Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Wędzenie kurczaka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#1 dzek5

dzek5
  • Użytkownicy
  • 1 postów
  • MiejscowośćBrzeg

Napisano 16 sie 2006 - 17:19

mam prosbe jak uwedzic kurczaka aby byl taki mieki i soczysty,jak ze sklepu. :rolleyes:

#2 Maxell

Maxell
  • Moderatorzy
  • 31118 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 16 sie 2006 - 17:50

Witam.
Wejdź na naszą stronkę i sobie poczytaj w dziale wędzonki drobiowe.
Na początek daję Ci link do wspaniałego przepisu Dziadka http://www.wedlinydo...cles.php?id=899 to jest część pierwsza. Znajdziesz również drugą, już z fotkami.
Stronka: www.wedlinydomowe.pl
Pozdrawiam

#3 abratek

abratek
  • **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 16 sie 2006 - 17:51

proszę zapoznac się z tymi linkami:
http://www.wedlinydo...cles.php?id=892
http://www.wedlinydo...cles.php?id=899
http://f.kuchnia.o2....5620&start=6810 - od postu [08.03] 12:28
...powinno wystarczyć :grin: pewnie nie będzie taki jak ze sklepu - będzie LEPSZY :!:

#4 DZIADEK

DZIADEK
  • Mistrz Masarski WB
  • 6167 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 16 sie 2006 - 19:50

Poniewaz link nie chce się otworzyć podaje jeszcze raz
http://f.kuchnia.o2....5620&start=6810 i jeszce jeden jak go powiesić ja sznurek zakładam przed gotowaniem i po ugotowaniu ostroznie za niego podnoszę i wieszam na kij do ociekniecia.
http://www.wedlinydo...cles.php?id=948 Pozdrawiam i życzę smacznego.

#5 abratek

abratek
  • **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 16 sie 2006 - 21:19

Poniewaz link nie chce się otworzyć podaje jeszcze raz...

upss :blush: coś po drodze ucięło w adresie - przepraszam za zamieszanie

#6 Papcio

Papcio
  • **VIP Junior**
  • 2194 postów
  • MiejscowośćRudnik sl

Napisano 15 wrz 2006 - 08:01

Podszkolony na zjeździe oraz miałem okazję posmakować kuraka, to wykonałem podobnego. Kurczaka zrobiłem według przepisu Dziadka i rad kol. Bagno. Za namową Dziadka i innych którzy takiego kuraka robili, wykonałem na raz aż 4 ptaki. Ptaki były dość duże, a nawet bardzo duże bo w sumie ważyły 7,5 kg. Ponieważ mam też problem ze spaniem, to ptaszki zacząłem robić po 23 jak wszystko co się rusza w domu poszło spać, w spokoju nadziałem brzuszki zieleniną i do największego gara, Parzyłem 2 godziny w temperaturze 80 C°, tak mi wyszło z pomiaru temperatury. Jak skończyłem to była godz. 3,30. Na sznurek za skrzydełka i nad wannę by osuszyły się. Solanka w której moczyły się kuraki to 100g na 1 litr wody i leżały w niej 24 godziny, jak dla nas to mogłyby jeszcze trochę poleżeć by były więcej słone. Z rosołu po parzeniu zrobiłem jarzynową zupkę. Jakimś cudem udało mi włożyć wszystkie kurczaki do mojej wędzarki. Ponieważ mam ją lekko przerobioną, to mogłem utrzymać niską temperaturę z lekkim dymkiem :). (Dymek to nie o tobie) i tak wisiały sobie 3 godziny w temperaturze 35 C°. Ostatnie pół godziny podkręciłem temperaturę do 70 C°. Oczywiście sępy dowiedziały się o wyżerce więc te cztery ptaki to akurat starczyło. Potwierdzam szlachetność tego produktu. Prababcia Ania to najlepiej opisała. Wszyscy są zadowoleni, a nawet mój pies obżarł się kostkami. Nic się nie ostało! To się nazywa wykorzystanie w 100% ! Mam oczywiście dokumentację zdjęciową i jak ją opracuję to pchnę do Maxell by pokazać, że nie bujam. Ten kolorek, ta soczystość! I ta moja satysfakcja jak widziałem z jakim apetytem pożerali moje dzieło!
POLECAM!

#7 Maxell

Maxell
  • Moderatorzy
  • 31118 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 15 wrz 2006 - 08:08

Papciu, i o to chodzi... :wink:

#8 abratek

abratek
  • **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 15 wrz 2006 - 17:21

Witaj w gronie pożeraczy kurczakowych :grin: :!:

Solanka w której moczyły się kuraki to 100g na 1 litr wody i leżały w niej 24 godziny, jak dla nas to mogłyby jeszcze trochę poleżeć by były więcej słone.

ja dodatkowo robię (szczególnie przy dużych egzemplarzach ) delikatny nastrzyk grubszych elementów, i trzymam do 30godzin - też lubię bardziej słone,

wydaje mi się też Papciu że nie ma potrzeby tak długiego wędzenia w niższej temperaturze, (ja stosuję 40-50°C, wychodzi ok 2h ) ale oczywiście to kwestia upodobań :smile:

#9 Papcio

Papcio
  • **VIP Junior**
  • 2194 postów
  • MiejscowośćRudnik sl

Napisano 15 wrz 2006 - 17:35

Abratku
Można tak jak piszesz wędzić. Weź pod uwagę balkon i 8 piętro. Nie mogę „wytruć!” sąsiadów! a tak to więcej dymu jest z rur wydechowych autek niż z mojej wędzarki a ja mam dużo czasu HA! :)

#10 abratek

abratek
  • **VIP**
  • 6032 postów

Napisano 15 wrz 2006 - 17:47

noo... to jest argument :wink:

#11 DZIADEK

DZIADEK
  • Mistrz Masarski WB
  • 6167 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 15 wrz 2006 - 19:56

Kurczak -Ja stosuję 1.20kg mieszanki peklujacej na 10l wody50% peklosól druga połowa sól
nastrzykuję piersi lekko i trochę udka z tym że kupuję kurczaki 2 kg Pekluję 18 - 24 godz. po ugotowaniu i wedzeniu są akurat Pozdrawiam

#12 fentel

fentel
  • Użytkownicy
  • 1382 postów
  • MiejscowośćRadomsko

Napisano 15 wrz 2006 - 20:04

po ugotowaniu i wedzeniu są akurat

Dziadku - wodę do gotowania (parzenia) trochę solisz?

#13 DZIADEK

DZIADEK
  • Mistrz Masarski WB
  • 6167 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 15 wrz 2006 - 20:16

Fentel - ja nie solę bo przy tej proporcji solanki są dla nas dobre A rosołek niestety do żlewu aż żal ale nie ma komu jeść. Uważam że kto chce ten rosół zagospodarować solankę niech sporzadza do kurczaka z samej soli,będzie zdrowiej POZDRAWIAM

#14 Papcio

Papcio
  • **VIP Junior**
  • 2194 postów
  • MiejscowośćRudnik sl

Napisano 15 wrz 2006 - 22:23

Dzięki za rady. Następne to jednak dam 120g na 1 litr. Ja dałem sól kłodawską bez saletry lub peksoli, ale następnym razem dam peksól chociaż chyba mięso kurczaka nie będzie czerwone. Ale peksól może dać inny smaczek, popróbuję. Ryby wędziłem, kuraka też, pigówka robi się to co mam teraz zrobić? Wiem! zacznę przygotowywać się do salcesonu! Tego jeszcze nie robiłem.
Pozdrawiam

#15 Gość_ChefPaul_*

Gość_ChefPaul_*
  • Goście

Napisano 16 wrz 2006 - 08:30

... Papciu ... bardzo sie cieszę, że czujesz się już lepiej i masz czas na "eksperymenta" :grin: :wink: ... smacznego :grin:

pzdr

#16 Papcio

Papcio
  • **VIP Junior**
  • 2194 postów
  • MiejscowośćRudnik sl

Napisano 16 wrz 2006 - 09:23

Dzięki Chefie
Z tym samopoczuciem to nie jest tak dobrze jak bym chciał. Ale ja mam jeszcze pare spraw do zrobienia i ze dwie świnie do uwędzenia, to mi dodaje siły i nie pozwala na głupie myślenie o przemijaniu...

#17 Gość_ChefPaul_*

Gość_ChefPaul_*
  • Goście

Napisano 16 wrz 2006 - 09:26

Dzięki Chefie
Z tym samopoczuciem to nie jest tak dobrze jak bym chciał. Ale ja mam jeszcze pare spraw do zrobienia i ze dwie świnie do uwędzenia, to mi dodaje siły i nie pozwala na głupie myślenie o przemijaniu...

... eeee z tym "przemijaniem" to mamy jeszcze trochę czasu :wink: :grin:
... pomyśl o uwędzeniu jeszcze 222 świń :lol:

pozdrawiam serdecznie

ps - nic nigdy nie jest tak dobrze jak byśmy chcieli :wink: :rolleyes: :grin:

#18 Papcio

Papcio
  • **VIP Junior**
  • 2194 postów
  • MiejscowośćRudnik sl

Napisano 16 wrz 2006 - 19:45

Chefie będę wędził ile się da!
Wysłałem fotki do Maxella i może zobaczymy jak mi to wyszło.

#19 Małgoś

Małgoś
  • Moderatorzy
  • 5971 postów

Napisano 16 wrz 2006 - 21:58

Papciu!
Wędzone dłużej trzyma :grin: !

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 andy

andy
  • Użytkownicy
  • 2991 postów
  • MiejscowośćPoraj k/Częstochowy

Napisano 17 wrz 2006 - 20:23

Witam!!!
A powiedzcie mi czy tak przyrządzony może być brojler (obojętne co to znaczy) :question: :question: :question:
Dostałem takiego oprawionego, ładnie wygląda i podobno za życia naturalnie się odżywiał.
Pozdrawiam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych