Skocz do zawartości

Wyroby mięsne z piekarnika


Zbój Madej

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 284
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kaczor biały tegoroczny z podwórka, waga bez podrobów 2.3kg, po wycięciu tłuszczu nie ważyłem smalec już się powoli wytapia. Kaczor zapakowany próżniowo już w zamrażarce :D

Dałem 45 PLN :cool:

 

post-41817-0-27685800-1478980567_thumb.jpgpost-41817-0-40681900-1478980568_thumb.jpgpost-41817-0-52248300-1478980569_thumb.jpgpost-41817-0-65940200-1478980570_thumb.jpg

 

Miałem kroić na pół, połowa na rosół, a połowa do pieczenia, ale cały pójdzie do piekarnika.

 

Teraz czekam, aż kaczki franc. podrosną i też pewnie zakupię :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie dziś i jutro, na Poniedziałek tez zostaną, żeberka "na bogato" (boczek z/k i z/s krojony między żebrami), obróbka nieco inaczej niż zwykle, znaczy nie w rękawie. Dawno nie piekłem :D

 

post-41817-0-90208300-1536403464_thumb.jpgpost-41817-0-95238700-1536403465_thumb.jpgpost-41817-0-15197600-1536403467_thumb.jpg

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie dziś i jutro, na Poniedziałek tez zostaną, żeberka "na bogato"

 

 

:devil::D:)  Smacznego !   Jak wyjem z zamrażarki ogony wp. ( może do końca roku się uda ) to zabiorę się za żeberka na bogato .. :)

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

żeberka na bogato

To pamiętaj, że najlepsze są na drugi dzień podgrzewane na suchej patelni :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Pasztet prowizorka.
Pozbierałem gotowane mięska drobiowe i wp w zamrażarce. Miałem 3 słoiki 0.5L z żeberkami co to wyszły za słone. Dokupiłem bardzo tłusty boczek, jakieś może 60% tłuszczu. Boczek zrobiony w szybkowarze 30 min. i wystudzony. Wsio zmielone przez sitko 4mm. Byłem w robocie , mama farsz ciut przesoliła... i bardzo dobrze. Ja odsoliłem dodatkami i wyszło idealnie w smaku.
Od farszu odjąłem 1.1 kg, dodałem 2 jajka z dwoma żółtkami każdy (niestety kupne). Dolałem wywaru wp (raczej zawsze mam go w zapasie) nieco mało słony, w zimnej wodzie rozrobiłem dużą łyżkę mąki kartoflanej (żeby zatrzymała soki w wyrobie, a nie na zewnątrz wyrobu) sypnąłem z ręki pieprz czarny świeżo kręcony, zagmerałem ręką i włożyłem do trzech małych foremek alu. (0/5 kg poj.), na dno każdej foremki ułożyłem cieniutkie plasterki boczku swojskiego.
Piekarnik nagrzałem do 180st.C, piekłem 45 min. po tym czasie temp na 230st.C i grill dla zrobienia kolorku, kolorek robił się kilka minutek.
Reszta farszu do słoiczków, zrobiona tak jak farsz do piekarnika, tyle, że w większej ilości i z 5-cioma jajkami, sterylizacja w szybkowarach 60 min. od momentu podniesienia zaworu bezpieczeństwa.
Pieczone stygnie w spiżarce, a słoiczki jeszcze na gazie.
Fotki pieczonego bez lampy i z lampą :cool:
 
 

 

post-41817-0-89081500-1669297846_thumb.jpg

post-41817-0-54338900-1669297856_thumb.jpg

post-41817-0-88755400-1669297862_thumb.jpg

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasztet prowizorka

Wojtku Ty chyba ze wszystkiego zrobisz smakołyk :D  :thumbsup:  Takie prowizorki zawsze wymagają kreatywności.....

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W tym roku u mnie pieczonego indyka niet.
Będą 2 udźce z indyka, które właśnie się pieką, na fotce 2 świąteczne kurczaki dziś upieczone :D

post-41817-0-92645700-1671886482_thumb.jpg

Edytowane przez Zbój Madej

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.