Skocz do zawartości

Kiełbasa szynkowa


SZCZEPAN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To zaiste dziwne że wszyscy domownicy tak reagują na peklosól- sam mam w domu alergików ale żeby wszyscy na to samo :shock: ?

W każdym razie jeśli chodzi o mięso drobiu to i tak kolorystyka się nie poprawia od peklosoli

a do innych mięs możesz dodawać cukru , który ma właściwości "wspomagające kolor" - ważne aby rygorystycznie przestrzegać higieny - cukier=pożywka dla bakterii

powodzenia

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

witam

i ja musialem takze zrobic czy popelnic kielbase szynkowa.

uwazam ze jeszcze lepsza by mi wyszla jakbym mial

mieszalke i szpryce prozniowa-nie byloby tych malych

pecherzykow powietrza,ale to nie jest problem dla nas.

 

ocena organoleptyczna wg mnie zony i dziecka:

 

-smak,slonosc idealna najbardziej smakuje Marcelince i zonie bo nie lubia tlustego :wink:

 

-kolor wyszedl pieknie jak na fotce,ciemniejsze kawalki mozliwe sa z uzytego golonka

 

-zwiezlosc farszu bardzo dobra bez zadnych dodatkow-tylko mieso!

 

-zapach wedzenia wyczuwalny mimo parzenia,obrobka cieplana 80'C

 

-zaleta batonu jest to ze zonka chwalila bardzo zdejmowanie oslonki przy krojeniu na

krajalnicy

 

mimo iz robilem cienka kielbase Marka nie zawazylo to na trudnosciach w wykonaniu

dwoch jednoczesnie,dobry system pracy pozwolil mi uporac sie tak aby bylo na tip-top

 

ponizej dolaczam fotki zachecajac do wykonania

pozdrawiam

Marek & Kasia & Marcelinka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Marek . Tylko pogratulować i życzyć smacznego .Ja za chudymi wędlinkami nie przepadam więc zapraszam się na baleron . Mój baleron już zjedzony na pierwszy raz udał się super nawet nie załapał się do fotografa .

 

 

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie.

Wlasnie zaczelem z wyrobami domowymi i mam male pytanko.

Zrobilem kielbaske szynkowa wedlug przepisu pana Maxell.

Wszystko tak jak w opisie i w smaku jest boska ale kiedy sciagam flak niestety rozpada sie tak jak by miala za malo kleiku w sobie.dlatego pytam czy to morze byc ze mialem zbyt chudy boczus albo morze za malo ugniotlem lub zle wyrobilem ten wyrob i dlatego sie rozpada :question:

Dziekuje za karzda odpowiedz

 

Nowy DYMIARZ karpik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zbyt słabo wyrobiłeś.

Jak miałeś w kawałkach mięso to można je trochę potraktować tłuczkiem do mięsa.

A emulsja ze skórek to lek na całe zło ;)

A tym się zajmuję

"Jeżeli dyskutujesz z idiotą, dobrze mieć pewność, że on nie robi tego samego." Ogden Nash

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec Poporciowalem miesko tak jak w przepisie potem zaczelem ugniatac grobo zmielone miesko potem dodalem kutrowany boczek a na samym koncu kawalki miesa po ugniecieniu przygotowalem wszystko do nabijania flaka nabilem osuszylem owedzilem zaparzylem i do lodowatej wody na 5 minut a nastepnie do piwnicy i na drogi dzien proba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepisie nie ma boczku z boczku nie robi sie masy wiążącej .masę robi sie z wp. kl III mówiąc prościej najwięcej kleju jest w mięsie z golonki .Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik,

Jeżeli robiłeś kiełbasę wg przepisu; http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=13 , to tam jak koń jest napisane, że ma być wieprzowina "III' a jest to, jak wyżej napisał DZIADEK, mięso chude i ścięgniste. Handlowy kawałek to golonka. boczek to IIB.

Jak masz wątpliwości co się kryje pod symboliką to śmiało pytaj, na forum jest wiele osób, które Ci chętnie odpowiedzą.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem niedawno szynkowa parzona nie wędzona. Miałem 20% ścinków z wykrawania łopatki (trojka wieprzowa, kawałki mięsa z błonami i żyłami) które 3x przemieliłem na wilku o sitku 2mm, a później jeszcze starannie wyrobiłem dodając wody, do tego poszło 80% jedynki wieprzowej pokrojona na kawałki 3-5cm. Przy tym jedynkę wieprzowa starałem się dobrać pod kolor, bardzo ważne jest tez dokładne wyrobienie, bez tego kiełbasa będzie się rozpadać. Dobrze jest pobić kawałki mięsa trochę tłuczkiem, ale nie jest to konieczne.

