Skocz do zawartości

Tuning chińczyka


Radek.

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie innej nadziewarki nie mam , więc postanowiłem lekko udoskonalić to co mam.

Chciałem się tylko przekonać , czy to zadziała. Koszulka ściągnięta z kabla elektrycznego , eliminuje ponad milimetrowy luz między tłokiem , a korpusem. Działa :grin: . Teraz poszukam jakiegoś wężyka dopuszczonego do kontaktu z żywnością i myślę , że będzie ok.

Następną sprawą są lejki. Brakuje mi dwóch średnic. Do grubych kiełbas i do kabanosów. Już coś mi się kluje w łepetynie. Teraz takie nadziewarki można kupić za około 120zł + przesyłka.

Tanim kosztem można mieć sprzęt do domowego użytku. Ale chciałoby się mieć...eechh :wink:

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

Jak wymyślisz coś z lejkami to się koniecznie pochwal.

.

 

Jak tylko czas pozwoli , to się za to wezmę i oczywiście pokażę rezultat .

Pozdrawiam. Radek.

Szukasz nowych wrażeń? Skróć trzonek od grabi o połowę.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7419-moja-nowa-wedzarnia/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tanim kosztem można mieć sprzęt do domowego użytku.

Kupiłem taką nadziewarkę, rozwaliła się przy drugim nadziewaniu, ale da się ją tuningować, wkrótce działam w tej mierze a w międzyczasie odkładam na porządny sprzęt.

Chińczyki tylko dla spokojnych amatorów, to moje hasło. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnuczek, ja "odlałem" z silikonu coś w rodzaju oringu o przekroju kwadratu.... wprawdzie do nadziewarki poziomej, ale sprawdzała się doskonale..... - po prostu siły rozpierały ten "oring" i uszczelniały cylinder....
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie można kupić uszczelkę do nadziewarki takiej jak w pierwszym poście

.

 

Właśnie o tym pisałem jakieś pół roku temu ,że konia z rzędem temu kto znajdzie taką uszczelkę.Moja jeszcze się trzyma ,ale ja z nią jak z jajkiem.A jeśli chodzi o tuning to polecam jeszcze przerobienie mocowania korby co by nie wypadała przy nadziewaniu.

Nie wiem czy dobrze widać ,ale korba jest zablokowana zimeringiem.

 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkadiusz, Jaki jest duży luz pomiędzy tłokiem, a tuleją? Może lepiej dorobić grubszy tłok i bardziej dopasowany. Miałem podobny problem z "nadziewarką " - smarownicą i dorobiłem grubszą (8mm) nakładkę na tłok z miękkiego silikonu czy polimeru. "Silikon" pod ciśnieniem spłaszczał się i dociskał tuleję uszczelniając dodatkowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tej nadziewarce dość duży ,ale swobodnie można nabić serdelki.Ja tłoka nie przerabiałem a tylko mocowanie korby bo wylatywała przy dużym oporze.Jak przerabiać to tak jak w lepszych nadziewarkach,ale jeśli chodzi o tego chińczyka to raczej nie widzę sensu bo ta tuleja nie jest za bardzo osiowa i trzeba by dorabiać tuleję i pasować do niej tłok.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie każdy rodzaj silikonu :wink:

spokojnie można użyć silikonu neutralnego - akwariowego bezbarwnego, to jest w zupełności bezpieczne

jak już ktoś się uprze to jest jeszcze silikon "Silirub" dopuszczony do kontaktu z żywnością...

 

i pozdrawiam teoretyków co to wszystko wiedzą choć nie mieli z daną materią do czynienia.... :rolleyes:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety najtańsze "firmowe" nadziewarki do amatorskiego użytkum 4-15L kosztują od 2000 zł w góre. części zamienne jak oring do tłoka kosztują 200-300zł. sam jestem na etapie szukania nadziewarki od prawie 10 miesiecy i w rozsądnych pieniadzach czyli do 600-800 zl nie jestem w stanie upolować markowej nadziewarki. co do chinszczyzny za 100-200zl to nawet na to nie patrze.
nie mam polskich liter, sorry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukania nadziewarki od prawie 10 miesiecy i w rozsądnych pieniadzach czyli do 600-800 z

http://kielbasydomowe.pl/nadziewarka-litrowa-p-37.html

Mała bo mała, ale robi to do czego stworzona, ja nie narzekam :smile:

 

[ Dodano: Nie 11 Lip, 2010 10:43 ]

http://img249.imageshack.us/img249/7176/obraz167.th.jpg

 

[ Dodano: Nie 11 Lip, 2010 10:57 ]

Też niby chińczyk. "Z wyższej półki" :rolleyes: :lol:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam jestem na etapie szukania nadziewarki...co do chinszczyzny za 100-200zl to nawet na to nie patrze.

Ja używam właśnie chińskiej nadziewarki i po poprawieniu paru części (np. uszczelnienie tłoka uszczelka z rozciętego wzdłuż i sklejonego wężyka igielitowego) nie sprawia ona żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dziś dokonałem drobnego tuningu chińczyka. Dokleiłem do tłoka pierścień uszczelniający z mocnego, lecz elastycznego plastiku. Zamontowałem wykonaną z mosiądzu tuleję, ta z tworzywa mi się od razu rozwaliła. Jutro zrobię zawór odpowietrzający, a w międzyczasie szukam nadziewarki. :cool:
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokonałem drobnego tuningu chińczyka. Dokleiłem do tłoka pierścień uszczelniający z mocnego, lecz elastycznego plastiku. Zamontowałem wykonaną z mosiądzu tuleję, ta z tworzywa mi się od razu rozwaliła. Jutro zrobię zawór odpowietrzający, a w międzyczasie szukam nadziewarki. :cool:Obrazek

Ja punktakiem zrobiłem "zadziory" wbiłem plastyk i działa - wcześniej po ok pół roku użytkowania ten element na zdjeciu mi sie "rozpadał".

Na razie trzyma się kupy - jak zacznie znowu wypadac to nie ma co - dorabiam tulejke jak pis67 :)

 

Jak zrobisz zawór odpowietrzajacy to daj fotki i krótki opis...

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie każdy inny byle nie chińczyk

Mój chińczyk po tuningu, już działa normalnie. Pozostaje jeszcze zrobić nową konstrukcję zawieszenia, czego nie omieszkam uczynić. Zawór odpowietrzający działa bez zarzutu, uszczelnienie tłoka też przyniosło efekt pozytywny. Chińczyk poradził sobie z żywiecką bez problemu. :cool:

 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.