Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Ostrzenie sitek i nożyków w domowych warunkach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 01 lip 2009 - 16:48

Witam

Czy jest mozliwe naostrzenie sitek i nozykow od maszynki w wrunkach domowych to znaczy przy uzyciu takich narzedzi jak pilniki czy szlifierka stolowa.

Przydaloby mi sie naostrzyc nozyki i sitka ale bladego pojecia nie mam kto to tutaj robi i gdzie.

#2 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11675 postów

Napisano 01 lip 2009 - 17:16

Witam.Nawet nie próbuj bo zniszczysz i sitko i nożyk.Ten sprzęt ,żeby dobrze działał ostrzy się na specjalnych szlifierkach do tego przeznaczonych.Poszukaj a na pewno znajdziesz w swojej okolicy jakiś warsztat ,który się tym zajmuje.Pozdrawiam

#3 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 01 lip 2009 - 17:29

Dzieki , hm no to musze szukac albo zamowie nowy nozyk i sitka .

Jak myslicie jesli kupie nozyk i sitko Stainless Steel to beda one sluzyly mi dluzej bez ostrzenia niz te ze zwyklej stali . Pytam poniewaz roznica jest w cenie nozyk czy sitko ze
Stainless Steel jest 5$ drozsze od sztuki niz te ze zwyklej stali.

Ps no ale na sitkach ze zwyklej stali wegrawerowany jest napis Made in Poland

#4 zibi187

zibi187

Weteran

• Użytkownicy
  • 1419 postów
  • MiejscowośćStargard Szczec.

Napisano 01 lip 2009 - 18:22

Jak nie Masz Zapuszczonych to możesz delikatnie rysnąć w taki sposób. Drobnoziarnisty papier ścierny wodny układasz na szkle i pod niewielkim strumieniem wody szlifujesz sitko i nożyk.

#5 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14226 postów

Napisano 01 lip 2009 - 20:45

Hm a podobno tam u Was w USA to wszystkie firmy robią tanio dla zwykłego klienta ?
To sitek nie robią ?

#6 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11675 postów

Napisano 01 lip 2009 - 21:02

Jak nie Masz Zapuszczonych to możesz delikatnie rysnąć w taki sposób. Drobnoziarnisty papier ścierny wodny układasz na szkle i pod niewielkim strumieniem wody szlifujesz sitko i nożyk.

To nie ostrzenie w XXI wieku tylko jego mamiastka.Jeszcze raz nie polecam.

#7 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 01 lip 2009 - 21:03

miro robia za 9$ sztuka , a z kwasowki za 14 $(a mozna jeszcze taniej , ale kupuje w sausage maker bo tam mam konto) wiec sie o mnie nie martw juz zamowilem sobie nowe Oni nie wymyslaja jak sprzedac kawalek wygietego drutu z 5 krotnym zyskiem , albo kawalek lejka za dwa dni pracy a i nie mowia nic o atestach ze niby tanszego to nie dopuszcza do obrotu z zywnoscia .

No ale w PL sie orze jak moze , i jak sie da to trzeba z klienta pociagnac po kieszeni .

A co do ostrzenia szkoda wyrzucic 1 rocznych sitek czy nozyka wiec lepiej je naostrzyc no nie

Co ciekawe ze te siatki sprowadzane sa z Polski a kosztuja zaledwie troche wiecej niz u mira w sklepie .

#8 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14226 postów

Napisano 01 lip 2009 - 21:17

Ty sam jesteś pięciorkotnie zakręcony.
Może i nasze przepisy są złe ale wolę kontrolę nad spożywką niż totalną samowolkę.
Nie masz zielonego pojęcia o biznesie a oczerniasz ludzi/producentów o słone marże.
Zapraszam.
Załóż nawet tam u siebie interes i zobacz jakie to miody.
Gwarantuje Ci że twoje poglądy błyskawicznie się zmienią.

Ps. Sitko sitkowi nie równe.
Nie wiem skąd są sprowadzane te Wasze ale pewnie robią je pod Amerykancki rynek bo on nic nie wymaga, żadnej jakości i żadnych zasad i norm, jak to mówią wolna amerykanka. :)

#9 arkdom

arkdom

Weteran

• Użytkownicy
  • 1123 postów
  • MiejscowośćMysłowice

Napisano 01 lip 2009 - 21:21

Panowie, odpuśćcie. Mieszkacie w tak różnych krajach, że nie ma sensu porównywać.
Ale koledze z USA mogę tylko powiedzieć, że już w latach 60-tych ubiegłego wieku, w Stanach zostały zrealizowane wszystkie postulaty partii komunistycznej z początku tego wieku. :wink: Oczywiście w sposób taki raczej bezwiedny w ramach "postępu" :tongue:

#10 zibi187

zibi187

Weteran

• Użytkownicy
  • 1419 postów
  • MiejscowośćStargard Szczec.

