Skocz do zawartości

Mięsa peklowane pieczone w piekarniku


Zbój Madej

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się Iwono,ze już 7 sierpnia zadałaś to pytanie.. :smile:

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=5893&highlight=szynka++pieca

 

i myślę,że Pis67 udzielił fachowej odpowiedzi.

W związku z powyższym nie widzę potrzeby powielania tego wątku w tym temacie. :rolleyes:

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Uczeń przerósł mistrza :smile:

I tak ma być bo skąd by brali się nowi mistrzowie. Pozdrawiam

Miło takie komentarze się czyta, ale ja znam swoje miejsce w szeregu i wiem, że do Dziadka to mi jeszcze daleeeeeeeko i do innych kolegów także :smile: ale mam też świadomość, że idzie mi co raz lepiej z czego się cieszę :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kolegę o recepturę na szynkę z pieca jak również o kiełbasę z kija . odpowiedział ze on nie umie robić szynki z pieca jak również kiełbasy z kija -nadmienił że on robi z mięsa wyroby. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądźcie dobrzy koledzy i podpowiedzcie mi jak mogę zrobić szynkę z pieca

Użyłaś nazwy komercyjnej a nie technologicznej. Wg oferty sprzedającego jest to szynka wędzona a następnie pieczona w wędzarni. Jak taką szynkę zrobić napisał kol. Pis w tym poście:

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=144683#144683

Może zasugerowałaś się wyglądem: ta w ofercie jest okopcona, czyli "uwędzona" na czarno. Takie wędzenie jest nieprawidłowe ponieważ okopcenia uniemożliwiają przewędzenie wyrobu. Prawidłowe wędzenie z pieczeniem daje piękny kolor co widać na zdjęciu załączonym do posta. Kolega Pis podał Ci temperatury wędzenia i pieczenia. Czego jeszcze potrzebujesz?

Jak widać, nie jest to żadna szynka "z pieca" bo nawet z opisu wynika, że koło pieca nawet nie leżała :rolleyes: .

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje EAnno za odpowiedz w pełni mnie usatysfakcjonowała.Być moze zadałem źle pytanie ale Ty to zrozumiałaś o co mi chodziło,w końcu jestem początkujący i chętnie korzystam z Waśzych porad. A Dziadkowi dziekuje za ustawienie w szeregu:) Pozdrawiam

Pozdrawiamy

Iwona z Januszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta w ofercie jest okopcona, czyli "uwędzona" na czarno

Hmm, skąd ja to znam?? :rolleyes: już nie pamiętam :cool:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie widziałem taką okopconą szynkę

Potwierdzam. W rejonie zapanowała moda na okopcone wędzonki. Są obrzydliwie okopcone :mad: . Myślę, że brudzą ręce.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy one na pewno są okopcone , a nie posmarowane bejcą która nadaje taki ciemny kolor.

Na tych które ja widziałam widać wyraźne zacieki.

Nazwy różne : cygańska , z pieca , babuni , dziadunia i inne cudne nazwy :wink:

Hanka_Kaszubka33

Wszyscy Jesteśmy Aniołami Z Jednym Skrzydłem....

GDYNIA MOJE MIASTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Boczek - 1.6 kg

Karczek - 1.15 kg

 

Peklowanie mokre Szczepana 3 dni z dodatkiem dwóch małych listków laurowy, 3 ziarenka ziela, 5 ziarenek pieprzu i 10 ziaren jałowca. W Niedzielę "w sznurek" i rękaw i do piekarnika wg Bagno :cool:

 

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do peklowania użyłeś zwykłej soli?

Użyłem p-soli :smile:

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=48377&sid=a64209b8558f683cc57de729ed1e016e#48377

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu chodzi mi pogłowie zrobienie boczku peklowanego, następnie pieczonego, a jako że w wyrobie wędlin jestem bardzo początkujący, mam pytanie.

Czy można boczek peklować wg sposobu Peklowanie i potem upiec przestrzegając temperatur podanych we wcześniejszych wypowiedziach, czy raczej tak się sztuka nie uda?

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uda się uda.Do dzieła :grin:.Możesz też peklować na sucho i potem piec.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można boczek peklować wg sposobu Peklowanie i potem upiec

Właśnie o tym jest ten temat :smile: Poczytaj temat od początku, albo krócej masz tu http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1677 i tak jak arkadiusz napisał na sucho też można, tylko pilnuj temp. w której będziesz peklował czyli 4-6 st.C :cool:

Uda się uda

Nie może być inaczej :grin: :grin: :cool:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat od początku, albo krócej masz tu http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1677

Przeczytałem, przeczytałem, ale ilość informacji jest powalająca, dyskutowane momentami szczegóły dla kogoś zielonego w temacie potrafią mocno namieszać w głowie. Chciałem się upewnić i zyskać małe "wsparcie" w słuszności decyzji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

momentami szczegóły dla kogoś zielonego w temacie potrafią mocno namieszać w głowie

Myślę, że tutaj http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1677 raczej prosty jest przepis tzn. starałem się pisać, żeby był zrozumiały :lol: Dodam jeszcze, że czy będziesz peklował na sucho czy na mokro, i czy będziesz piekł w rękawie foliowym czy bez rękawa bardzo dobre mięsko jest gdy piecze się na temp. w środku mięsa(termometr z sondą) a nie na kolor mięsa, tu https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=117407&sid=07fab6f8ad8b46e968128c18c93b9665#117407 Bagno bardzo dobrze ten proces opisuje, a jak Bagno coś pisze to musi się udać :cool:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometr zakupiony, powinien dotrzeć w przyszłym tygodniu :-)

Przepis jest napisany językiem zrozumiałym, i z tym nie ma problemu, opis kol. Bagno temperatur pieczenia też jest dla mnie zrozumiały, nie w tym rzecz. Po prostu, w ferworze dyskusji starych wytwórców wędlin, nieraz omawiane są szczegóły, i jak się przeczyta 100 czy więcej postów w danym wątku, to w pewnym momencie robi się w głowie mętlik. Żeby wyłapać ważne dla siebie informacje, trzeba najpierw spróbować to zrobić. Przynajmniej ja tak mam. Ale może ja durnowaty :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, w ferworze dyskusji starych wytwórców wędlin, nieraz omawiane są szczegóły, i jak się przeczyta 100 czy więcej postów w danym wątku, to w pewnym momencie robi się w głowie mętlik.

Też tak miałem na początku :lol:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po zabiegu :grin:

 

Pieczenia oczywiście wg Bagno. Oprócz temp. wewn. mięsa mierzyłem też czas... dla tych co termometru z sondą nie mają. Czasy pieczenia podane przeze mnie dotyczą wagi tylko tych pieczonych mięs.

 

1) 200st.C - 30 min.

2) 145st.C - po 35 min. miałem 65.9st.C więc na tym etapie pieczenia można czas skrócić o 2 minutki.

3) 200st.C - po 12 min. było 70.9st.C czyli można wyciągać z piekarnika.

 

Poprzednie mięsa, które piekłem w rękawie po wyjęciu z piekarnika odstawiałem do spiżarni do wystygnięcia, ale były jeszcze jakieś 2 godzinki w rękawie. Tym razem od razu po wyjęciu rękaw rozciąłem i tak się teraz studzi. Ciekawe czy różnica w smaku będzie :thumbsup: :cool:

 

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięsko jak mięsko ,ale to sznurowanie pierwsza klasa :wink: :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem od razu po wyjęciu rękaw rozciąłem i tak się teraz studzi. Ciekawe czy różnica w smaku będzie :thumbsup: :cool:

Już czuję ten zapach i smak :thumbsup:

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.