Skocz do zawartości

Pomocy!!!


arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie parzę salceson czarny zrobiony wg.przepisu Szczepana i okazało się ,ze nie dodałem czosnku :blush: .Jeśli wrzucę pare ząbków do parzenia to coś pomoże?Pzdr.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki za podpowiedź ,ale niestety za późno.Będzie jak znalazł nasępnym razem o ile znowu zapomnę/mam nadzieję ,że nie/.Pzdr

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może nie aż tak rozpaczliwie jak to Arkadiusz "krzyknął" :cool: ale zrobiła się kicha.Luiza zamówiła parówki (pierwszy "negatywny" wpływ zabrania Jej na zlot :grin: ) W trakcie mielenia przymrożnego mięska na 4mm padł zelmer - obie zębatki i na ślimaku, i napędowa w środku :devil: .Wyciągnąłem ósemkę ręczną i prawie po całym zmieleniu mięska (pierwszy raz) na 4mm - urwała się kolba :devil: Został mi zelmerek piątka u szwagra. Trochę mały i czy nie za bardzo mięso się będzie grzało :rolleyes: Jakieś propozycje :question: - oprócz tych przyjedź do mnie i zmielimy :grin:

 

Pozdrawiam :wink:

P.S.Mięska jest 5kg - trzy krótkie czerwone serie :grin: .

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano jak przy produkcji parówek stosuje się parometry jak przy produkcji salami. to nie jest dziwne że sprzęt domowy wysiada. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku nic by nie wysiadło, tylko człowiek całe życie się uczy i wiadomo jakim umrze :???: :grin: Jak pisałem w trakcie mielenia przymrożonego (nie zamrożonego) mięska musiałem nagle wyskoczyć i nie chciało mi się rozbierać maszynki więc po odjęciu od korpusu wsadziłem ją do zamrażarki. Mięso razem z miską zapakowane do dwóch toreb termoizolacyjnych (coby nie zamarzło) też do zamrażarki.Po powrocie i podłączniu maszynki -nawet nie zdążyłem załadować nowego mięska - trach, piź...iach i po maszynce :devil:

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zlocie była robiona pasztetowa z grzybami(borowiki). Jakoś receptura i wykonanie umknęło mojej podzielnej uwadze, a córka mówi, że dobra była. Muszę ją wykonać a przepisu nie mogę namierzyć. Wołam pomocy, jutro będzie ciepła wątroba, mózgi i świeże jelita grube. Muszę ją zrobić najlepiej ze sprawdzonego przepisu, sam też bym coś wymyślił, ale nadal jakoś tak brak czegoś, by się zabrać za robotę. Może przez to, że zapasy w lodówce nie uszczuplały? :grin:
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będziesz miał mały problemik :rolleyes: - do farszu została dodana gotowa kompozycja przyprawowa przekazana "celem wypróbowania"

- ja osobiście nie zdążyłem spróbować produktu finalnego, ale sam farsz już był obiecujący, chętnie tę kompozycję nabędę

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdążyłem spróbować produktu finalnego,

Ja zdążyłem i był całkiem niezły. Trzeba przejść do planu b i skomponować zestaw przypraw, ale receptura na kartce jakaś była? :grin:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Receptura ogólna to nie problem bo zna ją Bagno :lol: ale sęk w tym że przyprawy to był "gotowiec" od firmy która nam oferuje swoje produkty
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zlocie była robiona pasztetowa z grzybami(borowiki). Jakoś receptura i wykonanie umknęło mojej podzielnej uwadze, a córka mówi, że dobra była.

Receptura jak dla pasztetowej z manną, czyli:

Wątroba wieprzowa 2,5kg

Mięso i maski z głów wp. 4,0 kg

Tłuszcz drobny 3,0

Kasza manna 0,5kg

Razem 10 kg wsadu.

W trakcie miksowania dodajemy rosół lub wodę w ilości 20% wsadu. W końcowej fazie kutrowania dodajemy namoczone borowiki (muszą być widoczne na przekroju).

Borowik suszony 0,01kg.

Przyprawę mogę wysłać zainteresowanym, gdyż jeszcze trochę zostało. Adres na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luciola5, Składnikami kaszanki białej wykonanej na IV zlocie były;( skład na 25 kg)

-mięso i maski z głów wp 7 kg

-tłuszcz drobny 4kg

-skórki 3 kg

-serca, ozorki 1kg

-przełyki i płuca wp 5

-kasza jęczmienna -gruba perłowa kg

Przyprawy, sól, pieprz, cebula, majeranek.

Kaszanka powinna być dobrze doprawiona, czyli sporo pieprzu, majeranku, a sól do smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.