Skocz do zawartości

Tuning chińczyka


Radek.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich dla zainteresowanych wstawiam kilka fotek z tuningu chińczyka, zmieniłem tłok ,tulejkę pokrętła listwy i najważniejszą część to zmiana mocowania lejka na standard od maszynki 8 nakrętka od zelmera. Zostało jeszcze dopasować uszczelkę cylindra z korpusem obecna ciut przepuszcza. Robię często nieduże ilości kiełbasy więc jak dla mnie jest wystarczająca , kiedy robię więcej kiełbasy używam maszynkę 32 , przy niewielkich ilościach większa wygoda. Odpowietrznika nie robiłem ponieważ niema takiej potrzeby, chociaż jak widać na zdjęciu jest miejsce na wytoczenie wgłębienia na oring. Jeżeli chodzi o stabilność mocowania do stołu to się poprawiło z góry pod korpus podkładam podkładkę 2mm i po dokręceni nadziewarki do blatu stołu nakrętka od lejka opiera się o stół i blokuje na tyle ze podczas pracy jest stabilna. Tak więc za nieduże pieniądze można mięć nadziewarkę na własne potrzeby.

zajasc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Słuchajcie te nadziewarki totalnie zniknęły z allegro ..... wie ktoś może gdzie można je kupić ... ?

Chciałbym troszkę przy niej "pokombinować" ..... te lepsze są drogie (a czasem nie lepsze) .... a z tego coś by się chyba dało zrobić ..... ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie te nadziewarki totalnie zniknęły z allegro ..... wie ktoś może gdzie można je kupić ... ?

Chciałbym troszkę przy niej "pokombinować" ..... te lepsze są drogie (a czasem nie lepsze) .... a z tego coś by się chyba dało zrobić ..... ;)

a no znikły też na nie poluje :)

tu chyba mają ale nie wiem czy ten sklep jest pewny

http://1002.totu.pl/p17580013712-nadziewarka-do-kielbasy-3kg-rossler-r99

 

tu jest portal bardziej dla hurtowników i chyba trzeba mieć firmę aby coś kupić

i Minimalne zamówienie: 2 szt.

http://www.chh.pl/produkty/85938/Nadziewarka_do_kielbasy_3_kg_ROSSLER

"Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy" - Albert Einstein.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6803&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

dla znawców tematu " lewa w górę "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani w jednym ani w drugim miejscu nie mają ...... ;)

Pierwszy link czekają na dostawę od 4 miesięcy ....

Drugi tylko hurtowo o 2 szt zapomnij chyba że jeszcze 2 zera z tyłu dopiszesz .... ;) mają mieć jeszcze w tym miesiącu i koleś mnie rozbroił powiedział że jak będą mieli to na allegro tego się pokaże pełno ..... do wyboru do koloru w detalu ... ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę Andrzeju trzeba dotoczyć króciec z jednej strony gwint wewnętrzny na oryginalne mocowanie lejka z drugiej zewnętrzny na Zelmerowską nakrętkę ....wygląda to prosto i funkcjonalnie ..... ale nie miałem tego sprzętu w ręku .... jak kupię to się wykombinuje zestawik adaptacyjny .... ;) :grin:

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Jeżeli chodzi o dopasowanie nakrętki zelmerka do chińczyka , to musi to zrobić tokarz ponieważ musi wytoczyć tuleję i zrobić gwint . Zamocowanie zostało zrobione na zasadzie takiej samej jak mają oryginalne lejki chińczyka tylko tak jest spasowane i zaciśnięte że nie drgnie podczas zakręcania czy odkręcania nakrętki. Tuleja z gwintem jest zrobiona z aluminium tak jak korpus. Jeżeli chodzi o szczelność cylindra z korpusem to na spód pod oryginalną podłożyłem uszczelkę od słoika z dwóch kawałków ponieważ cała jest za mała i jest na razie dobrze Koniecznie udając się do tokarza trzeba wziąć nakrętkę z której będziemy korzystali , przymierzałem od maszynki ręcznej i już nie pasuje.

zajasc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Tłok zrobiony jest z materiału który może mieć styczność z żywnością nie pamiętam jak dokładnie się nazywa ale w hurtowni z tymi materiałami ( różne pleksi) nazywają potocznie słonina. Jeżeli chodzi o odpowietrzanie farszu to tłok jest lekko stoczony ku dołowi nadziewarki zaś cylinder na samej górze jest lekko rozwalcowany na zewnątrz ( oryginalnie) Po nałożeniu do nadziewarki farszu na maksa niema problemu .Może że niema uszczelki na tłoku to powietrze jakoś się wydostaje. Podczas pracy bardzo mało wychodzi farszu nad tłok i to rzadkiego bo robiłem też pasztetową . Sam jestem zdziwiony bo w pierwszej wersji miałem zrobić też odpowietrznik i uszczelkę tłoka. Kolega tokarz który mi to robił powiedział że powinno być dobrze. Byłem od razu nastawiony że będę robił poprawki po pierwszej próbie ale jak na razie nie trzeba.

zajasc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można dostać taki material na tłok bo u mnie w hurtowni w Grodzisku chcieli mi sprzedać pręt 0.5 m długi o średnicy 115mm za 200zł .Chyba bym zrobił z niego ze 20 tłoków tylko po co.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadziewałem tuningowanym chińczykiem metkę, polską, frankfurterki i dawał radę. Dziś przy salami nie wytrzymał. I misterny plan nadziania salami szlag trafił, maszynka i trochę rozmazany farsz. Ale jeden baton udało się. http://emotikona.pl/emotikony/pic/zdziwko.gif

 

 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy salami nie wytrzymał

czułem to,że albo cylinder z ciśnienia rozwali....rozwaliło tłok :shock: szprycka aż zaparowała :arrow: spociła się :cool:

jako ciekawostkę dodam że farsz nakładając do szprycy powinno się mocno ubijać

drewnianym tłuczkiem w celu eliminacji powietrza jak też uzyskaniu zwartości farszu.

tanie szpryce nie mają szans na dłuższą metę w zakładzie przy prod.non stop.

 

p.s.Piotr wyleczyłeś się z salami,czy będą próby jeszcze :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że farsz nakładając do szprycy powinno się mocno ubijać

Dobrze był ubity, powietrze w batonie to wróg. :cool:

 

Piotr wyleczyłeś się z salami,

Nie wyleczony, salami to wyzwanie, które będę podejmował, teraz jak będzie stała mocna nadziewarka. :cool:

 

Raczej wyleczy się z chińczyków.

Ten chińczyk nie był zły, teraz znów go zmodernizuję, do prostych wędlinek całowicie się nadaje, jeszcze będzie chodził - jak wymienię wszystko. :grin:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pis67 Jak Masz możliwość to proponuję tłok wytoczyć z teflonu. Na razie nie mam, ale podaj średnicę to będę szukał może znajdę takie kawałki, żeby wytoczyć tłok. W takim tłoku można zatoczyć rowek na oring uszczelniający i będzie ok.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiał się ktoś na wykonaniem tłoka z polietylenu?

Z dostępnością łatwiej, np. kawałek 25*25*1 cm można kupić poniżej 10zł, w postaci.... deski do krojenia.

Pozdrawiam

waldero

 

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.