Skocz do zawartości

Stół wiejski - nowości, pomysły.


wiesiek63

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Niestety, ja nie umiem i nie potrafię oraz nie byłbym w stanie coś takiego zrobić. :(:mad:

 

 Papcio .... robisz to co umiesz i wystawiasz .  Sam byś się zdziwił że na jednym stole byś nie pomieścił swoich wyrobów . :D:)

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Sam byś się zdziwił
:thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek. Ładnie wygląda.

Na ostatnim zdjęciu "przed imprezą" w opakowaniu : szynka z nogą, chyba placek drożdżowy i co jeszcze. Ponadto, co kryje zawartość słoika ?

 

 

Brakuje wiejskiej, osmolonej kiełbasy.

Nawet, ja nie potrafię wędzić na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są tam jakieś wędliny podrobowe bo jakoś nie widzę a to podstawa wiejskiego stołu.?

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo  to  Arkadiuszu "bogaty stół dworski"  jest - jakby  Wojtuś do tego dodał jeszcze  http://emotikona.pl/emotikony/pic/aniolek.gif  łabędzia  to byłby   :angel:  "pałacowy"  :thumbsup:  .

No cóż  ja  mam  nadzieję, że na Grzybozlocie  popróbuję  chociaż  Wosiowego  paprykarzu  :cool:  .

 

 

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuję w ostatnim czasie praktycznie co tydzień wyroby na wiejskie stoły na wesela czy inne bibki i tzw. deskę do hoteli, ale nie mam foty jak to podają.

Koszt na wypasie od 250 do 600zł... Standardowe pozycje: smalec, kabanosy, polska, myśliwska, jałowcowa, chłopska, kaszanka,

salceson czarny i biały, polędwiczki, szynka parzona i zimno wędzona, boczek faszerowany, boczek parzony,polędwica sopocka i łososiowa,

baleron, ogonówka, czasami i świńska nóżka się trafi..., lub inne specjalne zamówienie... :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Przedstawiam kilka zdjęć "stolika wiejskiego"
 

 

Przepiękny ten Twój wiejski stół! Po prostu ARCYDZIEŁO! Kuleczki po środku jak prawdziwe korale  :thumbsup: . Super, chylę czoła :clap:  :clap:  :clap: (też bym tak chciała  :blush:, ale przede mną bardzo długa droga, bo dopiero mam w planach budowę wędzarni elektrycznej. :hmm: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale przede mną bardzo długa droga, bo dopiero mam w planach budowę wędzarni elektrycznej

Jeśli będziesz ćwiczyła wykonywanie wyrobów dość często to z czasem przebijesz moje pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Nawet, ja nie potrafię wędzić na czarno.

To podaję Ci przepis z Podlasia:

Zaczynamy od pół litra, może być bimber. Następnie rozpalamy wędzarnię. Najlepiej z kanałem, żeby był dobry cug. Rozpoczynamy drugą flaszkę, wieszamy kiełbasy i jazda, ładujemy mokrego drewna żeby się pożadnie hajcowało, zajmujemy się flaszką i zostawiamy kiełbasę w spokoju. Gdy nagle nam się przypomni, że wędzimy to albo dodajemy jeszcze drewna żeby się jarało jak należy albo, jak jest mało dymu, to (znam takiego) dokładmy liści.

Wiejska kiełbasa gotowa. 

Oczywiście wszystko robimy na wyczucie, więc pewnie trzeba będzie kilka razy potrenować dla osiągnięcia pozytywnych rezultatów. :) Dobry wpływ na wykonanie ma rozpoczęcie po drodze trzeciej flaszki. 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.