Skocz do zawartości

Garnek elektryczny


grzes855

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Takie garnki dostępne są w Lidl-u i jeśli się nie mylę dostępne są nadal ale w e-sklepie marketu Lidl.de . Sam zakupiłem 2 sztuki i to udało się w ostatniej chwili. Kosz takiego garnka to 49.99 euro czyli coś około 220zł.

Garnek ma pojemność 27l, możliwość nastawy temperatury i czasu parzenia, jak również ciągłego podtrzymania temperatury.

Zrobiłem w nim (bo wciąż używam tylko jeden) całą piwnicę prazetworów, ale jak parzyłem boczek i ustawiłem parzenie na 75 stopni to boczek się nie doparzył (czy zbyt krótki czas parzenia miałem tego już sam nie wiem i nie pamiętam).

...Kwestia smaku jest różna u różnych osób...

_____________________________________

http://swinskiekawaly.blox.pl/html

michal.pogorzelec@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki gar od paru lat.Po przeróbce spisuje się bardzo dobrze.Przeróbka polega na tym ,że musisz zastosować do niego oddzielne sterowanie bo ten termostat zamontowany w nim do niczego się nie nadaje.|Koszt takiego sterownika to ok.100 zł.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki garnek od kilku lat, ale do pasteryzacji przetworów.

Ostatnio dopasowałem do niego mniejszy garnek i z powodzeniem prażę

kaszę do kaszanki, problemy z przypalaniem kaszy i szorowaniem gara

skończyły się.

„Idąc utartą drogą, wiesz czego się spodziewać.

Idąc nowym szlakiem, odkrywasz nowe możliwości”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W efekcie zdecydowałam, że nic nie będę wysyłać, tylko zakleję dziurę w tej pokrywie i już. Zbyt dużo zachodu .

Anerko, nie odpuszczaj sprawy.

Napisz do gościa, żeby wysłał Ci na swój koszt nowy komplet i zlecił tej samej firmie przewozowej zabranie starego.

To się praktykuje i wszystkie uczciwe firmy na to idą.

Nie może być tak, że za Twoje pieniądze przysyłają Ci bubel.

Jak nie będą chcieli to postrasz, że zawiadomisz Allegro i dasz negatywa. To zwykle skutkuje.

Też sobie przypominam, że dostałam jakiś zmasakrowany gar albo z wystawy albo po jakiejś katastrofie. Wymienili mi go jednak.

Niestety, nie pamiętam już z jakiej to było firmy.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zapewne to jakieś ułatwienie przy parzeniu (nie wiem co to odparzanie ?!), ale czy nie wystarczy zakupić termometr i odpowiednio ustawić kuchenkę ?

Dużo taniej a i każdy garnek się do tego nadaje.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym go wykorzystywać do odparzania wędlin

Niewiem o co dokladnie CI chodzi ale jesli do parzenia wedlin to w zaleznosci od wsadu.

Za duzy wsad w kg.rowna sie spadkowi tem.a garnek ten (przynajmniej moj 30l )podgrzewa wode dlugo wiec go do parzenia nie uzywam ale do produkcji podrobowych i piwa jak najbardziej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby doświadczalnie dobrać wyższą temperaturę, która po włożeniu wsadu spadnie do takiej, jaką wymagamy? Później przestawić termostat, na taką jaką chcemy utrzymywać podczas parzenia? Powinno się udać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten termostat w garnku jest bardzo niedokładny, skala wogóle nie pokrywa się z temperaturą i trzeba wszytko doświadczalnie zbadać jak taki garnek się będzie zachowywał. Jak dla mnie pojemność i cena w połączeniu z innym dokładnym termometrm zdaje egzamin w 100%. Ja kupiłem za 150 zł.

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny garnek tylko bez kraniku.

Pozycje termostatu należy wypróbować przy pomocy temometru wzorcowego.

