Skocz do zawartości

Zaczynamy grillowanie


marcus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis pierwszy raz w tym roku zrobilem grilla i cos na grilla

jelita 18-20 przeklute wykalaczka

troche wiecej

parzenie tylko 3-4 minuty w 75 stopniach (w celu sciecia jelita ktorego nie wiaze tylko obkrecam pare razy) do otrzymania wzrokowo kielbasy bialej nastepnie wyjmuje i prosto do grubych woreczkow celem unikniecia wysuszenia:

Po ostudzeniu mozemy grillowac

Jest to dobry sposob poniewaz kielbaski te mozemy zamrozic juz pojedynczo a po rozmrozeniu niema wycieku i nierozplywaja sie na grillu. :lol: :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wersja po sparzeniu .

Ups :blush: dopiero teraz sobie powiększyłem zdjęcie.

 

A tak naprawde to szukam sposobu na zrobienie kiełbasy "zielonej"

mam już czerwoną a'la horizo z papryką ale fajnie na grilu jak by była obok jakaś zielona ( może oregano, majeranek, pieprz zielony ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STRASZNY, może być dużo majeranku,

możesz spróbować ze szpinakiem - nie wiem na ile zmieni się smak ale kolor powinien być mocny

pomijam już sztuczne barwienie :blush:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony kolor kiełbasy to chyba jakieś nieporozumienie. Już widzę miny konsumentów gdy na nią spojrzą i skojarzy się im od razu widok z zieleniejącymi kiełbasami. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W produkcji kiełbas powinniśmy unikać zielonych akcentów, bo skojarzenia wiadome jakie są. Szczególnie gdy są to nowe wynalazki nie znane dotąd naszym oczom. Widok majeranku mimo że jest koloru zielonego nie drażni jednak ,dlatego że jesteśmy do widoku drobinek jego w wędlinie przyzwyczajeni. Mimo tego odstępstwa z zielenią w kiełbasie ostrożnie. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fajny grilek .

 

No ja tez juz wystartowalem z grilem , oprocz wolowiny oczywiscie kielbaski wlasnej roboty, surowe o skladzie 30% chuda wieprzowinka , 30 % wolowinka , 40% surowy boczek , 18g soli na kg ( sol koszerna 50%, peklosol 50% - lubie kolorek ) , 2g na kg pieprz , 0,5- 1g na kg ostra papryka w proszku , 0,5-1g na kg czosnek w proszku .

 

Kielbaski na grilu smaruje sosem barbecue , ileciutko posypuje polska przyprawa grilowa a do tego piwko fosters .

 

 

Oczywiscie kielbaski smaczne ale dlatego ze wziolem do serca rade Dziadka ze kielbaska na grila powinna miec 40% tluszczu no i fakt kielbaska soczysta a nie sucha jak wior.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nabyłem loszkę grillową , ta z prawej, 115kg ważącą. Ta z lewej była na Wielkanoc - wspomnienie pozostało i kości na zupy.

Jutro rankiem ubój, 12 godzin w chłodni i wieczorkiem do dzieła-wyroby na sezon grillowania przygotować trzeba .

-szynki, schab,polędwiczki - na sznycle z grilla - podzielić i zamrozić.

-karkówki, boczek i żebra - na grilla zamrozić

-z reszty mięsa robię kiełbaski grillowe grubo i drobno rozdrobnione dość tłuste, by smaka odpowiedniego miały i by suchością i wiórowatością konsumujących nie odstraszały.

-łby, skóry i pozostałe gorszej jakości mięsko w kaszance zagości, która na grillu znajdzie swój koniec.

Liczę, że z 70 kg wyrobów grillowych będzie i tylko karkówkę trzeba będzie dokupować w sezonie, bo w odpowiedniej marynacie przygotowana, stanowi kwintesencję tego, co z grilla lubię najbardziej, a z mojej świnki tylko dwie karkówki będą.

Relację zdam dokładną potwierdzoną fotami. :grin:

 

 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hI

 

Pis no, niezłe zapasy grilowe robisz , a kiełbaskę na grila będziesz wędził ?

 

Ja tak robie po 3-4 kg jednorazowo , ale myślę, że następna porcja to będzie coś a’la śląska, oczywiście wędzona - takie chyba najszybciej uciekają z grila. No i myślę o karkówce, o ile tu dostane jakąś fajną, ale jak ją grilować , to znaczy jakiej użyć marynaty żeby była super ?

