Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Ostrzenie sitek i nożyków w domowych warunkach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#81 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5904 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 25 lip 2009 - 20:37

Jednak nie jest tak źle . Miro , Andrzej i ja - to już trzech -wiemy jak i gdzie naostrzyć noże i siatki. Pozdrawiam

#82 Gość_pedro_*

Gość_pedro_*
  • Goście

Napisano 25 lip 2009 - 20:43

Ostrzyłem kiedyś sitko na szybie papierem wodnym. Po godzinie pracy i zużyciu sześciu arkuszy sitko tylko trochę było zeszlifowane, co było widać po kolorze szlifowanej płaszczyzny. Teraz oddaję do ostrzenia na warsztat przy kopalni, gdzie mają magnesówkę i nie ma problemu.
W związku z tym jako czwarty przyłączam się do przedmówców :grin: .
Podpowiem jeszcze, że magnesówki mają w warsztach naprawiających głowice samochodowe.

#83 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14226 postów

Napisano 25 lip 2009 - 21:11

Reasumując i będąc złośliwym dodam że "alternatywne" ostrzenie noży i sitek do maszynek można porównać do ostrzenia przeciwległej krawędzi zwykłego noża do krojenia mięsa.
Poprawia humor, wzmacnia mięśnie ręki, nie tępi noża ALE NA PEWNO NIE WPŁYWA NA OSTROŚĆ NOŻA. :tongue:

#84 Wnuczek

Wnuczek

Weteran

• Użytkownicy
  • 1061 postów
  • MiejscowośćMazowsze.

Napisano 25 lip 2009 - 21:20

Podpowiem jeszcze, że magnesówki mają w warsztach naprawiających głowice samochodowe.

Prawdziwi mechanicy wyrównują głowicę na płycie traserskiej przy pomocy sproszkowanego korundu i oleju. Na magnesówce wyrównują lenie mające małe pojęcie o naprawie głowic. Sitka i noże najdokładniej też wyrówna się takim sposobem.
Pzdr.

#85 andrzej k

andrzej k

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 12959 postów
  • MiejscowośćPobiedziska

Napisano 25 lip 2009 - 21:28

Na magnesówce wyrównują lenie mające małe pojęcie o naprawie głowic.

Jak szybciutko potrafimy przykleić komuś " łatę " :sad:

Pozdrawiam

#86 Gość_pedro_*

Gość_pedro_*
  • Goście

Napisano 26 lip 2009 - 07:52

Na magnesówce wyrównują lenie mające małe pojęcie o naprawie głowic.

Wnuczku !! Nie mam pojęcia do czego służy magnesówka w warsztacie naprawiającym głowice samochodowe. Napisałem tylko, że takowe maszyny mają w takich warsztatach, gdyż widziałem na własne oczy. Być może świadczą usługi w zakresie ostrzenia sitek i noży w maszynkach do mięsa wśród okolicznych zadymiaczy takich jak ja :tongue: :grin: . To tak w chwilach, gdy nie mają zleceń w zakresie naprawy głowic samochodowych. :devil: .

#87 zibi187

zibi187

Weteran

• Użytkownicy
  • 1419 postów
  • MiejscowośćStargard Szczec.

Napisano 26 lip 2009 - 10:50

Nie chcę zaogniać tematu, ale trochę od niego odbiegnę. Koledzy szlifierki magnesowe wcale nie powstały do tego by ostrzyć Wasze-nasze śmieszne nożyki i sitka. Ktoś zapewne wpadł na pomysł, że można to na tym naostrzyć. Jak ostrzono jak nie było magnesówek? Ja mam sita do maszynki Alexanderwerk i sita nie były ostrzone na magnesówce tylko na szlifierce rotacyjnej. A to oznacza, że nie tylko magnesówka się do tego nadaje.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#88 andrzej k

andrzej k

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 12959 postów
  • MiejscowośćPobiedziska

Napisano 26 lip 2009 - 15:39

Jak ostrzono jak nie było magnesówek?

Może tak :question: Albo na kamiennych schodach :question: :smile: Dołączona grafika

A jeszcze dawniej to nie ostrzono bo nie było sitek . Krojono wszystko nożem :smile:

Pozdrawiam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych