Skocz do zawartości

NIEZBĘDNIK NOWEGO ZADYMIACZA


Rekomendowane odpowiedzi

maniek

upiekłeś to mięcho zamiast uwędzić !! mój teściu ostatnio czytając książkę zaszalał i dał jak to on mówi "chycku" i podpiekł z jednej strony ;) jak włożyłem termometr do beki to od razu na 100 st .poszedł (i skala się skończyła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wędzenie 90-100 stopni przez 4 godziny.

Tu się upiekła i wysuszyła. :cool:

 

Po uwędzeniu parzenie 50-70 minut.

Po takim grzaniu w wędzarni proces niepotrzebny, brak temperatury parzenia, która w decydującym stopniu określa soczystość końcową wyrobu, można wędzonki zrobić bardzo soczyste bezproblemowo. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura parzenia – w garnku była wrząca woda, wrzuciłem szynkę i dalej gotowałem na małym ogniu przez ~ godzinę.

No i jest poprawna odpowiedź na pytanie - dlaczego suche? :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz porady, jak wklejać zdjęcia na forum za pomocą Fotosika.

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=764

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli szyneczka jest za sucha ponieważ była wędzona w zbyt gorącym dymie, czy parzona w zbyt gorącej wodzie ?

 

[ Dodano: Wto 23 Paź, 2012 22:20 ]

Nie bardzo wiem jak to napisać. Starałem się tak uwędzić szynki żeby się nadawały do jedzenia bez parzenia, czyli mięso w środku nie było surowe. Czy jak będę po wędzeniu parzył to mięso w środku się ugotuje ? I czy wtedy będzie bardziej soczyste ?

 

[ Dodano: Wto 23 Paź, 2012 22:22 ]

Jak zaniosłem jedną szyneczkę do pracy na spróbowanie to znikła w moment. Czyli w smaku była OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura parzenia – w garnku była wrząca woda, wrzuciłem szynkę i dalej gotowałem na małym ogniu przez ~ godzinę.

Wędzenie to chyba wiem, że było za gorące. Ale parzenie było w/g przepisu z forum. Czyli 10 minut we wrzącej wodzie i ~ 40minut w 80 stopni.

Coś mi tu nie gra :rolleyes: trzeba kupić termometr koniecznie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniekwawa,

trzeba kupić termometr koniecznie

kolega dobrze podpowiada, polecam taki z IKEA, mam go około roku i jestem z niego zadowolony

http://www.ikea.com/pl/pl/images/products/fantast-termometr-czasomierz-do-miesa__59837_PE165774_S4.jpg

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniekwawa,

trzeba kupić termometr koniecznie

kolega dobrze podpowiada, polecam taki z IKEA, mam go około roku i jestem z niego zadowolony

Obrazek

Potwierdzam przydatność tego termometru,ale przed zanużeniem całkowicie sondy w wodzie zalecam uszczelnienie wprowadzenia przewodu do rurki sondy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalecam uszczelnienie wprowadzenia przewodu do rurki sondy

Ja swój uszczelniłem nalewając strzykawką do środka sondy odrobinę żywicy epoksydowej, wcześniej wygrzałem sondę w piekarniku aby pozbyć się ew wilgoci.

 

pozdr

Sent from my Nokia 1011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie są rodzaje i czym się różnią?

 

 

Ja stosuję przędzę bawełnianą do moich wyrobów . Ma wszelakie zastosowanie w wyrobach wędliniarskich .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam pytanie do bardziej doswiadczonych zadymiarzy. Wędzę już od kilku lat sposobem którego nauczył mnie ojciec a on nauczyłsię go od mojego dziadka ale mniejsza o to interesuje mnie pewna sprawa. Od zawsze wędzimy na tym samym rodzaju drzewa Ogień wzniecamy wysuszoną brzozą i do rozrzarzonego paleniska dodajemy świeżej Olchy. Wędzenie udaje się zawsze znakomicie pod względem walorów smakowych ( zważywszy że wędze w Rurze betonowej o średnicy 100 cm i kanale długości 180 cm) ale interesuje mnie pewien fakt wędzonki są zawsze troche osmolone/ brdzo Ciemne. Drzewo którego używamy nie jest w żaden sposób zaimpregnowane ponieważ posiadamy własne lasy i nich je pozyskujemy. Brzozę którą stosuje suszymy przez około rok ( na bierząco uzupełniam zurzyte zapasy) a olcha jest zawsze świeża. Czy ktoś może mi doradzićco zrobićaby mięsko nie było tak osmolone ?

W sobotę tj.  01.12.2013 znów wedzę zaprezentuję efekty mojego wędzenia. Chętnie posłucham wskaówek bardziej doświadczonych zadymiarzy     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wędzonki są zawsze troche osmolone/ brdzo Ciemne

Witaj na forum zadymiaczy. Nie jesteśmy zadymiarzami, przynajmniej nic o tym nie wiem  :D

Może przyda Ci się informacja, którą podałam początkującej zadymiaczce wczoraj w tym poście:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8943-moje-pierwsze-przygotowania-do-wedzenia/?do=findComment&comment=316732

Jak będziesz miał pytania to pisz

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego smolisz wędzonki korą z brzozy i wilgocią z olchy.

 

Jak chcesz palić w wedzarni brzozą to pozbądź się kory , a olcha bez wilgoci , czyli sucha i nie będziesz miał osmolonych wędzonek.

 

Mam nadzieję ,że wiesz co to osadzanie ,osuszanie , wędzenie. Te etapy muszą być prawidłowo przeprowadzone , bo nawet opalanie suchym drewnem nic Ci nie da i tak zdążysz osmolić  :yawn:

Tyle jest na w/w temat na stronie WD , a Ty z takimi błędami wyskakujesz :facepalm:

Poczytaj i wędź , bez smolenia...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wędzonki są zawsze troche osmolone/ brdzo Ciemne

Witaj na forum zadymiaczy. Nie jesteśmy zadymiarzami, przynajmniej nic o tym nie wiem  :D

Może przyda Ci się informacja, którą podałam początkującej zadymiaczce wczoraj w tym poście:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8943-moje-pierwsze-przygotowania-do-wedzenia/?do=findComment&comment=316732

Jak będziesz miał pytania to pisz

 

Pięknie dziękuję za podanie linku dokładnie go przeanalizuję

 

Kolego smolisz wędzonki korą z brzozy i wilgocią z olchy.

 

Jak chcesz palić w wedzarni brzozą to pozbądź się kory , a olcha bez wilgoci , czyli sucha i nie będziesz miał osmolonych wędzonek.

 

Mam nadzieję ,że wiesz co to osadzanie ,osuszanie , wędzenie. Te etapy muszą być prawidłowo przeprowadzone , bo nawet opalanie suchym drewnem nic Ci nie da i tak zdążysz osmolić  :yawn:

Tyle jest na w/w temat na stronie WD , a Ty z takimi błędami wyskakujesz :facepalm:

Poczytaj i wędź , bez smolenia...

pozdrawiam

tobie również dziękuję za wskaówki co do drewna aktywnym użytkownikiem forum jestem od wczoraj a wędzenia uczyłem się od ojca których mi takich infomracji nie przekazywał więc chyba dobrze, że  " wyskoczyłem z takimi błędami" bo dzięki temu się ich wyzbędę

 

Dzięki wszystkim za wskaówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

wędzonki są zawsze troche osmolone/ brdzo Ciemne

Witaj na forum zadymiaczy. Nie jesteśmy zadymiarzami, przynajmniej nic o tym nie wiem  :D

Może przyda Ci się informacja, którą podałam początkującej zadymiaczce wczoraj w tym poście:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8943-moje-pierwsze-przygotowania-do-wedzenia/?do=findComment&comment=316732

Jak będziesz miał pytania to pisz

 

Pięknie dziękuję za podanie linku dokładnie go przeanalizuję

 

Kolego smolisz wędzonki korą z brzozy i wilgocią z olchy.

 

Jak chcesz palić w wedzarni brzozą to pozbądź się kory , a olcha bez wilgoci , czyli sucha i nie będziesz miał osmolonych wędzonek.

 

Mam nadzieję ,że wiesz co to osadzanie ,osuszanie , wędzenie. Te etapy muszą być prawidłowo przeprowadzone , bo nawet opalanie suchym drewnem nic Ci nie da i tak zdążysz osmolić  :yawn:

Tyle jest na w/w temat na stronie WD , a Ty z takimi błędami wyskakujesz :facepalm:

Poczytaj i wędź , bez smolenia...

pozdrawiam

tobie również dziękuję za wskaówki co do drewna aktywnym użytkownikiem forum jestem od wczoraj a wędzenia uczyłem się od ojca których mi takich infomracji nie przekazywał więc chyba dobrze, że  " wyskoczyłem z takimi błędami" bo dzięki temu się ich wyzbędę

 

Dzięki wszystkim za wskaówki

 

drewno drewnem, ale chyba warto przypomnieć o właściwym osuszeniu wędzonek

W walce między sercem a mózgiem zwycięża w końcu żołądek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam.Jestem początkujący o ile chodzi o forum i umiejętności wędzarnicze.Moim debiutem było wykonanie białej kiełbasy i jej uwędzenie.Poszło nieźle.Obecnie chciałem podjąć się zrobienia szynki i baleronu.W sumie mam jak na początek 1,428 kg mięsa.Proszę doradźcie jak zrobić dobrze zalewę peklującą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie wszystkich z grona "WĘDZARNICZEJ BRACI'. Jestem nową użytkowniczką, chociaż od 2009 roku, kiedy to przypadkiem trafiłam na tę stronę,  obejrzałam i poczytałam co robicie, nie mogłam odpuścić i postanowiłam, że muszę mieć wędzarnię. Tak się stało . Od tego czasu moja rodzina zajada się wspaniałymi wędzonkami własnej roboty z mięska od gospodarzy.

Dzisiaj chcę Wam bardzo gorąco podziękować za Waszą pasję. Jest ona bardzo zaraźliwa!  Wasze skazówki i rady są dla mnie bezcenne. Będę z nich w dalszym ciągu korzystać i eksperymentować.

Teraz będę więcej czasu poświęcać temu forum i jak załapię jak i gdzie wrzucić parę fotek to się pochwalę.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj chcę Wam bardzo gorąco podziękować za Waszą pasję.

 

Miło to słyszeć :)

 

 

 

obejrzałam i poczytałam co robicie

 

Ciekaw jestem, czy zaglądałaś do tego wątku:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/

i do tego:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

 

:)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj chcę Wam bardzo gorąco podziękować za Waszą pasję.

 

Miło to słyszeć :)

 

 

 

obejrzałam i poczytałam co robicie

 

Ciekaw jestem, czy zaglądałaś do tego wątku:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/

i do tego:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-ka%C5%BCdego-nowego-forumowicza/

 

:)

 

Witam

Zaglądałam i nie omieszkam wspomóc, tylko muszę się trochę zadomowić i rozeznać w tym gąszczu tematów i sposobie poruszania się po tym forum.

Pozdrawiam wsystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.