenia wyjazdowe - w terenie


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj otrzymałem (kolejne juz w ostatnim okresie czasu), pytanie, tym razem od Pana Karolkiewicza A. z Zamościa, w sprawie zorganizowania szkoleń wyjazdowych w tzw. terenie.

Temat bardzo interesujący, zwłaszcza że jest duże zapotrzebowanie na tego typu zajęcia, o czym świadczą telefony, poczta i PW. Myślałem już o podobnym rozwiązaniu przy organizacji naszej SDM, ale to były jedynie rozważania teoretyczne, gdyż Szkoła w tym czasie nie działała i nie było wiadomo z jakim społecznym zainteresowaniem się spotka. Teraz, kiedy już wiadomo, że zainteresowanie przewyższyło nawet najśmielsze nasze oczekiwania, można pokusić się o rozważenie prowadzenia zajęć w terenie.

Zadanie niezbyt skomplikowane logistycznie, ale korzyści z tego wynikające mogą być przeogromne. Kilkuosobowej grupie z podstawowym sprzetem łatwiej jest jechać na drugi koniec Polski. Wystarczy jedynie miejsce z dobrą wędzarnią, uzbrojone w podstawowe media, jakies miejsca do spania dla prowadzących oraz kierowcy i mała akcja agitacyjna ze strony "tubylców". :grin:

Myślę, że po obgadaniu tematu z osobami zainteresowanymi, podczas najbliższego spotkania w Zrębicach, będzie można zacząć etap planowania. Prosze sobie wyobrazić, jak wzrośnie liczba zadymiaczy, do których będziemy mogli dotrzeć. :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAŻNE!

Proszę, by na moje PW lub pocztę maxell11@wp.pl zgłosiły sie osoby chętne do pomocy w organizacji, na swoim terenie, wyjazdowych kursów naszej Szkoły Domowego Masarstwa. Głownie chodzi o osoby mieszkające w najodleglejszych zakątkach Polski, tereny lubelskie, białostoskie, okolice Suwałk, Szczecina, Słubic, Poznania, Jeleniej Góry, Nowego Sącza itp., skąd dojazd do Zrębic jest najdalszy.

Na PW przekażę Wam warunki, jakie muszą być spełnione, by przedsięwzięcie zagrało od strony technicznej. Siły fachowe, sprzęt i transport już załatwione. :wink:

Podpowiem, iż do pomocy w realizacji zadania, można wykorzystać takie organizacje jak np. Koła Gospodyń Wiejskich lub podobne, które moga otrzymać unijne subwencje na tego typu szkolenia.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kyzimol.

Pomysły idą z tzw. "terenu". :grin:

Dodam do poprzedniego posta, że oczywiście szkolenia w Zrębicach, będą nadal toczyły się swoim torem, wg ustalonego kalendarza, a wyjazdy terenowe nie będą z nimi kolidowały.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie pominąłem. Spoko. Z tego co wiem, BonAir już coś główkuje. Połączcie siły i do dzieła. :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pokoje-miks.pl/

Jedyne rozsądne cenowo miejsce w Gdańsku, podjechałem, pogadałem i nie powinno być żadnego problemu jeżeli chodzi o szkolenie.Stołówka na ponad 30 osób, dużo miejsca do wędzenia na zewnątrz budynku.Spokojnie na szkolenie się nada.

 

Pozdrawiam

 

http://www.pokoje-miks.pl/true/img/pierwsza.jpg

Moje dłubanki

 

http://mekeke1969.wordpress.com/

Kocham Was mordeczki Wy moje :)

 

Znaczki WB

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/12295-znaczki-wb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góralu z Gdańska, teraz wejdź w kontakt z Tomkiem (BonAir) oraz Kaszubką i organizujcie.

Terminy tak ustalajcie, aby nie kolidowały z terminami zajęć w Zrebicach. Grupa "wyjazdowa" jest gotowa.

Powodzenia. :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego? :grin: Sa także ręczne maszynki do mięsa np. 32. Po pół godzince kręcenia, nie zapomni się tego doświadczenia do końca życia. :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

W związku z końcem roku warto by zacząć planowanie naszych działań na rok 2010.

Jako jedno z nich, przewidujemy otwarcie w najbliższym czasie 2 filii naszej SDM w północnej i południowej części kraju.

Zgłosiły się już osoby zapewniające odpowiednio przygotowane sale, chłodnie oraz zaplecze noclegowo - socjalne dla przyszłych słuchaczy.

Mam nadzieje, że takie działania wpłyną znacząco na rekomendowanie tradycyjnego polskiego masarstwa domowego i umożliwią znacznie większy dostęp do tej bezcennej wiedzy szerszej rzeszy naszych zadymiaczy.

Sprawy organizacyjne tocza sie na bieżąco i o ich końcowych wynikach będziemy Was informować.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.