Skocz do zawartości

Peklowanie


Arbuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, ile tzreba peklowac na mokro bez nastrzyku kawałki ok 1,5 kg? Kiedyś robiłem tak zę peklowałem je ok 4 tyg i było ok " metoda peklowania na jajko"

niemam solomierza, paklosól kupuje w małych torebeczkach. Czy moge peklowac razem baleron, boczki, szynki w jednym naczyniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 404
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ile tzreba peklowac na mokro bez nastrzyku kawałki ok 1,5 kg

Wszystko zależy od stężenia solanki. Wena i andrzej k, dobrze radzą. Skorzystaj z tabeli:

 

http://www.wedlinydomowe.pl/roboczy/tabelapeklowania.htm

 

lub z kalkulatora:

 

http://www.wedlinydomowe.pl/download.php?cmd=click&id=7

Pozdrawiam... Piotrek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeże jajko to jest to!

A może swoje jajka to jest to

Wcale się nie dziwię, że pis67 wytrącił z równowagi Dziadka :devil:

Temat solanki "na jajko" był już przerabiany, a Dziadek udowodnił na forum, że jajko jajkowi nie równe ( poparte nawet fotkami ) :wink:

pozdrawiam

fentel

zadymiacze wszystkich krajów łączcie się

ORMO czuwa !!!!! bo Milicja śpi !

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1256

www.rufi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynka, którą dziś uwędziłem, sparzyłem i przekazałem do użytku domownikom wg.oceny jednej z moich córek - jest super . Cztery tygodnie w solance sporządzonej z wody nieprzegotowanej, prosto z kranu(czystą mamy bez chloru), z saletry, której zapas mam chyba od 20 lat(długo się nie skończy) :grin: , i z soli kamiennej. To wszystko wymieszane i świeże jajko, z dobrze wykształconą komorą powietrzną, dobrze umyte, od wiejskiej kury. Efekt murowany. Wiem, że macie rację, jeśli chodzi o te tabelki i przeliczniki, ale nie chce mi się dozować niczego przy udziale wagi i utrudniać sobie przyjemności, jaką czerpie z przyrządzania solanek jak onegdaj w przeszłości bywało. Pozdrawiam użytkowników wszelkich przyrządów mierzących serdecznie. :grin:
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi się dozować niczego przy udziale wagi i utrudniać sobie przyjemności, jaką czerpie z przyrządzania solanek jak onegdaj w przeszłości bywało.

Skoro lubisz niespodzianki :wink:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję dwutygodniowe peklowanie przy 0,85kg peklosoli na 10 l wody i 40% solanki do ilości mięsa. Maxell pisał, że już jednak po ok. tygodniu następuje wyrównanie stężeń.

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale mięsko "kruszeje" i czym dłużej sie pekluje, tym jest smaczniejsze, zwłaszcza, jesli nie dajemy jakichkolwiek przypraw.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje szynki po czterotygodniowym peklowaniu solanką sporządzoną przy użyciu narzędzia pomiarowego stężenia solanki - jajka. :grin:

Na focie pierwsza faza wędzenia - osuszanie. :grin:

Jest też boczek i ogonówki, które będą tylko wędzone. :grin:

 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nastawione 3kg boczku chudego na 4 tyg. wg metody kol.Wnuczka,

jest to przysmak mojej żony,która mówi że kiedyś taki u Dziadka jadła,

przed chwilą mierzyłem temp. solanki 6'C,czekam na kropeczki pleśni i

wędzenie z równoczesnym pieczeniem,robie go rzadko,na razie temp.

dopisuje to korzystam z dobrodziejstw pory roku

słonecznie pozdrawiam z wiosennego Bielska

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, dzisiaj chcę zapeklować mięso na wędzonki, niestety pojemniki z mięsem nie mieszczą mi się do lodówki. Mam pomieszczenie w piwnicy w którym jest temperatura 10 - 12 st. Czy mogę przeprowadzić peklowanie w tych warunkach? Czas peklowania 7 dni. Proszę o poradę.

Pozdrawiam

Marko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie możesz spokojnie peklować.Pamiętaj tylko, że podczas peklowania w wyższej temperaturze powinno się czas skrócić.Jednak według mnie temperatura nie jest aż tak strasznie odbiegająca od normy.Kontroluj tylko solankę i po wyjęciu mięska i opłukaniu sprawdź słoność w środku najgrubszego kawałka. Najwyżej dłużej pomoczysz w wodzie.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.