Skocz do zawartości

Garnek elektryczny


grzes855

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę ze temat całkiem fajnego termometru rozwinął się mocno burzliwie.

Nowy temat to garnek elektryczny.

Od dzisiaj w sklepach LIDL można nabyć za 229PLN garnek elektryczny firmy Bifinett do pasteryzowania słoików. Nabyłem taki i na razie krótki opis techniczny (na razie organoleptyczny):

pojemność 27l, moc grzałki 1800W z regulacja temperatury od 30-100stopni ,zbiornik emaliowany z kranikiem spustowym można podobno pasteryzować 14 szt 1l słoików

pokrywa niestety z jakiegoś tworzywa co jak na razie jest dla mnie minusem. wykonanie całości oceniam na dobre. Największe plusy: cena i 3letnia gwarancja.

Poco go kupiłem, oprócz jego funkcji podstawowych ma mi służyć do parzenia wędlin, i mam zamiar przetestować w nim zacieranie i gotowanie brzeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I będziesz z niego zadowolony.

Ja mam 2 takie garnki, pekluje w nich, parzę szynki i kiełbasy, pasteryzuje słoje, mleko przerabiac, można dokupić nadstawkę i tłoczyć soki na gorąco no i oczywiści piwo zacierać (i inne substancje oparte na słodach lub/i enzymach), można też sporo bigosu lub i grochówki nagotować

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. :lol:

Właśnie przypędziłem z LIDLA z garnkiem elektrycznym.Już zagrzałem wodę i myślę,że to dobry zakup.Przyda się do robienia serów,zaparzania kiełbasy i może do warzenia piwa.

Pozdrawiam "brać zadymiarską" :grin: :grin: :grin:

 

grzes855 dzięki za namiary :lol:

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do piwa się nie nadaje ?

nadaje się, tylko nie można polegać na wbudowanym termostacie - albo przeróbka albo tradycyjne kontrolowanie temperatury
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych garach nie można wierzyć w termostst i wskaźnik temperatury.

Termostat ma bardzo dużą histerezę. Przynajmniej mój egzemplarz.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat ma bardzo dużą histerezę. Przynajmniej mój egzemplarz.

Wszystkie, tak mają. Jedyny minus.

Czy ktoś, wie w jaki sposób zmniejszyć jego wysoką histerezę? Istnieją możliwości jej poprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostaty bimetalowe - a chyba taki tam jest zamontowany z racji kosztów - są z zasady mało dokładne i mało "czułe"

dla naszych celów lepiej pomyśleć o czymś elektronicznym

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam pierwsze zacieranie za sobą i to za pomocą garnka elektrycznego Bifinetta. Jak dla mnie rewelacja, nie mam żadnych zastrzeżeń . Kontrola temperatury za pomocą termometru kotłowego, termostat garnka już po kilku grzaniach można wyczuć jak się zachowuje i dostosować ustawienia. Zacieranie się udało, brzeczkę gotowałem na gazie, dzisiaj warka już szaleje w fermentatorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Widziałam kiedyś gdzieś na forum taki garnek do parzenia chyba z termostatem, nie wiem jak on sie nazywa. Od wczoraj usiłuję znależć ale chyba gdzieś mi po drodze umknął. Pomóżcie proszę, może uda mi się taki gdzieś nabyć. Pozdrawiam, anerka.
Dużo nie znaczy dobrze ale dobrze dużo znaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.