Skocz do zawartości

Zaczynamy grillowanie


marcus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki Cheaf

 

No u nas w CT dzis pogoda jak na Florydzie wiec i grilek byl , choc hhhmmm wczoraj wrzucilem kielbaske surowa do marynaty mojego pomyslu - olej z oliwek , troszke octu balsamicznego , i przyprawy grilowe , no i wlasnie gdy kielbaske wkladam na grila taka mokra od marynaty to blyskawicznie sie przypala i a w srodku surowa jeszcze .

 

No ale dzieki Cheafowi mam nadzieje nie popelnic tego bledu - bo poprostu nagrzalem za mocno grila i kielbaske grilowalem w wysokiej temp - wiec nastepnym razem przykrecam palniki do minimum i z zegareczkiem w temp 110 stopni (znaczy niezawielkiej ) 20 min griluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj wypróbowałem swoje wyroby na grillu.

- kiełbasa grillowa grubo rozdrobniona lekko podwędzona ocena pozytywna

- karkówka w mojej ocenie lekko za słona, choć były głosy,że nie.

- kiełbasa grillowa biała - zdecydowanie ostatnie miejsce, głosów krytycznych brak,

pochwał też brak. Spożycie niewielkie. :grin:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiełbasa grillowa biała - zdecydowanie ostatnie miejsce, głosów krytycznych brak,

pochwał też brak. Spożycie niewielkie.

Na tym przykładzie widać, jak oczy jedzą :grin:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem że zazwyczaj wśród biesiadników większym zainteresowaniem cieszą się kiełbasy wędzone (a przynajmniej o tym kolorze)
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Mniam , ladne te fotki .

 

Fakt oczy jedza ale mysle ze przyzwyczajenie jak pamietam gdy w Polsce weszla moda na grila to pierwsze co na niego szlo to kielbasa zwykla , slaska , a pozniej grilowe , studenckie - ogolnie kielbasy tluste nie za drogie no i tak zostalo .

 

Natomiast w usa jeak widze ze amerykanie griluja kielbaski to zazwyczaj sa to kielbaski surowe typu italian (slodkie lub ostre ) , natomiast nie widzialem by grilowali kelbasy wedzone . Wsrod poloni natomiast prym to kielbaski takie jak w Polsce czyli wedzone - dlatego teraz zrobie cos ala slaska . Mi osobiscie takie kielbaski lepiej smakuja niz te surowe i to samo moim znajomym .

 

 

Mam pomysl - wpisujcie sie kto woli kielbaske wedzona grilowana a kto woli surowa grilowana z , bedzie maly zarys jakie sa tendencje kielbasy na grila .

 

 

 

Ja preferuje kielbaski wedzone na grila - a wy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro autorytet się wypowiedzał to spadam z tematu

pozdrawiam

... yeah ... nie przesadzaj :grin: ... każdy ma jakieś doświadczenia :grin:

 

Dzieki Cheaf

 

No u nas w CT dzis pogoda jak na Florydzie wiec i grilek byl , choc hhhmmm wczoraj wrzucilem kielbaske surowa do marynaty mojego pomyslu - olej z oliwek , troszke octu balsamicznego , i przyprawy grilowe , no i wlasnie gdy kielbaske wkladam na grila taka mokra od marynaty to blyskawicznie sie przypala i a w srodku surowa jeszcze .

 

No ale dzieki Cheafowi mam nadzieje nie popelnic tego bledu - bo poprostu nagrzalem za mocno grila i kielbaske grilowalem w wysokiej temp - wiec nastepnym razem przykrecam palniki do minimum i z zegareczkiem w temp 110 stopni (znaczy niezawielkiej ) 20 min griluje

Witaj Marcinie

... pogoda u Was w CT ... hmmm ... trochę cieplej niż na Florydzie przez ostatnich dni kilka :lol: :wink:

kiełbaski pieczone (kurczaczki zresztą również, ... lub gdy zepsuje się Wasz obrotowy rożen) najlepiej wychodzą metodą pośrednią czyli w pewnej odległości od źródła ciepła, np na "stojaczku" :grin:

http://www.chefpaul.net/food/chick03.jpg

 

Już kiedyś pisałem że zazwyczaj wśród biesiadników większym zainteresowaniem cieszą się kiełbasy wędzone (a przynajmniej o tym kolorze)

... można na rozgrzany węgiel (lub w grillu gazowym) nasypać trochę zrębków drewnianych (zawiniętych w folię aluminiową, aby się nie zapaliły) ... otrzymamy i stosowny kolor z nutką zapachu dymu wędzarniczego, (przykład tutaj)

 

pozdróweczka niezmiernie serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów. Właśnie przejrzałem forum i przeczytałem odpowiedzi na moje pytanie odnośnie szyneczki z grilla

Andrzeju D. może propozycja Chefa Paula

 

http://www.chefpaul.net/szynkaPP.html

pozdrawiam

Andrzej D. napisał/a:

Witam serdecznie wszystkich. Widzę że forum tętni życiem co mnie bardzo cieszy. Sezon grillowy rozpoczęty i u mnie :grin: , poszukuję jednak przepisu na szynkę peklowaną którą jadłem w jakiejś przydrożnej karczmie. Porcja którą jadłem była ze skórą i tłuszczykiem, napewno peklowana i bardzo soczysta. Czy ktoś wie jak taką przyrządzić? Czy mogła być wcześniej parzona?

 

Szanowny Kolego

Sprawdzoną metodą przygotowania szynki i golonek na grillu jest poddanie ich obróbce cieplnej poprzez parzenie (szynki) lub gotowanie (golonki), ... można również zastosować gotowanie na parze.

Kilka przepisów znajdziesz tutaj

 

Kochani Koledzy, to są właśnie odpowiedzi na pytanie które mnie nurtowało. Dziękuję serdecznie. :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie !

 

Na grilla zrobiłem kiełbaske białą ale taką trochę a'la chorizo.

 

Przepisu nie podaje bo każdy z nas ma własny wyprubowany na "białą" wystarczy dodać oregano no i oczywiście pikantny pieprz (chili lub cayenne) :devil:

Oregano nadaje super smaczek a chili niezłej mocy.

 

UWAGA !!! Dałem 2 małe łyżeczki pieprzu cayenne na 1kg farszu i była BAAARDZO ostra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Do tej pory myslalem ze z grilla mozna tylko zrobic za..sta karkoweczke boczek czy kielbase, a tu prosze szczupak smazony na patelni :grin:

 

http://monki.us/~tier/szczupak_z_grilla/1.jpg

http://monki.us/~tier/szczupak_z_grilla/2.jpg

http://monki.us/~tier/szczupak_z_grilla/4.jpg

 

No palce lizac! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

No i jak przed rokiem ale tym razem z miesiecznym opoznieniem rozpoczynam-y sezon GRILLOWANIA :grin:

Nastepnie parzenie 3 minuty w 75 stopniach celem takim samym jak i w tamtym roku :question:

No i na ruszcie

No i ...

A dla elektrycznych ..grillowaczy polecam cos takiego bo przeciez smak musi byc :grin:

Pozdrawiam i zycze wszystkim smacznego Grillowania 2010 :wink: :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.