Jump to content

II Zebranie Zarządu i Rady Fundacji WB

Maxell

Recommended Posts

Informuje, iż w dniach 23-25 kwietnia 2010 r. w jastrzebiu k/Poraja (miejsce ostatniego spotkania) odbedzie się II Zebranie Zarządu i Rady Fundacji. W tym akurat czasie będzie trwał kurs w naszej SDM w Zrebicach.

Planujemy wycieczke do SDM gdzie m.in. dokonamy:

1. Spisania umowy ze Stanisławem Kozubkiem dotyczące dzierżawy pprzez SDM FWP pomieszczeń dla potrzeb kształcenia, oraz umowy dotyczącej warunków zakwaterowania i wyżywienia kursantów.

2. Inwentaryzacji i przejęcia przez Fundacje WB maszyn i urzadzeń technologicznych oraz pomocniczych, stanowiących dotychczas własność WB.

3. Uregulowania kwestii prawnych dot. zawarcia umów o dzieło z Kol. Bagno i Papla na realizację zadań związanych z prowadzeniem szkoleń.

Podczas spotkania podejmiemy także decyzje w tematach:

1. Podjęcie uchwały dotyczacej dzierżawy portali internetowych WB i SDM przez Fundację.

2. Wystapienia do MRiRW w sprawie patronatu nad naszym VOZWB.

3. Wystąpienia do Burmistrza Miasta i Gminy Zelów w sprawie dzierżawy wieczystej Stanicy Harcerskiej PATYKI dla potrzeb Fundacji WB.

4. Ustalenie zakresów obowiązków.

oraz inne.

Pozdrawiam.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

mi pasuje

myślę że będzie OK

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

W związku z tym, iż w Ośrodku w Jastrzębiu k/Poraja następuja przekształcenia własnościowe, wystapiły problemy z zaklepaniem willi.

Prowadzę od jakiegos czasu korespondencję z Kol. Marko i postanowiliśmy zorganizowac to spotkanie w miejscu, w którym planujemy usytuowanie filii naszej SDM. Dokładny adres to Bledzewo 44, 09-200 Sierpc, własciciel nazywa się Grzegorz Polański i jest bratem Kol. Marko.

Cytuję fragment listu: "Dojazd do Sierpca pociągiem lub autobusem, brat ma busa 9-cio osobowego więc z Sierpca może dowieźć. Posiłki oczywiście można zorganizować na miejscu. Jeżeli chodzi o wyposażenie to jak pisałem wcześniej jest to typowe wyposażenie kuchni: trzy kuchenki gazowe z piekarnikami, dwie lodówki, duża zamrażarka, zmywarka, całkowity brak sprzętów typowo masarskich. Myślę że najlepiej będzie jak się spotkamy na miejscu i dogadamy szczegóły, brat jest otwarty na wszelkie propozycje i chętny do współpracy.

Serdecznie pozdrawiam

Marko"

Rozmawiałem dzisiaj z P. Grzegorzem i bardzo chętnie przyjmie nas w podanym wyżej terminie. Dokonamy oględzin obiektu i omówimy szczegóły dot. współpracy.

Oczywiście sprawy Zrębic załatwimy w innym terminie. W Bledzewie przygotujemy i podpiszemy wszystkie związane z tym dokumenty.

Zdjęcia obiektu zamieszczałem juz w temacie dotyczacym Filii SDM.

Prosze podawać ilości osób, które przyjadą:

1. Maxell + 1

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Wszystko zapewnione (łącznie z łowieniem ryb na 2 stawach i rzece).

Przed spotkaniem mamy podać nasze zapotrzebowanie w kwestii wyżywienia (kuchnia pracuje - posiłki domowe), oczywiście jeśli będzie taka potrzeba gdyż przekazałem, że na takie wyjazdy jeździmy z zasady ze swoim prowiantem. :wink:

Grzegorz pytał mnie o ilość osób - podałem że od 14 do 20, dlatego istnieje potrzeba jak najszybszego podania docelowej liczby.

Termin kwietniowy, jak w pierwszym poście.

Zamieszczam część korespondencji w tej sprawie:

Zgodnie z naszymi planami, rozgladamy się za dogodnymi miejscami dla umiejscowienia filii naszej SDM. Pozwoli to na zwiększenie liczby kursantów, poprzez skrócenie drogi dojazdu. Poza tym, otrzymuję sporo sprzętu (na razie teoretycznie, gdyż nie ma sensu pchać wszystkigo do Zrebic - zostałyby zapchane)

Dzisiaj zgłosił się do mnie kolejny (4 z kolei - wcześniej juz zgaszał ofertę) chętny. Oto list:

"Witaj Maxell,

W chwili obecnej mogę tylko powtórzyć to co już napisałem poprzednio:

Mój brat cioteczny kupił w Bledzewie koło Sierpca gospodarstwo na terenie którego była prowadzona mała agroturystyka. Gospodarstwo ma powierzchnię 8 ha, jest położone między lasami z dostępem do rzeki. Na terenie jest pawilon w którym znajduje się sześć pokoi gościnnych z łazienkami, kuchnia o powierzchni ok 30 m2 i stołówko/świetlica. Na terenie są wybydowane trzy altany w tym jedna na 25 - 30 osób, są również dwa stawy rybne i wymurowana wędzarnia. Działalność agroturystyczna była prowadzona przez poprzednich właścicieli, brat wszystko wyremontował i trochę zmodernizował. Mniej więcej tak to wygląda. Jeżeli chciał byś więcej informacji to chyba musiał bym Cię skontaktować w jakiś sposób z bratem, niestety on nie ma dostępu do internetu dlatego ja piszę w jego imieniu. Jeżeli będziesz chciał jeszcze coś wiedzieć to proszę o kontakt.