Pozdrawiam Yogi

PS.A to kiełbasa która robiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anno - te porównania które wymieniłaś ułatwjają początkującym zakup surowca do "produkcji" kiełbasy lub innych wyrobów.

Rozumiem że: wieprzowina kl.I to szynka lub chuda łopatka

wieprzowina kl.III to w handlu golonka

wieprzowina kl.IIB to w handlu boczek

wieprzowina kl.IIA to w handlu - ?

Pytanie, czy są odpowiedniki handlowe przy zakupie wołowiny klI, II i III?. Jeżeli są to bardzo proszę o odpowiedz, za którą z góry serdecznie dziękuję. .

Andrzej M-ce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że: wieprzowina kl.I to szynka lub chuda łopatka

wieprzowina kl.III to w handlu golonka

wieprzowina kl.IIB to w handlu boczek

wieprzowina kl.IIA to w handlu - ?

Pytanie, czy są odpowiedniki handlowe przy zakupie wołowiny klI, II i III?. Jeżeli są to bardzo proszę o odpowiedz, za którą z góry serdecznie dziękuję. .

Ja bym to inaczej zdefiniował

wieprzowina kl.I to szynka b/k

wieprzowina kl.III to w handlu golonka

wieprzowina kl.IIB to w handlu boczek lub podgardle b/s

wieprzowina kl.IIA to w handlu - łopatka b/k

 

A na pytanie, czy są odpowiedniki handlowe przy zakupie wołowiny klI, II i III?

Jeżeli chcesz kupić III wołową to proś o pręgę lub golenie z II wołową to najlepiej kup łatę wołową lub kark wołowy b/k

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam wszystkim bardzo serdecznie az sie wstydze :blush:

ale to tak jest poczatki sa jakie sa i zrobilem blad duzy blad bo nie dalem tego co powinienem ale teraz juz sabie zapisalem co jest co i jak zrobie nastepna szynkowa kielbaske to wam opisze i napewno zrobie zdiecia i pokarze jak wyglada.

Jestem nowym dymiarzem i musze sie durzo uczyc jeszcze ale mysle ze dam sobie z wasza pomoca rade , a pozatym jestem bardzo mile zaskoczony ze sa na tym forum ludzie ktorz naprawde bez interesownie udzielaja pomocy .

Mam tylko taka nadzieje ze jak kiedys sie juz czegos naucze i bede robil dobre wyroby to bede mogl rownierz pomagac innym . ja zajmowalem sie caly czas lapaniem ryb i z tym nie mam problemu ale kielbaski oraz szyneczki musze sie uczyc jak bym mogl komus pomocy udzielic jak zlapac karpika to polecam sie rownierz bo na tym sie znam akurat :wink: ja bede mial jakies problemy to napewno bede pisal

 

Nowy Dymiarz karpik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupić III wołową to proś o pręgę

Przepisy, które są zamieszczone na stronie głównej dotyczą klasyfikacji mięsa wg zasad podanych http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=89 oraz http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=90 dlatego chciałbym, żebyśmy się odwoływali do zasad w podanych linkach.

Reasumując woł. kl III to kawałki mięsa wołowego bardzo tłustego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Mięso na wędzonki pięknie się pekluje, w sobotę wedzenie. Swój tradycyjy zestaw do wędzenia tym razem chcę powiększyć o kiełbasę szynkową. Część kiełbasy (robię z 5 kg) będę chciał zamrozić i mam pytanie, czy lepiej jest zamrozić szynkową po wędzeniu i później po rozmrożeniu dopiero ją zaparzyć, czy zamrażać gorowy wyrób?

Pozdrawiam,

Szejk

---------------------------------------------------------

"Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości, niż odkrycie nowej gwiazdy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja zawsze po wędzeniu większej ilości wyrobów zamrażam je i później w miarę potrzeb

wyciągam i parzę. Dzięki temu są zawsze świeże, smaczne i trwałe :grin:

 

Pozdrawiam

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF

 

Piszę poprawnie po polsku. (Przynajmniej się staram ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Ja zawsze po wędzeniu większej ilości wyrobów zamrażam je i później w miarę potrzeb

wyciągam i parzę.

I ja identycznie , chyba że zostają jako wędzone surowe . Zawsze jestem zadowolony :smile:

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.