Jump to content

Bla, bla, bla

Siara

Recommended Posts

Chyba czegoś nie rozumie
:thumbsup: Pewnie nie Ty jeden  ;)  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Czy to znaczy, że robisz rzadko smaczne wędliny które Tobie smakują a i tak degustatorzy się niemi zajadają ?

Co bym nie zrobił ( w większości odtworzone z tego forum lub PW) smakuje wszystkim oprócz mnie. Przez pierwsze dwa-trzy dni jem, ale nawet nie czuję dymu.

Nie oznacza to że robię niedobre wyroby czy w ogóle rzadko je wykonuję. To jest tak jak pisali poprzednicy, robisz czegoś dużo a po pracy nie masz na to ochoty. Nie masz tak w domu że osoba która ugotowała np. obiad nie jest głodna, choć go nie jadła? (I nie mam na myśli że w czasie gotowania zjadła 5 pączków :D )

:thumbsup: Pewnie nie Ty jeden ;)

Rozwiniesz? :rolleyes:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej

Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Wróbel75 ,też nie rozumiem , może jesteś przepracowany ?, chyba nie robisz wędlin z musu lub pod presją? , gdy nie czujesz zadowolenia lub smaku to po co to robić Oczywiście zrobisz jak chcesz , ale powinieneś wziąć urlop " od wędzarni ". Z reguły po urlopie wraca ochota do uprawiania hobby .

Wojciech Pacan

Tak rozwinę ,nie robie czegoś co mi nie smakuje ,to wszystko a juz nie daję innym ,ot taki jestem 

Edited by Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

Pacan Wojciechu nie pisz czegoś czego nie przeczytałeś.

Nigdzie nie napisałem że mnie to nie kręci, że nie sprawia mi radości. Po prostu smak na wykonaną wędlinę wraca po kilku dniach od jej wykonania.

Tak rozwinę ,nie robie czegoś co mi nie smakuje ,to wszystko a juz nie daję innym ,ot taki jestem

Nigdzie nie napisałem że robię niesmaczne wyroby.

[Dodano: 26 wrz 2022 - 22:34]

To że mi nie smakuje bo się "przesyciłem" wykonując nie jest równoznaczne z tym że wyrób jest niesmaczny.

Po co dokładać jakieś ideologie?!

Gdyby wyroby były niesmaczne nie miały by tylu odbiorców i pewnie tyle lat bym tego nie robił, bo i po co?

M.Rej

Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Ale fakt @wrobel75 zamieszanie to napisałeś. Dopiero w ostatnim Twoim wpisie zrozumiałem.

Ja swego czasu ważyłem surowce mięso przyprawy przed (i dalej to robię )i ilość kiełbasy bezpośrednio po nabiciu w jelito. I zawsze mi brakowało .Kot na zewnątrz, pies na stół nie wskoczy, ja nie winny pewnie jakieś siły nieczyste.

Fakt można się przejść przy robocie. Ja że rzadko robię to jeszcze tego nie miałem. Ale jak bym często robił to pewnie tak.

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.

Tak rozwinę ,nie robie czegoś co mi nie smakuje ,to wszystko a juz nie daję innym ,ot taki jestem Nigdzie nie napisałem że robię niesmaczne wyroby.

Co bym nie zrobił ( w większości odtworzone z tego forum lub PW) smakuje wszystkim oprócz mnie. Przez pierwsze dwa-trzy dni jem, ale nawet nie czuję dymu.

To że mi nie smakuje bo się "przesyciłem" wykonując nie jest równoznaczne z tym że wyrób jest niesmaczny. Po co dokładać jakieś ideologie?!

Nikt nie dorabia ideologi przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś. Troszkę pokręciłeś :facepalm:  , wystarczyło napisać o przejedzeniu, przesyceniu i po sprawie, tak z tekstu wynika, że robisz coś co Tobie nie smakuje uszczęśliwiając innych. Teraz zrozumiałem co miałeś na myśli życzę udanych i smacznych wyrobów mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazje posmakować Twoich wyrobów :)

Edited by Grzewlod

Nikt nie dorabia ideologi przeczytaj ze zrozumieniem co napisałeś.

Pierwszy który zaznaczyłeś na czerwono to słowa Muskiego a nie moje.

Troszkę pokręciłeś :facepalm: , wystarczyło napisać o przejedzeniu, przesyceniu i po sprawie, tak z tekstu wynika, że robisz coś co Tobie nie smakuje uszczęśliwiając innych.

Jeśli rzeczywiście tak to odebraliście, to przepraszam, choć część forumowiczów zrozumiała (o co mi chodziło). No ale ok. Nie zrobiłem tego celowo.

Teraz zrozumiałem co miałeś na myśli życzę udanych i smacznych wyrobów

Gdybym napisał że robię super wyroby, to ktoś by odebrał to znowu za zadzieranie nosa. Trzeba ważyć słowa. :D

Poza tym ja nigdy nie napiszę że robię coś super bo po pierwsze daaaaleko mi do doskonałości a po drugie to są tendencyjne słowa.

Ale tak jak Grzewlod napisałeś wystarczą udane i smaczne :thumbsup:

mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazje posmakować Twoich wyrobów :).

Wierzę że tak się stanie :thumbsup:

Ps.Cofnąłem się do swojego pierwszego wpisu i kurcze naprawdę napisałem to o co mi chodziło. Może tylko nie dodałem że zaraz po wykonaniu. A to "rzadko" dotyczyło głównie kabanosów. To jest (chyba) jedyna wędlina która mi smakuje od pierwszego kęsa farszu do ostatniego pętka (ale może też dlatego że sporadycznie je robię)

Ok. ale nie ciągnę już tego i jeszcze raz przepraszam tych których wprowadziłem w błąd.

Edited by wróbel75

M.Rej

Oj wygląda na to ,że nasi moderatorzy maja w tym temacie ze 40 stron do usunięcia = sporo pracy qruca bomba  ;)

Oj wygląda na to ,że nasi moderatorzy maja w tym temacie ze 40 stron do usunięcia = sporo pracy qruca bomba ;)

Zacząłem ten temat czytać od początku, bo nurtowała mnie jedna sprawa, a po co pytać skoro zaraz się usłyszy "tyle lat na forum i tego nie wiesz" lub "użyj wyszukiwarki" (takie są coraz częściej realia naszego forum lub po prostu się ludzie nie odzywają). I dopiero po 2 dniach na 18str. uzyskałem odpowiedź (czytam w pracy między klientami).

W między czasie naczytałem się sporo o soli, peklosoli czy soli morskiej i sposobach peklowania. A temat dotyczy jednej konkretnej kiełbasy :facepalm:

Edited by wróbel75

M.Rej

I dopiero po 2 dniach na 18str. uzyskałem odpowiedź
Toteż trzeba by odsiać ziarno od plew - niestety nie mam uprawnień  

I to jest dobry pomysł do "plastyki" :thumbsup:

• 2 weeks later...

Napisano dziś, 19:54 nestor, dnia 08 Paź 2022 - 12:53, napisał: 170 stopni ,temperatura w porządku , tylko 7 minut trochę za krótko  pieczona @nestor(ku),  pierś kaczki była obrabiana termicznie  120 min (2h) w temp. 62 st.C. Te 7 min w 170 st. to prawdopodobnie w celu uzyskania na powierzchni skórki.

emp. 62 stopni to  za mało ,bakterie giną dopiero przy temp. 67 ipół stopnia

Panie Doktorze,

67,5st.C  to tzw. temperatura chwilowa, powodująca zamieranie bakterii salmonelli.

Długotrwałe ogrzewanie w niższych temperaturach daje ten sam efekt.

Są publikacje opisujące ten proces i podające wykresy pól skutecznej pasteryzacji.

Edited by EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Nie wolno robić eksperymentów ze zdrowiem ludzkim.Literatura podaje 70st. jaką bezpieczną.My też parzymy wędliny do 70 stopni.Widziałem też w tv. kucharza który namawiał do pieczenia  drobiu w temp.60 stopni .Inna znowu specjalistka smażyła mielone kotlety z kaczki.Ja pamiętam jak  kilkadziesiąt lat temu,jajka kacze używano  tylko  do pieczenia.

MOi kochani. Zakochalam sie, snie po nocach o takim szczesciu. No ale chce znac wasza opinie.

La Pavoni PPG 16

https://coffeeorbust.com/best-espresso-machines/manual/

Jesli macie pojecie, to prosze o uwagi w kazda strone.

Edited by ANNAM

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Myślę że jeżeli już się zakochałaś w ręcznym profesjonalnym expressie do robienia espresso, to osobiście wolałbym dołożyć parę groszy i kupić klasyka "La Pavoni", najlepszą jak do tej pory na świecie maszynę tego typu :thumbsup:https://www.amazon.com/Pavoni-PC-16-Professional-Espresso-Machine/dp/B00004S9GH/ref=sr_1_9?crid=QWAQFS57ZFWF&keywords=Microcasa+a+Leva+Espresso+Machine&qid=1665304813&sprefix=microcasa+a+leva+espresso+machine+%2Caps%2C219&sr=8-9

81p88P4hpwL._AC_SL1500_.jpg

Pytasz o tą Droga Aniu, a to nie jet to samo niestety, nieco się różni ten "Micro" model :D  https://www.amazon.com/dp/B01N8P1J4S/?tag=ctstechco-20 a że różnią się nieco, a to nieco swoje robi, więc dla tego wybrałbym osobiście tą "Normalnych rozmiarów" tradycyjną La Pavoni. Tak czy owak, to klasyka sama w sobie, i najlepszy sprzęt do  tradycyjnego espresso robionego w domciu :thumbsup::clap:.

Edited by sverige2

Tutaj od str. 14 

Bardzo dziękuję  za tę publikację.

To powinno rozwiać wiele wątpliwości dot. bezpieczeństwa obróbki sous vide.

Dedykuję szczególnie kol. @nestor.

Pozdrawiam,

EAnna

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

• 2 months later...
Bla bla. Był święta i po świętach . W Święta brakło trochę garnków. Może nie brakło a to nie takie. Mam kilka z Ikei wiem nie top marka kupiłem tak z 14 lat temu.Ake dobre to myślę kupię następne bo promocja . Kupiłem w Ikei ta sama linia 365 + . I jak myślicie ta sama jakość? . I tu a ..... Jak my psujemy świat. No cóż nie oddam bo inne pewnie będą podobne. I tak patrzę to co kiedyś było shitem dziś średnia półka , kiedyś jak był produkt ekonomiczny dziś luksusowy. Edited by Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.