Skocz do zawartości

Kiszka w słoiku


Goran

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie diabli biorą jak wywaliłem smakowitą kaszaneczkę razem ze słoikami i już nie będę robił w słoikach.Nie ważne czy gotowałem raz z czy dwa razy.Teraz mrożę, chociaż mrożona to nie ten smak jak ze słoika.Myślę że to kasza pęcznieje i otwiera słoiki a pózniej się psuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nie ważne czy gotowałem raz z czy dwa razy

A jak długo gotowałeś , jakiej pojemności były te słoiki i jak długo i w jakich warunkach je trzymałeś .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
smażonej cebuli z pieczarkami

Tylko cebula i pieczarki są dostępne w markecie na "okrągło" to po co to wekować na dłuższy czas . Jeżeli musisz to raczej bym pasteryzował solone grzyby  (mam nawet dwuletnie ale leśne ) i przepłukał i przesmażył z cebulą .  Może to ma sens wekować pieczarki smażone z cebulą i do miesiąca tylko poco ?

 

PS

Niby się znam na grzybach  ale  nigdy nie dotknę się pieczarek  leśnych w mojej ocenie  za duże  ryzyko nie warto  . 

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzykowny pomysł.Szczegolnie połączenie grzybów z cebulą. 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżeli musisz to raczej bym pasteryzował solone grzyby (mam nawet dwuletnie ale leśne )

Ja robiłem pieczarki w solnej zalewie, pasteryzowane i sterylizowane w szybkowarze. Są bardzo dobre. Został mi chyba jeszcze jeden słoiczek. Stoi już ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robilam malutkie pieczarki w occie ..dla tych co sie boja tych z lasu...

ale z cebula to tak jak juz wczesniej pisano czy jest sens jak jedno i drugie jest dostepne caly czas ...no chyba ze ma sie budke z a'la hoddogami rodem z PRL to moze i ma jakis sens jak potrzeba na szybko , w domu wole na bierzaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malutkie pieczarki

 

Ale te są najbardziej niebezpieczne jak są z  lasu czy łąki   :)  no chyba że ze sklepu to rarytas :D

 

Dlaczego nie jem z pola blaszkowych zwłaszcza pieczarek  ? . Jem tylko kanie

Zona jest lekarzem i na studiach jak była na praktyce  na toksykologi w ranach studiów to  byli hospitalizowani pacjenci na ówczesnym OIOM  (to było dawno)  po zatruciu grzybami  , razem z nimi przywieziono grzyby które konsumowali   (czy materiał z płukania żoładków ?  ) zebrało sie konsylium toksykolodzy , mykolodzy * w ich ocenie grzyby były nie do rozpoznania trujące versus  jadalne  na tak wczesnym rozwoju a i dorosłe osobniki też mieli duże trudności ,   tak że wolę nie ryzykować . Zbyt duże ryzyko  . Pacjentów nie udało się uratować  :(

 

*toksykolodzy , mykolodzy- jak oni nie dali rade profesjonaliści ta ja zbieracz grzybów ? dam radę ? nie  raczej na pewno nie

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieczarki byly sklepowe , lesne pieczarki to wogole nie widzialam , co do grzybow to u nas jest 100 % pewnosci , jak cos jest wygladem odmienne i padnie cien podejzenia ze moze jakis nie calkiem do poznania to wywalony zostaje , wiadomo kazdy grzyb jadalny jest ..szkoda ze niektore TYLKO raz :)

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.