Jump to content

Bla, bla, bla

Siara

Recommended Posts

• 4 months later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Znalazlam ciekawostke na temat sera

https://tavolamediterranea.com/2017/08/24/making-cheese-romans-columellas-cheese/

Co prawda po angielsku, ale spokojnie mozna wrzucic na google Translate i wio, kazdy przeczyta.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

• 3 weeks later...

Absynt - zapytanie

Poszukuję forowicza, z którym rozmawiałam na ostatnim zlocie w Napoleonowie o absyncie.

Padło hasło: trzy zioła.

Piszę tutaj, bo do klubu Miłośników Domowych Trunków nie wszyscy zagladają.

Pozdrawiam,

EAnna

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

• 3 weeks later...

Ostatnio naszła mnie chęć na kaszankę więc kupiłem trochę z niedużej prywatnej  masarni w regionie, nie żaden moloch koncern. Jako, że na zimno za bardzo nie lubię to usmażyłem sobie na kolację na patelni. Rany Boskie, tego nie dało się jeść... Doprawiona praktycznie wcale, kaszy całe multum ale co najgorsze to z surowców mięsnych to były tam chyba same skóry, śladowe ilości wątroby i suszona krew... Smak to właściwie masa bez smaku o konsystencji kaszy z klajstrem... Tragedia.

Rzeźnik z powołania

6 godzin temu, Grzewlod napisał(a):

Jak rozpoznałeś suszoną krew?

Tak mi się wydaje, po prostu była inna niż ta co kupuje zwykle z innej firmy i ta co robiło się w domu na świeżej. 

Rzeźnik z powołania

Każdy producent kaszanki, czy to firma, czy domowy wytwórca, robi kaszankę o innym smaku, z innymi dodatkami. Jednak różnica między kaszanką, o takim samym składzie surowcowo-przyprawowym, wyprodukowaną z użyciem krwi świeżej i krwi suszonej, jest naprawdę niewielka.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

• 1 month later...

Dzisiaj moje 6 wędzenie w życiu i pierwszy raz przy ładnej pogodzie 😆

Zazwyczaj albo mróz, albo lało, albo wiatr że trzeba było chować się w garażu, a ogólnie to trzeba było się wspomagać jagermeisterem i herbatką z imbirem. Dzisiaj w koszulce sobie siedzę obok wędzarni :)

• Upvote 1