Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Szynka z piersi indyka wg Dziadka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5870 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 04 paź 2009 - 19:02

Gonzuś dla Ciebie wczoraj robiona szynka z piersi indyka
Dołączona grafika Dołączona grafika

#2 Gonzo

Gonzo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5602 postów
  • MiejscowośćI don't know

Napisano 04 paź 2009 - 19:46

Witam.
Dziadku a coś więcej :rolleyes: Stężenie, czas, nastrzyk.
I dlaczego te zdjęcia wylądowały na bla,bla :rolleyes:
Pozdrawiam :wink:

#3 Anetka

Anetka

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 612 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 04 paź 2009 - 19:48

DZIADKU nie w tym temacie ale może byś napisał coś więcej o w temacie tej szynki indyczej :grin: jak to robisz ,że masz całość tak dobrze sklejoną mnie mimo wkładania do siatki i masowania nie skleja mi się tak ładnie i przy krojeniu się rozwarstwia

#4 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5870 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 04 paź 2009 - 19:51

Sam zacząłeś temat na blabla .Reszta później

Siara// - wydzielilem z bla, bla

#5 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5870 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 12 paź 2009 - 14:44

Siara// - wklejam

Szynka Gonza

Dołączona grafika

Gonzo - surowa szynka z piersi indyka - ty chyba chcesz nową odmianę grypy ptasiej wyhodować. Drób jedzą na pół surowo w Azji i mamy z tego takie kwiatki . Pozdrawiam

#6 kempes

kempes

Weteran

• Użytkownicy
  • 1792 postów
  • MiejscowośćSzadek

Napisano 12 paź 2009 - 15:24

80 st. C x 1,5 h to chyba nie było surowe ?

#7 Gonzo

Gonzo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5602 postów

Napisano 12 paź 2009 - 15:32

80 st. C x 1,5 h to chyba nie było surowe ?

Dodam, że temperatura mierzona na trzech niezależnych termometrach (razem wysaklowane do 4 termometru ) Termometry umieszczone od góry do dołu, w środku wędzarni wiatrak.Na wszystkich termometrach identyczna temperatura.

#8 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5870 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 12 paź 2009 - 17:19

Nie obchodzi mnie jakie miałeś temperatury w wędzarni . Pierś jest surowa Temperaturę mierzymy w środku .Trochę przesadziłeś drób i z niego przetwory spożywamy sparzone do temp.wewnątrz co najmniej 72st C. Pozdrawiam

#9 Anetka

Anetka

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 612 postów
  • MiejscowośćŁódź

Napisano 12 paź 2009 - 18:00

Dziadku czy mam jakieś szanse na odpowiedź na moje pytanie :cry:

#10 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5870 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 12 paź 2009 - 18:04

Podam przepis ale muszę dołączyć zdjęcia, które zrobię przy następnej produkcji. Pozdrawiam

#11 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 12 paź 2009 - 19:28

Witam

Dziadku piersi z indyka zakupione i leza w lodowce czekajac na twoj ruch -znaczy przepis . Czy mozesz zdradzic rabka tajemnicy odnosnie peklowania juz dzisiaj ?

#12 Gonzo

Gonzo

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5602 postów

Napisano 12 paź 2009 - 20:03

Witam.
Dziadku, żeby trochę Ciebie uspokoić, że" nowa odmiana grypy mazowieckiej G/W1M1 " :grin: przestała się rozprzestrzeniać.
Dołączona grafika

#13 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5870 postów
  • Miejscowośćx

Napisano 12 paź 2009 - 20:39

Peklowanie mieszanką peklującą peklosól 60% sól 40% dawka 9-10dkg tej mieszanki na 1 L wody nastrzyk 5-10% czas peklowania 24- 48 godz. W miejscu rozdzielania się płata piersi wycięta błona mięso w tym miejscu płytko ponacinane lekko rozbite młotkiem do mięsa dodana masa wiążąca z mięsa drobiowego- bardzo cienko posmarowane lub posypane żelatyną. Zawinięta pierś w tetrę, włożona w siatkę od szynek. Pozdrawiam

#14 Gość_Anonymous_*

Gość_Anonymous_*
  • Goście

Napisano 12 paź 2009 - 21:01

Dziekuje i biore sie do roboty

#15 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5454 postów

Napisano 15 lip 2010 - 15:34

Peklowanie mieszanką peklującą peklosól 60% sól 40% dawka 9-10dkg tej mieszanki na 1 L wody nastrzyk 5-10% czas peklowania 24- 48 godz. W miejscu rozdzielania się płata piersi wycięta błona mięso w tym miejscu płytko ponacinane lekko rozbite młotkiem do mięsa dodana masa wiążąca z mięsa drobiowego- bardzo cienko posmarowane lub posypane żelatyną. Zawinięta pierś w tetrę, włożona w siatkę od szynek. Pozdrawiam

Jako że to mój pierwszy post na forum to witam Was serdecznie. Podczytuję Was od łuższego czasu a jako że ostatnio zrealizowałem swe odwieczne marzenie i wybudowałem całkiem zgrabną wędzarnię to teraz czas na zajęcia praktyczne. Ostatnio uwędziłęm kurczaczki wg przepisu Dziadka i małżonka ma złożyła właśnie stanowczo zamówienie na pierś z indyka. Dlatego mam takie małe pytanko do Dziadka odnośnie powyższego sposobu. Czy pierś z indyka zanim poszła do wędzenia też była parzona tak jak kurczaki z przepisu?? Czy od razu z peklowania poszła do wędzenia? Jaki czas wędzenia i jaka temperatura? Pozdrawiam znad morza i dziękuję za odpowiedź

#16 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11035 postów

Napisano 15 lip 2010 - 16:16

Witamy w naszym gronie.Może ja nie Dziadek ,ale mogę Ci pomóc.Wpierw wędzisz potem parzysz.Ja parzę tak jak kurczaka wędzonego do 72°C w środku.

http://www.wedlinydo...cles.php?id=899

#17 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5454 postów

Napisano 15 lip 2010 - 19:02

No to zabiłeś mi teraz ćwieka :tongue: Bo zgodnie z przepisem na weekendowego kurczaka Dziadka to najpierw peklowałem, potem parzyłem a dopiero na końcu wędziłem (aż z ciekawości przed chwilą sprawdziłem w podanym przez Ciebie linku w obawie czy to ja czegoś z przepisu nie pokiełbasiłem ze się tak swojsko wyrażę ). I wyszło naprawdę paluszki lizać, moja kurczakożerna małżonka niemalże wciągneła kurczaka swym noskiem a dzieci me po chwili oblizywały paluchy i kostki :grin: Nawet nie dali biedaku wystygnąć należycie.

Nadal więc mam dylemat czy najpierw parzyć jak z kurakiem czy też najpierw wędzić i potem parzyć jak szynki i balerony ?? Ot takie rozterki nowicjusza żeby czegoś nie sp...lić i nie dać ciała przed rodziną i innymi licznymi degustatorami :grin: No i za dwa tygodnie urodziny me więc dymić mocno i z zacięciem będę :grin:

#18 kaszubka33

kaszubka33

Weteran

• **VIP-Organizator**
  • 1677 postów
  • MiejscowośćGdynia

Napisano 15 lip 2010 - 19:10

Ja najpierw wędzę a parzę po wędzeniu , tak mi bardziej smakuję .
p.s. Pozdrawiam krajana . Może zdać z jakiego miasta jesteś :grin: , może bliski sąsiad :lol:

#19 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11035 postów

Napisano 15 lip 2010 - 19:32

Co do podanego linku to podrzuciłem Ci żebyś zobaczył w jakich temperaturach się parzy.Mięso z piersi induka nie zawiera skóry ,która jest twarda jeśli najpierw kurczaka uwędzisz a potem sparzysz.Pierś traktuję się jak szynkę wieprzową i stąd odwrócony proces parzenia i wędzenia.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 tusiaczek

tusiaczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 5454 postów

Napisano 15 lip 2010 - 19:38

Co do podanego linku to podrzuciłem Ci żebyś zobaczył w jakich temperaturach się parzy.Mięso z piersi induka nie zawiera skóry ,która jest twarda jeśli najpierw kurczaka uwędzisz a potem sparzysz.Pierś traktuję się jak szynkę wieprzową i stąd odwrócony proces parzenia i wędzenia.

Dzięki wielkie. O taką właśnie odpowiedź mi chodziło.
I przepraszam za prywatę powyżej :wink: Poprawię się na przyszłość.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych