Skocz do zawartości

Domowy ocet jabłkowy


Małgoś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czy zamiast chlebka razowego, można dodać przysłowiową 50 z poprzedniego nastawu? (chodzi mi o bakterie octowe), mogę wziąć od rodziców, smakowałem go, jest super.

Dodatek tego octu, oczywiście po kilkudniowej fermentacji właściwej? czy też inaczej?

 

Kurcze - napaliłem się na ten ocet, chyba pójdę po słoik.

http://www.e-gify.pl/gify/rozne/jedzenie_i_picie/jedzenie_i_picie2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mój ocet jest już gotowy jak sądzę. Jest kwaśny, smaczny i pachnący.

Chciałbym go zabutelkować i nie wiem czy mam go pasteryzować. Nestor gdzieś wcześniej pisał o zagotowaniu przed butelkowaniem. Z jednej strony obawiam się czy pasteryzacja nie wpłynie negatywnie na jego walory zdrowotne i smakowe a z drugiej czy niepasteryzowany postoi długi czas i się nie zepsuje.

:question: :question: :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym go zabutelkować i nie wiem czy mam go pasteryzować

Waldeman na 1 stronie jest przepis w którym pisze.. cytuje..

"4. Po około 6 tygodniach przecedzamy ocet i rozlewamy go do wyparzonych butelek, które przechowujemy w chłodnym, ciemnym miejscu. "

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ocet jeszcze 4 tygodnie musi stać ale w jednym słoju taka cienka "skorupka" z osadu sie zrobiła na powierzchni, ładnie sie juz klaruje, jest i troszke osadu na dnie...

Tylko co z tym na wierzchu ? Zebrać ?

Ocet wg Małgoś

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym go zabutelkować i nie wiem czy mam go pasteryzować.

 

Rozlej do butelek..i schowaj do ciemnego miejsca (piwnica..szafki? ).

Mój ocet stoi tak 2 lata i nic się z nim nie dzieje..no..może bardziej się zrobił klarowny :grin:

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małgosiu mój pięciolatek , ma kolor winiaku .

Ocet to wynik zbyt częstego "obserwowania" jabłkowego wina .

To była beka 200l.

Mam na "zapas" :lol:

Pozdrawiam Cię

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dzisiaj na ShoutBoxie ANNAM rzuciła temat "matki octowej" ,którą można wykorzystać potem do robienia innych octów. Szukałyśmy po necie i znalazłyśmy taki oto artykuł:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,98798,114899988,,ocet_jablkowy.html?v=2

 

Pani pisze o powstaniu z pulpy jabłkowej takiego galaretowatego kożucha pektynowego ..

A my tu proszę.. mamy nawet na zdjęciu u madlinki :grin:

 

 

Teraz wiem,żeby tego cuda nie wywalać, a używać do produkcji innych octów np. z czerwonego wina lub jak ktoś tam w komentarzu napisał, można nią zagęszczać konfitury :)

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani pisze o powstaniu z pulpy jabłkowej takiego galaretowatego kożucha pektynowego ..

A my tu proszę.. mamy nawet na zdjęciu u madlinki :grin:

 

to wygląda jak grzyb kombucha :rolleyes: (który o dziwo również robi świetny ocet o smaku jabłkowym z... herbaty zielonej....)
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytalam jeszcze ,ze kiedy robi sie ocet winny i zalewamy ta matke octowa to po jakims czasie ona rosnie i trzeba ja odmladzac. Ponoc z wierzchu oderwac nowy kawalek a od dolu wyjac i mozna komus sprezentowac itd.jak to na prawde jest, sprawdze w praktyce, ale to juz potrzebuje czasu.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytalam jeszcze ,ze kiedy robi sie ocet winny i zalewamy ta matke octowa to po jakims czasie ona rosnie i trzeba ja odmladzac. Ponoc z wierzchu oderwac nowy kawalek a od dolu wyjac i mozna komus sprezentowac

czyli znów dokłądnie tak jak w przypadku kombuchy...

miałem tego grzyba, ponieważ nie miałem czasu się nim zająć zapomniałem o nim a teraz w słojach jest "cudny ocet" :rolleyes: :question: - miałem to wszystko wywalić ale może okazuje się że trzeba się wstrzymać? :rolleyes: - tylko pytanie czy grzyb jeszcze żyje :blush:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abratek, napisali rowniez, aby zawsze sprawdzic " na zapach" jaki produkt wyjdzie. Wyjmij tego " Grzyba" i po porstu zalej go szklanka wina, najszybciej sprawdzisz.

A moze wlasnie dzieki temu ,mozemy tez robic sami Komuch :grin:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że za pomocą kombuchy można robić ocet nieco przedłużając fermentację ...

ale jeśli przetrzymał moje niedbalstwo/zapomnienie to spróbuję go "odzyskać" i zaprząc do robienia octu :cool:

 

może jutro zajrzę do słojów :cool:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.