Skocz do zawartości

kominkowy wkład wędzacy


bogdan 1959

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym wspomniane już przepisy i BHP - o ile pamietam to też byłeś w ostrej opozycji kiedy omawialiśmy wędzarnie w piwnicy :tongue: :lol:

Tak Abratku to było pierwsze pytanie które zadałem Bogdanowi i chyba nie odpowiedział.

Strasznie mnie to ciekawi.

To co pisze Bogdan o samym procesie wędzenia to też bzdury ale mam nadzieję że to poprawi.

 

Ale po co tyle agresji ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mirku, AndyAndy napisał może faktycznie mocne słowa ale nie zaraz agresja - on tak to odczuwa i niestety ma sporo racji

 

PS

jeśli chodzi o kominek to ja mam swoje doświadczenia - niestety także przykre, więc raczej również będę sceptykiem wobec tego rozwiązania

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ma sporo racji

 

Abratku STETY AndyAndy ma wiele racji :!:

 

Ciekawi mnie jak to jest z tym patentem jak jest to powiązane z przepisami ??

"Tapczan elektryczny dla teściowej"

to bardzo ciekawy pomysł ale czy ... bezpieczny.

 

Czy to oznacza że można opatentować urządzenie niebezpieczne dla użytkownika ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo ciekawy pomysł ale czy ... bezpieczny.

no ale ja właśnie w tym niebezpiecznym sensie myślałem - pomyśl robisz narzędzie rozwiązujące wielu ludziom problem teściowej i to w świetle :grin: prawa

 

 

Czy to oznacza że można opatentować urządzenie niebezpieczne dla użytkownika ?

z opisanego przykładu wynika że tak - może w tym kompetentnie wypowiedzieć się Maxell, ale i ja przerabiałem temat przewodu kominowego stąd moja pewność
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek taki że patent to patent a przepisy .... się dopasuje.

Pytałem też Bogdana o znak B czyli bezpieczeństwa i też milczy.

 

Bogdan jak faktycznie chcesz pomocy to odpowiedz nam na zadane pytania.

 

Bo to jest polskie prawo przez setki lat piece kuchenne miały dwa obiegi dymu mały i jak się piekło duży było dobrze .

Uprzedziłeś mnie.

 

Ok Bogdan ale nikt nie otwierał pieca (przewodu kominowego) ?? moja mama ma dalej piec kaflowy ale dym opływa komorę pieczenia ale nie przechodzi przez nią ??

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan to jak jest z B napisz nie każ mi szukać w postach.

 

Musisz mieć świadomość że jesteś producentem a producent odpowiada za bezpieczeństwo swojego produktu.

Jak dobrze wiesz prowadzę sklep z dodatkami do produkcji domowych wyrobów ale u mnie nie znajdziesz maszynki 32 z napędem chyba wiesz teraz czemu.

 

Owszem zarobiłbym parę zeta ale jak klient odda mnie do sądu że mu prawą rękę wkręciło to nie mam żadnych szans na wybronienie się.

 

Wystarczy spojrzeć na byle zapalniczkę i jej opis użycia ... nie wolno tamto nie wolno sramto. Tego się nie pisze żeby pisać ale po to żeby potencjalny klient nie użył zapalniczki jako podpałki do grilla ...samo życie.Skoro przeczytałeś że nie wolno to teraz martw się sam ale jak nie pisze że nie wolno to producencie/handlowcu płacisz odszkodowanie.

 

Jak jest z twoim produktem ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc posty na temat możliwości wędzenia w adaptacji kominka i wkładu do wędzenia zaprzeczacie sami sobie i prawie wszystkim fachowym poradom i opracowań Maxella oraz innych forumowiczów na temat wędzenia, dymu, sztuki masarskiej, szkodliwości itd. Sam wkład i rozwiązanie może w tym przypadku się zgadza i będzie jeden na milion „dobre”. Mi chodzi o powtarzalność parametrów technicznych i możliwości masarskich. Każdy ma inny kominek, komin, wysokość i doświadczenie. Można dopracować jeden model i po wielu doświadczeniach coś osiągnąć. Reklamą negatywną są okopcone czarne wędzonki przedstawiane na fotce i mówią same za siebie. To jest obraz złego przygotowania i braku doświadczenia masarskiego jak również braku wiedzy fachowej z zakresu fizyki i chemii. Już raz pisałem o spalaniu drewna, temperaturze, refluksie itd. Nie poprę wkładu ponieważ nie gwarantuję poprawnego użytkowania w rożnych warunkach pracy: zależnych od pogody, temperatury i przede wszystkim wiedzy. Może robić dobrą kasę na swoich wyrobach – wkładach, to jest jego patent na życie nie moje. To że sprzedaje się dobrze, nie znaczy że jest dobre. Nie zostały przedstawione pomimo prośby techniki wędzenia, parametrów podczas wędzenia, wkładu kominka itd. Utrzymanie temperatury wkładu w granicy 50 st nie oznacza że, problem wędzenia przy zamkniętym kominku jest rozwiązany przeciwnie następuje w chłodniejszej części wysokiego komina, refluks i cofanie się „resztek kwasowych „ o znacznej wadze na wędzonki. I tu jest następny problem rozwiązań technicznych komina przyłącza itd. Osiągając odpowiedni ciąg spalamy drewno w małej iloci, żeby nie przekroczyć temperatury ,ale znacznie po wyżej 700st i szkodliwie. Paląc drewno tak aby się żarzyło, musimy mieć odpowiednią ilość żaru i problem jest z samym kominkiem bo prawie wszystkie są górnego spalania i następuje dopalanie gazów przy górnej płycie – ognia nie widać, a szkodzi. Bogdan 1959 „wyjdź z oceanu” przedstaw pełną dokumentację z całego procesu i przebiegu wędzenia.