Ja mam zaznaczoną na pokrętle pozycję, w której temp. wody w garnku oscyluje między 72 a 75 st. Z garnka jestem bardzo zadowolona.

Zwróć uwagę na ważną sprawę i dopytaj się u sprzedawcy. Te garnki robione są w dwóch wersjach: z jednolitym, emaliowanym dnem oraz z widocznym grzejnikiem wmontowanym w dno. Ta druga wersja jest trudniejsza do mycia i raczej przeznaczona wyłącznie do pasteryzacji słoików.

Jeżeli dno jest jednorodne to taki garnek jest o wiele lepszy, bo możesz w nim parzyć różne mięsa w gęstym rosole i nic nie zapycha się na obrzeżu grzejnika.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o opinie

Mam ,ale z takim sterownikiem.

 

 

Działa bezbłędnie.0,1C w dół i 1,5C w górę.Ale on jakiś strasznie drogi.Te garnki są po ok.170zł.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google: ESCO ES-10. :grin: Moim zdaniem przy takiej objętości garnka i takiej mocy grzewczej nie ma sensu stosowanie sterownika o dokładności 0,1 stopnia. Skoki temperatury i tak będą większe w objętości płynu. Czujnik NTC powinien być umieszczony bezpośrednio w płynie, który chcemy ogrzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktoś doświadczenie z tym sprzętem. Chciałbym go wykorzystywać do odparzania wędlin. Bardzo prosze o opinie. Pozdrawiam

 

http://allegro.pl/clatronic-3338-garnek-elektryczny-podgrzewacz-gwar-i2842375973.html

Też używam takiego od kilku miesięcy. Bardzo dobry do parzenia 6-8 kg wyrobów na raz ( więcej nie robię). Z termostatem nie mam problemu, bo zgadza sie z termometrem, ale może dlatego, że zaraz po zakupie owinąłem go taka matą którą używa się do "odbijania ciepła" od ściany za kaloryferem. Taka cienka karimata z jedną strona srebrną ,do kupienia w marketach budowlanych za parę złotych.Kranik przydaje się do spuszczania wody. Stawiam przy krawędzi zlewu i przy pomocy sznurka blokuje kranik w pozycji otwartej. Woda spływa , a ja nie męczę się z wylewaniem gorącej wody z ciężkiego garnka do małego zlewu. Jak dla mnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do parzenia używam Pojemnik gastronomiczny GN jest tańszy od garnka a jego kształt prostokąta pozwala mi na wygodne wkładanie i wyjmowanie wędlinek :grin: i do tego jest łatwy w utrzymaniu czystości.

 

 

Jeśli chodzi o mnie to jestem zadowolony z tego rozwiązania :grin: :grin: :grin: z tym że Ja jednorazowo parzę ok 25-35 kg :wink:

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/11202-kaszubska-sp%C3%B3%C5%82dzielnia-smaku-pil%C3%ABce/
fajnie że powstała ta strona bo dzięki niej nie tylko tworzymy ale też uczymy się od innych jak byś lepszymi w tym co robimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 22-go grudnia zakupiłem takowy garnek firmowany przez "bifinett" z myślą o parzeniu. Wędzonki sparzone. Wodę zagrzałem, a po włożeniu wędzonek obniżyłem temp termostatu na 70st C - cały czas kontrola termometrem. Na dno garnka położyłem kratkę. Zakup - poreklamacyjny za 100zł uważam za udany.

P.S. Kranika nie trzeba sznurkiem wiązać - u mnie można postawić dźwigienkę pionowo (do góry).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktoś doświadczenie z tym sprzętem. Chciałbym go wykorzystywać do odparzania wędlin. Bardzo prosze o opinie. Pozdrawiam

 

http://allegro.pl/clatronic-3338-garnek-elektryczny-podgrzewacz-gwar-i2842375973.html

Zakupiłem takowy garnek,ale użyłem go dopiero jeden raz i to do tyndalizacji .Jak na razie ok. Ale jak długo wytrzyma? Kto wie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.