Skocz do zawartości

Parówki Dziadka


DZIADEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Witam Wszystkich

Witaj Straszny :clap:

 

no to mnie zmobilizowałeś, chodzą już te parówki za mną i chodzą od V zlotu,

chociaż nie w 100% zlotowe ale i tak od tamtej pory lepszych nie jadłem.

 

4,00 kg przygotowane, tak prawie wg Dziadka, tylko bez wołowiny.

Chyba jutro jeszcze dokupię trochę cielęciny, pogoda na parówki wymarzona.

 

Pozdrawiam wszystkich parówkożerców i mówię im TAK.

„Idąc utartą drogą, wiesz czego się spodziewać.

Idąc nowym szlakiem, odkrywasz nowe możliwości”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat parówek śledzę od jakiegoś czasu. Niestety nie miałem jeszcze sposobności wykonać ich osobiście.

Jednak tak zachęcacie i takie zdjątka wsadzacie, że chyba dzisiaj wieczorem będą parówki :)

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana!

Koniec języka za przewodnika!

Mówisz i masz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że jeśli nie możecie zrobić dobrych parówek (brak urządzeń - blender, kuter) polecam serdecznie zrobienie kiełbaski serdelowej. Robiłem kilkukrotnie i jest naprawdę wspaniała. Na pewno to wynik zestawienia przypraw.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dziś parówki według przepisu Dziadka. Wyszły piękne zwarte bez powietrza w środku.Tylko trochę twarde jak robiłem degustację na zimno.Co może być powodem tego?
W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszły piękne zwarte bez powietrza w środku.Tylko trochę twarde jak robiłem degustację na zimno.Co może być powodem tego?

Uwagi – Parówki o konsystencji dość ścisłej. Mogły by być miększe .Na drugi raz zwiększę udział podgardla lub zamienię część wp kl II A na wp kl II B

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stały się "parówki"

kutrowane trzema blenderami 500 W, tzn 3 silnikami na zmianę.

1,500 kg łopatka, 0,550 boczek, 0,600 wołowina chuda, 1,950 podgarle,

razem 4,600 kg + woda 1200 ml, nie doliczyłem soli do wody, zapomniałem,

peklosoli 18 g/kg.

 

cukier 2g/kg,papryka sł. 1g/kg,mleko 80g,pieprz biały 1,5 g/kg,

gałka m. 0,6 g/kg,maggi w płynie 2 łyżeczki.

 

miękkie soczyste, ale mało przypraw i mało słone.

 

Jak na pierwszy raz to nadspodziewanie dobrze wyszły.

Następne będą jeszcze lepsze.

„Idąc utartą drogą, wiesz czego się spodziewać.

Idąc nowym szlakiem, odkrywasz nowe możliwości”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale '' parówkowo'' się zrobiło.

Z zeszłego tygodnia z 11kg zostały mi 2szt i jutro ruszę temat, tym razem 5kg. :grin:

 

 

Uwagi – Parówki o konsystencji dość ścisłej. Mogły by być miększe .Na drugi raz zwiększę udział podgardla

Czy i czym można zastapić podgardle do parówek? :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robię parówki i po ilości odpowiedzi na zadane wczoraj pytanie wnioskuję, że podgardla w parówkach się nie da zastąpić, rankiem podgardle zakupiłem i naprędce zasoliłem. Ale gdyby ktoś coś wiedział na temat zastąpienia podgardla innym mięskiem to czekam, dlatego czekam, bo u świnki podgardla mało jest. :cool:
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby ktoś coś wiedział na temat zastąpienia podgardla innym mięskiem to czekam....

Jak dobrze pamiętam , to podgardle ma wyższą temp. topienia , dlatego ciężko jest go zastąpić .

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłuszcz karkowy przyskórny .Odpowiedź Może nie zadowolić początkujących, ale wyjaśniam . Gdy mamy płat słoniny ze skórą , wierzchnia warstwa jest tłuszczem miękkim Najbardziej wartościowy będzie przy samej skórze, to bardzo można łatwo odróżnić ponieważ warstwy są oddzielone delikatną błoną .To samo jest przy tłuszczu z łopatki.Każdy masarz Wie że pierwszym tłuszczem jest podgardle ,następnym karkowy i łopatkowy i słonina . Pamiętać należy że najbardziej dobre będą te przyskórne. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy i czym można zastapić podgardle do parówek?

Trochę późno. Można zakupić bardzo cienkiej słonina, która zawiera dużo tkanki łącznej. Ponadto należy pamiętać, że podgardle zawiera kl II, dlatego nie zamieniajmy w proporcjach 1:1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
Witam na forum. Bardzo proszę o radę .dzisiaj zrobiłem parówki w/g Dziadka oto proporcje użytego mięsa:łopatka wieprzowa kl.IIA 1,32kg tj.,30% wp. kl.IIB boczek 0,5kg tj 11,4% wołowina kl.II kark 0,55 tj,12,6% podgarle 1,98 tj 45,5% woda 1,2l pod osłonką na parówkach powstała otoczka tłuszczu a sama parówka jest lużna a nie ścisła i zwarta co żle zrobiłem proszę o radę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod osłonką na parówkach powstała otoczka tłuszczu a sama parówka jest lużna a nie ścisła i zwarta co żle zrobiłem proszę o radę

No nie napisałeś słowem jak rozdrabniałeś, jakie temperatury mięsa podczas rozdrabniania, jak mieszałeś, brak czasu i temperatury parzenia, o focie nie wspomnę. :cool:
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię pis67 podam wszystkie informacje oto one:do peklowania użyłm peklosoli 60% +40%soli kłodawskiej w ilości 1,9g/kg mięso wpkl.IIa+boczek+wolowe pokroiłem w drobne kawałki osobno podgardle w kawałki i zapeklowałem osobno.Po 36godz mięso i podgardle miało 4*C włożyłem je na 4godz do zamrażarki po tym czasie wyjąłem je (nie zmierzyłem temp)i dwukrotnie zmieliłem na sitku 2 dwa razy. Po tej operacji do zamrażarki na 3godz .mieszanie: mięso wymieszałem ręcznie z przyprawami i lodowatą wodą i zmiksowałem dodałem wyjęte z zamrażarki podgardle tez mieszałem ręcznie a następnie wszystko razem zmiksowałem i napełniłem osłonki. Parówki wisiały całą noc na kijach w temp. 6*C wędziłem w temp.55-60*C Parzyłem 10min w temp 70*C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.