Ps. Tego jeszce nikt nie zrobił, ale ja opatentuje koło!!! ( tylko nikt do tej pory nie wie jak zrobić idealne kołowięc mam szansę !!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andyandy

 

Teraz napisałeś zaje... na temat, konkretnie i rzeczowo i o to mi chodziło.

 

Nie jestem twoim przeciwnikiem wręcz przeciwnie, sam czekam na odpowiedzi na moje pytania, może się doczekam a może nie.

Dzięki

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Następnym zagadnieniem jest dokumentacja bezpieczeństwa, wszelkie instytucje są wyspecjalizowane w bardzo wąskiej specjalizacji, dokumentacja techniczna wędruje od półtora roku po różnych instytucjach, to cała historia której tu nie przytoczę np. nie podlega pod kominy ani pod budownictwo, jako piece też nie w każdym razie jeszcze trochę w Polskich realiach to potrwa. Testy kilku egzemplarzy prowadzone są w warunkach domowych od 2005r pierwszy jest zabudowany u mnie w domu sprawuje się znakomicie ale na potwierdzenie tego na świstku papieru będę musiał, poczekac chyba jeśli mnie będzie stac i zrobię go za granicą.,.

__________ a przy trzecim etapie patentu międynarodowego ''B''jest robione automatycznie i oczekuję na zakończenie procesu.

smacznego bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bogdan, powiedz mi proszę, jakie wędliny, tak jak piszesz na swojej stronie internetowej,

wędzimy w temperaturze 90 stopni?

Kiedy pierwszy raz zadawałem to pytanie, to na Twojej stronie było napisane, że te nieszczęsne przykładowe żeberka trzeba wędzić w 100 stopniach.Więc ponawiam pytanie:

Jakie wędliny wędzimy w 90 stopniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przepis od dziadka wędził w ten sposób całe życie i dożył 102lat.Nie jest to przepis do dalszej obróbki cieplnej tylko do bezpośredniego spożycia. Jak mi pokazywał w wędzarni to temperatura wahała się od 70-100C a on to sprawdzał dłonią ja musiałem mieć termometr bo nigdy na rękę się nie nauczyłem. Są u nas ludzie którzy do dzisiaj wędzą na rękę i wędzą na zimno i na gorąco w zależności od potrzeb. Ale do fachowego wędzenia są książki i wasza strona.
smacznego bogdan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura wahała się od 70-100C

Toż to chyba pieczenie bardziej, a co z procesem osuszania ?

 

Ale do fachowego wędzenia są książki i wasza strona

A raczej ludzie , którzy dzielą się swoją bezcenną wiedzą :grin:

i których warto słuchać :grin:

Dzięki nim właśnie "wiem co jem" :grin:

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF

 

Piszę poprawnie po polsku. (Przynajmniej się staram ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura wahała się od 70-100C a on to sprawdzał dłonią

łoj....to musiało boleć :???: współczuję ...

zatem zaczynamy naszą edukację od podstaw :

- peklowanie " na jajko "

- przyprawy "na garście "

- temperatura parzenia " na łokieć "

:tongue:

fentel

zadymiacze wszystkich krajów łączcie się

ORMO czuwa !!!!! bo Milicja śpi !

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1256

www.rufi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Już pisałem w mailu - to nie jest płatna tablica ogłoszeń gdzie można dowolnie zamieszczać i kasować oferty tylko forum dyskusyjne.

Temat jest zgodny z regulaminem więc zostaje.

 

Jeżeli przestałeś sprzedawać/produkować ten produkt to wystarczy napisać, że oferta jest już nieaktualna.

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sam zamysł nie jest zły (zresztą tak wędzili Niemcy w swoich domach). Urządzenie, aby spełniało zadania dobrej wędzarenki, wymaga wielu zabiegów modernizacyjnych. Coś takiego już prawie przygotowałem, więc jesli chcesz odsprzedać patent, podaj cenę i jesli będzie atrakcyjna, chętnie go od Ciebie odkupimy.

 

[ Dodano: Pią 21 Maj, 2010 19:24 ]

Potrzebny mi jest wyraźny wpis że żądałem usunięcia ogłoszenia tak mi doradził prawnik.

Jeśli możesz, to wyjaśnij nam, co takiego się stało z naszej strony, że podejmujesz tak drastyczne posunięcia? Przeciez to nie kto inny, tylko Ty zacząłeś ten temat i dobrowolnie go kontynuowałeś.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.