Przesyłam dwa zdjęcia pawilonu."

Dwa zdjęcia:

Myślę, że powinniśmy wybrać grupę reprezentacyjną, która uda się we wszystkie te miejsca i dokona (po oględzinach) stosownych uzgodnień z właścicielami.

"Witaj Maxell,

Przesyłam zdjęcia wnętrza pokoju gościnnego i łazienki. Niestety nie mam zdjęć kuchni, stołówki i wędzarni. Zdjęcia , które mam robiłem w grudniu 2008r. w międzyczasie brat wiele zmodernizował. Jak wspominałem wcześniej w Bledzewie nie ma jeszcze internetu i nie mam możliwości zciągnięcia nowych zdjęć (ja siedzę w Warszawie). Pokoi gościnnych jest sześć i możne w nich śmiało nocować po cztery osoby. Dla gości specjalnych są też dwa pokoje gościnne w domu, który wybudował brat. W lecie oczywiście jet możliwość postawienia namiotów lub przyczep kampingowych. Kuchnia jest wyposażona w dwie kuchnie gazowe, jakieś stoły, naczynia itp. resztę trzeba uzupełnić. Stołówka/świetlica jest wyposażona w stoły i krzesła i może pomieścić ok 25 - 30 osób, w warunkach letnich można korzystać z zadaszonej altany. Wędzarnia jest wymurowana (kanał dymny) i ma drewnianą komorę o wymiarach 1m x 1m w podstawie. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie wizja lokalna na miejscu.

W imieniu brata serdecznie zapraszam.

Pozdrawiam"

Łazienka i pokój:

Mówiłeś jeszcze o innych ? Są jakieś małe prezentacje?

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Jedziemy celem oceny tego obiektu, więc na razie skupmy sie na nim.

Inne w swoim czasie. Nie zaciemniajmy tematu.

ok, kto ma jechać? i jakie kryterium oceny będą brane pod uwagę?

Ten kto ma dostęp do tematu.

Oceny dokonamy na miejscu pod kątem naszych potrzeb.

Interesuje mnie metraż obiektu gdzie będzie prowadzone szkolenie (teoria - praktyka).

To że zagospodarujemy ludzi w warunki bytowe, to musi być miejsce na praktyczną część.

Dostęp do internetu ;) to pikuś :D

Interesuje mnie też kuchnia :cool:

Interesuje mnie metraż obiektu gdzie będzie prowadzone szkolenie (teoria - praktyka).

To że zagospodarujemy ludzi w warunki bytowe, to musi być miejsce na praktyczną część.

Dostęp do internetu ;) to pikuś :D

Interesuje mnie też kuchnia :cool:

Dlatego w tym obiekcie jest II Zebranie, żeby to wszystko zobaczyć.

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

ok super :cool:

• 3 weeks later...

1. Maxell + 1

2. Gonzo + 1

3. Podlasiak + 1

4. Kyzimol

5. Jondek + 1 + 2

6. Zemat

7. Kempes + 1 ? tato 10 dni po udarze i nie wiem czy obydwoje będziemy mogli odjechać.

8. Aniaandy'ego + Andy

9. Dobroduszny + 1 (prowadzi sprawy Stanicy Harcerskiej PATYKI).

10. Olka + ?

Wczoraj rozmawiałem z właścicielem gospodarstwa:

1. Mamy do dyspozycji nową i w pełni wyposażona kuchnię. Posiłki robimy sami, gdyż nie ma sensu zatrudnianie tylko dla nas na dwa dni kucharki.

2. Koszt noclegów (oficjalnie ) 35 zł od osoby za nocleg w pokoikach z łazienkami.

3. Grupa czestochowsko - bełchatowsko - łódzka jedzie do Budzewa busikiem (liczba kilometrów będzie znaczaco zmniejszona, a koszt za pozostałe minimalny między 2, a 2.20 zł/km brutto). Bus już załatwiony.

4. Proszę o podawanie propozycji goracych posiłków, gdyż Aniaandy'ego robi zakupy. Można oczywiście z nią ustalić co jest potrzebne i samemu zabrać produkty lub półprodukty.

22 kwietnia Bledzewo 44, 09-200 Sierpc, właściciel nazywa się Grzegorz Polański

więc tam ostatecznie się meldujemy :cool::cool: :lol:

1. Maxell + 1

2. Gonzo + 1

3. Kyzimol

4. Jondek + 1 + 2

5. Zemat

6. Kempes + 1 ? tato 10 dni po udarze i nie wiem czy obydwoje będziemy mogli odjechać.

7. Aniaandy'ego + Andy

8. Dobroduszny + 1 (prowadzi sprawy Stanicy Harcerskiej PATYKI).

9. Olka + ?

Napisałem:

przybędę samotny

i od razu zostałem usunięty :sad:

Lista obecnych:

1. Maxell + 1

2. Gonzo + 1

3. Podlasiak

4. Kyzimol

5. Jondek + 1 + 2

6. Zemat

7. Kempes + 1 ? tato 10 dni po udarze i nie wiem czy obydwoje będziemy mogli odjechać.

8. Aniaandy'ego + Andy

10. Olka + ?

:lol: :lol: :lol:

Trzeba żyć, aby jeść, a nie jeść, aby żyć !!!

przepraszam, źle Cię zrozumiałem

Lista obecnych:

1. Maxell + 1

2. Gonzo + 1

3. Podlasiak

4. Kyzimol

5. Jondek + 1 + 2

6. Zemat

8. Aniaandy'ego + Andy

10. Olka + ?

a ja myślałem że 22 do 23 :rolleyes: