Skocz do zawartości

Kasza do kaszanki - sposób przygotowania


pis67

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając przepisy na kaszankę nie znalazłem informacji co robić, by nie przypalić kaszy? Raz trochę się zapomniałem i ......

Czekam na Wasze recepty na tą dla mnie dolegliwość produkcyjną. :grin:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przeglądając przepisy na kaszankę nie znalazłem informacji co robić, by nie przypalić kaszy?

1. wrzucić na gotujący rosół lub wodę

2. mieszać do momentu zagotowania zawartości

3. mieszać od czasu do czasu, aż kasza zgęstnieje

4. wyłączyć dopływ energii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znalazłem informacji co robić, by nie przypalić kaszy?

pis67, powiedz proszę w którym etapie produkcji kaszanki kasza się Tobie przypala. :question:

Kasza przypaliła mi się raz, kiedy poszedłszy na obiad zapomniałem o niej, została na małym ogniu i trochę pobyła sama. :grin:
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeglądając przepisy na kaszankę nie znalazłem informacji co robić, by nie przypalić kaszy?

Moim zdaniem to najprościej dopasować tak garnki co by ten z kaszą włożyć do garnka z wodą który będzie na ogniu . W ten sposób nigdy nie przypalisz kaszy .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule przytoczonym prze Maxella:

 

Dziadek napisał, że:

 

Do worka, wykonanego z włókna sztucznego (szerokość przeplotu daję idealny dostęp wody do wnętrza) wsypujemy kaszę i koniec worka wiążemy. Praktykowane jest również, wypłukanie kaszy w zimnej wodzie przed umieszczeniem jej w worku.

i dalej

 

Taki sposób parzenia kaszy, praktykowany przy wiejskich przerobach, jest wygodny, ale nie mamy możliwości kontroli ilości wody jaką kasza powinna wchłonąć. Kasza w takim sposobie gotowania wchłania tyle wody, ile chce i może wchłonąć. Ale gdy powiesimy worek z ugotowaną kaszą, część wody odsączy się

Postępując w ten sposób nie ma możliwości, żeby kasza się przypaliła.

Pozdrawiam... Piotrek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie robie kaszanke. 1 szklanka kaszy dwie szklanki rosolu i pod duzy koc na 1 1/2 godz.Mam jednak problem 1 kaszanka bedzie bez krwi bo jej nie mam/suszonej tez/ nastepnie odlożyło mi sie troche drobnego miesa - 1 kg - czy mogę dac do kaszanki. Bedzie dobra? A może być za dobra? Andrzej omego prosze o odpowiedz.Gary juz przygotowane.. :lol:
ja-Nina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając przepisy na kaszankę nie znalazłem informacji co robić, by nie przypalić kaszy? Raz trochę się zapomniałem i ......

Czekam na Wasze recepty na tą dla mnie dolegliwość produkcyjną.

ja mam stary sprawdzony sposób:

płytka azbestowa,lub podkładka pod garnek do gotowania mleka,ryżu,

nie przypala się tak jak przy użyciu bezpośrednim garnek-gaz,należy

również pamietać o mieszaniu.

nie ma nic gorszego jak kaszanka z przypalonej kaszy :!: taka przypalona

kasza nadaje się tylko do kosza,smak kaszanki robionej na przypalonej

kaszy jest niedobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

.Mam jednak problem 1 kaszanka bedzie bez krwi bo jej nie mam/suszonej tez/ nastepnie odlożyło mi sie troche drobnego miesa - 1 kg - czy mogę dac do kaszanki. Bedzie dobra? A może być za dobra? Andrzej omego prosze o odpowiedz.Gary juz przygotowane.. :lol:

Bez krwi to żaden problem , będzie biała . Kaszanka to taka wędlina co wszystko przyjmuje :smile: tylko nie zapomni dać czegoś by ją trochę skleiło np skórek wieprzowych .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i pod duzy koc na 1 1/2 godz