 

Wiem, zaraz opinie padną, że wędzona to nie na grila bo na peklosoli i szkodliwa , ale jak byłem w Polsce w lipcu, to wszyscy na grila dawali śląską , studencką , grilową i nikt się nie martwił, że na peklosoli. Tu mięso i tak ma w sobie pełno sterydów i chemii i jakbym miał na to patrzeć to musiałbym przejść na wegetarianizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Widzę że forum tętni życiem co mnie bardzo cieszy. Sezon grillowy rozpoczęty i u mnie :grin: , poszukuję jednak przepisu na szynkę peklowaną którą jadłem w jakiejś przydrożnej karczmie. Porcja którą jadłem była ze skórą i tłuszczykiem, napewno peklowana i bardzo soczysta. Czy ktoś wie jak taką przyrządzić? Czy mogła być wcześniej parzona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało danych

pozdrawiam

jarkof wiem że mało danych, ale gdybym miał ich więcej nie zadawałbym pytania na forum :wink: . Poprostu zastanawiam się jak można uzyskać tak miękkie i soczyste mięsko z grilla widząc że nie jest "półkrwiste" w środku. Grill był opalany drewnem a skórka na na dość sporym plastrze szynki była chrupiąca zaś tłuszczyk sam się rozpływał w ustach :rolleyes: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu też obrałem ten tok myślenia. Niedługo będę miał nową altanę z bali z grillem i wędzarnią w środku i zamierzam właśnie spróbować tak przyrządzić szyneczkę. Będę pisał jak wyszła szynka chyba że ktoś mnie ubiegnie :grin:

 

P.S. Teraz sobie dopiero przypomniałem że tam były w ten sam sposób grillowane goloneczki, a przecież nie da się ugrillować golonki w tak krótkim czasie, pytanie tylko czy szynkę da się tak samo przygotować, jak długo i w jakiej temp należy ją parzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza partia wyrobów na grilla wykonana w postaci białej grillowej, grillowej grubo rozdrobnionej i kaszanki. Dzisiaj piękna pogoda na wypróbowanie wszystkiego plus karkóweczka wczoraj zamarynowana. :grin:

 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja tak robie po 3-4 kg jednorazowo , ale myślę, że następna porcja to będzie coś a’la śląska, oczywiście wędzona - takie chyba najszybciej uciekają z grila. No i myślę o karkówce, o ile tu dostane jakąś fajną, ale jak ją grilować , to znaczy jakiej użyć marynaty żeby była super ?

 

Wiem, zaraz opinie padną, że wędzona to nie na grila bo na peklosoli i szkodliwa , ale jak byłem w Polsce w lipcu, to wszyscy na grila dawali śląską , studencką , grilową i nikt się nie martwił, że na peklosoli. Tu mięso i tak ma w sobie pełno sterydów i chemii i jakbym miał na to patrzeć to musiałbym przejść na wegetarianizm.

Marcinie, nie przejmuj się tym zbytnio "... bo na peklosoli i szkodliwa" :) ... jeżeli Tobie smakuje to nie ma sprawy :)

Kiełbaskę na grillu najlepiej jednak przygotowywać, grillując ją w sposób pośredni, tzn na bardzo słabo rozgrzanym grillu (do 110*C), jeżeli masz możliwość to świeżą (nie wędzoną).

Czas grillowania kiełbasek w jelitach kal. 28-32 wynosi około 20 minut.

Garść przydatnych informacji, nie tylko dla grillman'ów tutaj ... zapewne dla wielu z Was nie będą to żądne nowości, ale być może komuś się to przyda.

 

Witam serdecznie wszystkich. Widzę że forum tętni życiem co mnie bardzo cieszy. Sezon grillowy rozpoczęty i u mnie :grin: , poszukuję jednak przepisu na szynkę peklowaną którą jadłem w jakiejś przydrożnej karczmie. Porcja którą jadłem była ze skórą i tłuszczykiem, napewno peklowana i bardzo soczysta. Czy ktoś wie jak taką przyrządzić? Czy mogła być wcześniej parzona?

Szanowny Kolego

Sprawdzoną metodą przygotowania szynki i golonek na grillu jest poddanie ich obróbce cieplnej poprzez parzenie (szynki) lub gotowanie (golonki), ... można również zastosować gotowanie na parze.

Kilka przepisów znajdziesz tutaj

 

Pozdrawiam serdecznie, życząc udanego sezonu

 

ps - u mnie sezon grillowy trwa cały rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.