Skocz do zawartości

Wolnowar (albo Slow-cooker)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak może być. Szumowiny na rosole, to głównie krew, która pod ciśnieniem kurczacuych sie mięśni, wypływa z głębszych warstw mięsa. Kurczenie mięśni z kolei powstaje w wyniku temperatury ok. 90 st.C. Od tej temperatury, czyli przed samym gotowaniem, zaczyna się robić piana na rosole.

W wolnowarze ten proces nie nastepuje, gdyz wszystko przebiega w niższej temperaturze i znacznie wolniej.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj paczka odebrana i test zrobiony. Na obiad był gulasz wieprzowy.

Czas "gotowania" 6 h na high,

 

Mięso naprawdę wychodzi miękkię i soczyste, ale nie rozpada się

Potwierdzam nic dodać.

 

chyba zakup jak najbardziej trafiony!

Warzywa miękkie i nie rozpadają się, a i potrawa jest aromatyczna.

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale rosół???

No... Z zamrożonej, wcześniej rozmrożonej porcji rosołowej, mrożonej przeze mnie.. Zawsze robię tak, że: Kupuję kurczaka, wycinam co fajniejsze rzeczy, a z reszty mam dwie porcje rosołowe. Dodaję wołowinę ( przeważnie łatę albo szponder ), komplet podrobów z kurczaka i tak zamrażam. To jest u mnie porcja rosołowa. A rosół z takiej porcji w wolnowarze robiłem raz, wszystko było wcześniej rozmrożone, no i nie trzeba było odszumowywać....

 

[ Dodano: Pią Paź 02, 2009 22:46 ]

Na obiad był gulasz wieprzowy.

pawelk3333 napisał/a:

Mięso naprawdę wychodzi miękkię i soczyste, ale nie rozpada się

 

 

Potwierdzam nic dodać.

 

chyba zakup jak najbardziej trafiony!

Warzywa miękkie i nie rozpadają się, a i potrawa jest aromatyczna.

O, to, to, to, tak właśnie, :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szumu zadnego nie bylo z tym ze warzywa uzyte byly raczej w calosci , a no i nie mieszalem nic tylko woda kurczak (na kilka czesci ) warzywa i ustawienie na slow a na rano gotowy klarowny rosolek z tym ze proponuje nie mieszac chochla coby sie jakies miesko czy czesci warzyw nie po odrywaly ale i tak zawsze mozna odcedzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być. Szumowiny na rosole, to głównie krew, która pod ciśnieniem kurczacuych sie mięśni, wypływa z głębszych warstw mięsa. Kurczenie mięśni z kolei powstaje w wyniku temperatury ok. 90 st.C. Od tej temperatury, czyli przed samym gotowaniem, zaczyna się robić piana na rosole.

W wolnowarze ten proces nie nastepuje, gdyz wszystko przebiega w niższej temperaturze i znacznie wolniej.

No i Maxell naukowo wyjaśnił w międzyczasie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że w związku z dużym zainteresowaniem tym urządzeniem, warto by było zacząć wrzucać tutaj bardziej szczegółowe przepisy i sposób wykonania.

Pawełek, robiłeś już gulasz, grochową, rosół, mięso, fasolke po bretońsku itp. Może zaczniesz? :wink:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastaw już dziś

dziś to tylko kurczak w lodówce, a i tak na jutro już pomidorowa przygotowana :wink:

 

a`propos pomidorowej to chyba będę jadł co drugi dzień bo narobiłem koncentratu jak wściekły :grin: - no.. musiałem przetestować wyciskarkę do soków Zelmera :grin: :grin:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeliczysz sobie ile prądu pobierze taki gadżet gotując rosół przez 6-8 godzin to będzie to najdroższy rosół jaki można upichcić. Jeśli o ten właśnie rosół chodzi to ja gotuję zawsze z kury a nie kurczaka, zdecydowanie smaczniejszy.

Od grudnia gotuję na indukcji max 2 godziny nie doprowadzając do wrzenia i rosół jest klarowny i aromatyczny, do tego ekonomia.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotuje w wolnowarze juz dluuuugggggoooo a moja macocha chyba z 10 lat i jakos jeszcze nie zauwazylem by rachunki za prad jakos skakaly

 

Kura dobry pomysl ale skad ja wytrzasnac w hameryce , a sasiedzi hoduja co najwyrzej kruliki ozdobne -hm a moze by rosol z krolika :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności może byc z mięsa indyczego i wołowiny. :grin: Najwazniejszy jest domowy makaronik.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-hm a moze by rosol z krolika :grin: :grin: :grin:

Bardzo dobry pomysł.

 

[ Dodano: Pią Paź 02, 2009 23:09 ]

gotuje w wolnowarze juz dluuuugggggoooo a moja macocha chyba z 10 lat i jakos jeszcze nie zauwazylem by rachunki za prad jakos skakaly

 

Nie zwracałeś na to uwagi. A skoro tak to wszystko jest ok. Ważne, żeby było dobre.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełek, robiłeś już gulasz, grochową, rosół, mięso, fasolke po bretońsku itp. Może zaczniesz?

Jasne, tylko, że akurat te potrawy są bardzo proste do zrobienia, bo robi się je tak, jak zawsze.

Tyle, że wszystkie składniki dodajemy od razu.

Czyli tak:

Grochówka:

Wszystkie składniki grochówki, jaką zwykle robimy (bo przepisów jest mnóstwo), wrzucamy do garnka, dodajemy przyprawy, jakie lubimy. Nie mieszamy. Albo mieszamy. To naprawdę nie ma znaczenia. Ja nie mieszam, bo właśnie o to chodzi, że nie trzeba gotowaniu w tym garnku poświęcać uwagi.

Po około 10 - 12 godzinach zupa jest gotowa. Wtedy dopiero trzeba ją zamieszać i od razu podawać.

Fasolka po bretońsku - jak wyżej.

Gulasz - mięso pokrojone w kostkę jak na gulasz :tongue: smażymy na patelni, wrzucamy do gara, dodajemy przyprawy i idziemy na grzyby, bo akurat po ostatnich deszczach mogą być ;) Po 8 godzinach chodzenia po lesie gulasz będzie gotowy.

Rosół już był wcześniej.

A mięso to trzeba przyprawić, poczekać tak jak zawsze, obsmażyć na patelni i wrzucić do gara i znowu zapomnieć o nim w zależności od wielkości na 8 do 12 - 14 godzin.

i Tyle.

Praktycznie każdy przepis można dostosować do tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnowar, no tak - a Danusia w szybkowarze w 30 min taki rosołek gotuje, że hej... :wink:

Można, tylko że rosołek powinien się jednak gotować wolniutko. Też robię wiele potraw w szybkowarze.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grochówka:

Wszystkie składniki grochówki, wrzucamy do garnka, dodajemy przyprawy, jakie lubimy. Nie mieszamy. Albo mieszamy.

Po około 10 - 12 godzinach zupa jest gotowa. Wtedy dopiero trzeba ją zamieszać i od razu podawać.

Fasolka po bretońsku - jak wyżej.

To znaczy ,że w przypadku wolnowaru nie trzeba wcześniej moczyć fasoli jak to trzeba czynić gotując tradycyjnie?

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.