Od czasu przypalenia kaszy sposób na kołderkę jest niezastąpiony, wręcz idealny. Kaszę dodaję do gorącego wywaru w odpowiedniej proporcji, mieszam na dużym ogniu 5 minut i pod kołderkę na 1,5 godziny. Wkrótce szczegółowy przepis na kaszankę białą luksusową

i tradycyjną wyborową bez dodatku tego,co może ona przyjąć. :grin:

 

Kaszanka to taka wędlina co wszystko przyjmuje

 

http://img209.imageshack.us/img209/9158/kaszanka.th.jpg

 

http://img214.imageshack.us/img214/9687/kaszankabiaa.th.jpg

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Spróbuj garnek przykryty pokrywką , po zagotowaniu wstawić do nagrzanego (włączonego) piekarnika . Trzymaj tam aż kasza dojdzie. Ja tak robię ryż (zwłaszcza jak nie mam czsu go pilnować). Powinno pomóc. :)

Do jakiej temperatury nagrzać piekarnik ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miro, ja robię to " na oko" , ale to jakieś 70-80 stopni.

Jest jeszcze inna metoda, którą też wypróbowywałam w czasach, kiedy stanie w kolejkach zajmowało pół dnia . Przyznaję, że w ten sposób robiłam tylko porcje obiadowe :) Moja przygoda z "zadymką" to świeża sprawa :)

2,5 szklanki wody zagotować w garnku.

Do gotującej wody wsypać 1 szklankę kaszy lub ryżu.

Zagotować.

Zestawić z kuchenki i owinąć przykryty przykrywką garnek w grubą warstwę gazet.

Pakunek umieścić w kołdrze i przykryć poduchą.

Jak zrobicie to rano, to na obiad kasza lub ryż będzie gotowy, bez zbędnej wody, gorący i gotowy do jedzenia.

W dobrym towarzystwie, wszystko jest dwa razy lepsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
słuchajcie sposób na kaszę jest bardzo prosty kiedyś przesłałem tu swój przepis na kaszankę ale pewno gdzieś wypadł .gotujemy płuca a potem jak je wyjmiemy to do tej wody wrzucamy kasze ale tajemnica polega na tym aby ta kasza sie nie ugotowała w tej wodzie a zaparzyła bo kasza ma sięwypiec w kiszce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Garbnik na forum :cool:

 

Może jak teraz jesteś już zarejestrowany na forum to sam możesz umieścić swój przepis w dziale podroby a najlepiej na stronie głównej po lewej stronie są takie beleczki min. wędliny podrobowe

i tam jest podrozdział - http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?topic=41 .

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja do kaszanki daję jeszcze wątróbkę pokrojoną w kostkę i mieszam kaszę jęczmienną z gryczaną parząc je. Po prostu wkładam gar z kaszami do większego gara z gotującą wodą. Nic nie ma prawa się przypalić, a kasza ma być jędrna.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszanka już się chłodzi, wyszło chyba z 14kg, nadziana w różne jelita, cienkie , grube i kątnice. Ostra jest, papryka robi swoje. Jutro podwędzę z rana nieco zimnym dymem. Naczyń do mycia był ogrom: dwa wielkie gary, jeden średni, pięć misek, maszynka i pozostałe drobne ustrojstwa. Chyba tylko przy salcesonach jest tyle do umycia. :grin:

 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczyń do mycia był ogrom: dwa wielkie gary, jeden średni, pięć misek, maszynka i pozostałe drobne ustrojstwa. Chyba tylko przy salcesonach jest tyle do umycia.

to prawda to mnie zawsze przeraża,ja wszystko myje zaraz po napełnianiu kaszanki,tj.kaszanka sie parzy a ja w tym czasie w gorącej wodzie plus ludwig

w dużym laworze* wszystko myję,a potem spłukuje jak to skończe to się moge

napić kawy z ciachem

 

Dod.EAnna

* Lawor - (gwar.) duże naczynie, rodzaj balii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.