Napisano 01 lip 2009 - 21:22

To nie ostrzenie w XXI wieku tylko jego mamiastka.Jeszcze raz nie polecam.

Kolega pytał się czy jest możliwe naostrzenie w warunkach domowych ? więc odpisałem. Wiek niema z tym nic wspólnego.

#11 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 01 lip 2009 - 21:22

to dlaczego to samo sitko kosztuje w usa prawie tyle samo (roznica w cenie przesylki ) co u ciebie w sklepie ( a mysle ze te z sausage maker - sprowadzone z polski jest lepszej jakosci niz te u ciebie w sklepie ), tzn albo ty masz spora marze albo sausage maker ma za mala .

#12 arkdom

arkdom

Weteran

• Użytkownicy
  • 1123 postów
  • MiejscowośćMysłowice

Napisano 01 lip 2009 - 21:24

albo ty masz spora marze albo sausage maker ma za mala

Jest jeszcze trzecie wyjście: sausage maker ma większą siłę przebicia u producenta.

#13 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 01 lip 2009 - 21:27

no mozliwe i po 4 byc moze sausage maker bieze od polskiego producenta 5 tys sitek a miro 50 sztuk , i dlatego hamerykana spuszczaja z ceny

#14 arkdom

arkdom

Weteran

• Użytkownicy
  • 1123 postów
  • MiejscowośćMysłowice

Napisano 01 lip 2009 - 21:34

no mozliwe i po 4 byc moze sausage maker bieze od polskiego producenta 5 tys sitek a miro 50 sztuk , i dlatego hamerykana spuszczaja z ceny

To jest tożsame z trójką, bo chyba nie sądzisz, że ich siła przebicia polega na tym, że są z Ameryki? :tongue:
A, i Miro bierze więcej niż 50 sztuk, sam widziałem :grin:

#15 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14226 postów

Napisano 01 lip 2009 - 21:36

A bo wiesz Amerykanie jak to Amerykanie chcą tanio wszystko tanio ma być.
Jakość też ma być jakaś a za jakaś idzie cena stąd i cena jakaś dziwna.

Odbiegnę od tematu Amerkańskiego.
Wszyscy chwalą niemiecką stal. Ok ale skąd jest ta niemiecka stal ??
ODPOWIADAM z Polski.

#16 arkdom

arkdom

Weteran

• Użytkownicy
  • 1123 postów
  • MiejscowośćMysłowice

Napisano 01 lip 2009 - 21:43

Wszyscy chwalą niemiecką stal. Ok ale skąd jest ta niemiecka stal ??
ODPOWIADAM z Polski.

Hmm, bardzo ciekawa teoria.

#17 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 01 lip 2009 - 21:48

co do jakosci to marek z bielska pisal (a jest on niewatpliwie specem w branzy rzeznickiej )pisal w ktoryms poscie ze kupuje sitka z sausage maker i sa to bardzo dobrej jakosci sitka (wlasnie te sprowadzone z Polski ) ktore tu kosztuja 9$ az sztuke

#18 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14226 postów

Napisano 01 lip 2009 - 22:03

Czyli wynika z tego że trzeba te nasze sitka przetransportować do USA, tam nabierają jakości i wracają do biednej, zacofanej Polski jako Amerykańskie.
No faktycznie, transport morski poprawia jakość stali.
Gratuluję pomysłowości. :!: :!: :!:

#19 spec202

spec202

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 618 postów
  • MiejscowośćJarosław

Napisano 01 lip 2009 - 22:03

Witaj marcinct !
Zrób ze starym zestawem tnącym tak , jak kolega zibi187 zaproponował

Palec w środek sita , lub nożyka i bez nacisku kręć kółeczka na papierze ściernym na pewno nie zaszkodzi.

Ja mam maszynkę 32 z napędem (niebezpiecznym, takim bez atestu i różnego typu zabezpieczeń), ale jakoś daje rade.
Moje sita po przeliczeniu na usd za sztukę wychodzi w chwili obecnej 3,20 zł do 1 usd około 5 usd za sztukę , nożyk około 3-3,5 usd - jeden minus to trzeba pilnować , żeby nie (rdzewiały, czarniały, śniedziały) najlepiej natłuszczać smalcem lub olejem i jest OK.
Pozdrawiam.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 Paula

Paula

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 70 postów
  • Miejscowośćwarszawa

Napisano 01 lip 2009 - 22:04

Marcinct miałam sąsiada który do Polski wrócił z Ameryki po 10 latach.
Ciągle gardłował jak to w Posce źle i ludzie głupi, do czasu propozycji:
''Zarób w Polsce 2000 usd to pogadamy''- do nas już nie stękał.
Przepraszam ale nosi mnie kiedy czytam że gdzieś w świecie to jest taaak pięknie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych