Skocz do zawartości

Grzybobranie


Gość ChefPaul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

... w pierwszej dekadzie grudnia również znalazłem kilka podgrzybków (stare i nie nadające się na talerz) i bardzo jadalną kanię http://www.chefpaul.net/forest/kG2006_01s.jpg ... zobaczymy co zastanę w "moim lesie" w styczniu :grin:

http://www.chefpaul.net/smiles/sNR2007_a.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tośmy sobie Smoku pogadali :grin: ... mam nadzieję, że te nasze pogaduszki wpłyną na mniej zatruć grzybami :rolleyes:

 

............

No to coz - udanych Noworocznych grzybobran! .....

............

 

... namówiłeś mnie :grin: ... w Nowy Rok "wyskoczę" do lasu "na kontrolę" :grin:

 

pozdrawiam sylwestrowo i noworocznie (grzybiarzy również) :grin:

No mam nadzieje, ze zatruc nie bedzie wsrod naszych zadymiaczy! ;)

Jak wyniki kontroli? ;)

 

Pozdrawiam,

 

--

Smoczny Smok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Grzybiarze, chcę do Was dołączyć bo też uwielbiam zbierać grzybasy, patrzeć na nie, wąchać, smakować - pycha.

No ale teraz jest sezon nie na grzyby. Chociaż jak pisali ChefPaul i zwierzak - cos tam z lasu jednak przyniesli. Ale jest już nowy roczek, dni będą o kilka minut dłuższe, jest nadzieja, że po zimie nadejdzie wiosna. No właśnie po zimie...tylko gdzie ta zima?

Obawiam się, że gdy nadejdzie czas wiosny to zima nam tak dowali, że hoho. No ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrzucić te pesymizmy i aby do wiosny? :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że gdy nadejdzie czas wiosny to zima nam tak dowali, że hoho

Bunia, nie panikuj. Dopóki komin wędzarni wystaje ponad śnieg to se może padać. A na mróz też mamy sposoby :grin:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat było trochę ciepła i trafiłem w jednym miejscu :grin: kiedyś zbieraliśmy z żoną gąski pod śniegiem w listopadzie a nawet na początkugrudnia, ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby bez śniegu normalnie w styczniu :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1995 grudzień znalazłem nad zalewem Sulejowskim z Moją narzeczoną ( obecnie żoną)

2 kg maślaków :!: i tak to się zaczeło :shock:

chyba były chalu -cyno - genne :shock: :shock: :shock: ( e tam jest OK :grin: :grin: :mrgreen:)

UWAGA NA MUCHOMORY :grin: :grin: :grin:

grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj na dłuższym spacerze w lesie ale nic nie znalazłem może dlatego, że myślałem już o tym, że muszę zaraz wracać do domu i smutnej rzeczywistości.

A może po prostu nic nie wyrosło mimo wielu deszczowych dni :cry: :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dadys..a ja kupiłam kurki..i zrobiłam z mięskiem a resztę "popełniłam ' w solance...

A tak poważnie ..w Zachodniopomorskim województwie już są grzyby...prawdziwki mieli grzybiarze..cholercia..chwalili się a nie chcieli sprzedać! :devil: :???:

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Szanownych Grzybiarzy.

Z przyjemnością informuję , że pospołu z Frau Gromowładną rozpoczęliśmy sezon 2007.

Średnio udanie ,bo po 3godz. dreptania ok 7/8 :wink: średniego koszyka w dwie osoby.

Przewaga podgrzybków - młode różnej wielkości ,kilkanaście kurek parę sztuk bedłki.

Generalnie w lesie jest za sucho ,to co my zebraliśmy rosło głównie w zacienionych zagłębieniach .

Co u Was?

Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarowe np. na Podlasiu -betki- kiedyś mówiono idziemy na betki zamiast na grzyby dzisiaj raczej pogardliwa nazwa grzybów jadalnych mniej wartościowych blaszkowych takich jak między innymi maślanki -gołąbki, wiewiórki - nieduże grzyby rosnące na łąkach .Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.