Jump to content

kiedy?

zemat

Recommended Posts

Mam pytanie.

Kiedy finalizacja całego tego naszego przedcięcia :question: znaczy fundacji.

Papiery są potrzebne aby działać. No chyba że nie ma takiej potrzeby. (dopóki coś mogę)

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Zemat. Cały czas trwaja działania biurokratyczne: REGON, NIP, konta itp.

Cieszmy sie, że Sąd Gospodarczy w Łodzi załatwił nasza sprawę w ciagu tygodnia, gdyz mogło to trwać pół roku, lub dłużej.

I tak wszystkie decyzje, co dalszych ruchów Fundacji podjete zostana dopiero (lub już) na najbliższym spotkaniu.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Zemat. Cały czas trwaja działania biurokratyczne: REGON, NIP, konta itp.

Mirek nie przesadzaj że te sprawy trwają tak długo.

Faktem jest że sądu się nie przeskoczy.

Powiedz z czym masz problem, to może się coś nie coś da zrobić. Bank nie musi być tam gdzie działamy, REGON dziś załatwiłem w 2,5 godz. (otwierając hurtownie ciast), NIP masz za 3 dni.

Nie rozumiem tej zwłoki?

Mirku powiedz słowo: prawnik kojarzy mi się z kasą i zbędną zwłoką.

Proponuje jeżeli fundacja jest sfinalizowana, to działanie. :idea:

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Myślę, że nie piszesz tego poważnie. :wink: Pokaż mi fundację, która załatwiła dokumenty w 7 dni.

Mamy jeszcze zobowiązania wobec sądu, które wlaśnie są realizowane przez powołane do tego osoby - Gł. Księgowy. Z chwilą zakończenia tych prac, co powinno nastąpić jeszcze w tym tygodniu, przygotowujemy materiały na spotkanie.

My zaczynamy od zera. Trzeba założyć wszystkie księgi i dokumentację księgową. Dość rozległą, gdyż fundacja będzie działała na kilku frontach.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

jeżeli o sąd chodzi to OK i zwracam honor, ponieważ wiem jak to się załatwia :cool:

Mirku dlatego się piekle ponieważ nie mogę wystartować (KIEDY JESZCZE COŚ MOGĘ)

za 15 min jadę do Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości i wygląda że nie mam o czym rozmawiać dla Fundacji :???:

Izba chciała aby powstała taka szkoła, rozmawiamy o szkole dla rzeźnik-wędliniarz, są zaczątki na temat technikum przemysłu mięsnego.

To jest do zrealizowania, ale chciałbym aby Fundacja w tym uczestniczyła.

Chyba że Szanowna Rada nie widzi takiej potrzeby?

Mirku czas nagli, a marzenia są wielkie :idea:

Mariuszu, życie uczy, że tematy powazne lepiej załatwiać jest krok po kroczku ale systematycznie, niż na hurrrra. Na pewno bardzo poważnie potraktujemy Twoje propozycje podczas najbliższego spotkania zwłaszcza, że bedziesz je nam osobiście przedstawiał.

M.in. w tym celu zwołaliśmy wspólne posiedzenie Zarzadu i Rady Fundacji. Tematów do rozpatrzenia mamy sporo i sporo ważnych decyzji do podjęcia. W końcu to już tylko trzy tygodnie.

Zemat musimy pamiętać o założeniach statutowych i celach fundacji.

Fundacja jest apolityczną organizacją niezwiązaną z żadną partią polityczną, ani wyznaniem.

Podoba mi się Twój zapał i potrzebujemy kokoś takiego aby nas starszych poganiał do przodu ale musimy pamiętać, że nasze podstawowe działanie cały czas krąży wokół domowego wyrobu wędlin i tradycji z tym związanych.

Nie przekonamy producentów wielkopowierzchniowych do produkowania wg naszych przepisów.

Nie będziemy szkolić ludzi mających znaleźć pracę w produkcji wyrobu wysokowydajnego. Wszelkie programy nauczania musi ktoś zatwierdzić, a nas tam nie ma, a poza tym przecież nauka nie będzie przeciwna rozwijającemu się przemysłowi :lol:

Mamy zainteresować jak najszerszą grupę ludzi, którzy chcą spróbować swych sił w domowej produkcji mięsnej i o to nam chodzi i o wszystko co tylko jest z tym związane.

za 15 min jadę do Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości i wygląda że nie mam o czym rozmawiać dla Fundacji :???:

Izba chciała aby powstała taka szkoła, rozmawiamy o szkole dla rzeźnik-wędliniarz, są zaczątki na temat technikum przemysłu mięsnego.

Zemat kolego czytam i czuję, że czegoś się obawiasz, coś Ci grozi ?

My dopiero raczkujemy, a działać będziemy jeszcze wiele wiele lat.

Nie możemy płonąć jak szybki ogień, który zaraz zgaśnie.

Wszystkie nasze czyny muszą być bardzo przemyślane aby mieć zawsze i wszędzie otwarte pole do działania.

Uważam, że pośpiech w tym wypadku jest jak najbardziej pożądany ale na odcinkach, które od dłuższego czasu chcemy poprawić, rozwinąć.

Mam tutaj na myśli filie SDM, zdobywanie maszyn i wyposażenia (sponsoring) wprowadzenie w czyn działań przynoszącym jakiś dochód fundacji (płyty, broszury, poszukiwanie własnego miejsca ''postoju", powolne wyeliminowanie SDM w Zrębicach, reklama w postaci druku ulotek (wykładanie na targach, pokazach, giełdach - żywnościowych).

Wiem, że Ty Zemat masz jakiś scenariusz działania i dlatego chcemy wreszcie go w szczegółach usłyszeć od Ciebie :lol:

Jak to mówią sprawa musi być wpierw na Zarządzie :grin: ale jak już pisałem zapał Twój doda nam energii :lol:

Pozdrawiam

• 3 weeks later...
porozmawiamy na zjeździe