Skocz do zawartości

Stół wiejski - nowości, pomysły.


wiesiek63

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powala różnorodność wyrobów, jest na bogato. Piękny warsztat i prezentacja wyrobów. Prawdziwy stół wiejski, wielki szacunek. Andrzeju dziękujemy za inspirację, gdyby kiedyś przyszło zrobić taki stół już wiemy jak powinien wyglądać.

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stół wygląda naprawdę rewelacyjnie,bogato w rożne wędliny aż się chyba jeszcze raz ożenię i poproszę Cię o wykonanie  :tongue:  :D  :D  :clap: 

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego – świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za słowa uznania.

 

 

A co to za Wurst-kuleczki po srodku stolu.?

Napełniamy bardzo luźno jelito cienkie wieprzowe a później przewiązujemy krótkie odcinki przędzą wędliniarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyroby piękne i napewno smaczne ale ja do wystroju stołu stosuję naturalne kwiaty w tym polne bo nie daj Boże jakiś weselnik zechce przegryżć winne grono z plastiku i nieszczęście gotowe że o efekcie artystycznym nie wspomnę

Nie chcieliśmy usuwać na kilka godzin sztuczności, które były solidnie przytwierdzone. Dobrze, że właściciel zgodził sie na usunięcie innych sztucznych elementów wystroju sali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Andrzeju czy możesz coś więcej napisać o koronie młodej.... bardzo mi się podoba.
   Potrzebujesz długi i niegruby schab, nacinasz chrzęstne połączenia kręgów po czym zwijasz w koło. Po utworzeniu koła związujesz szpagatem aby w czasie obróbki cieplnej nie uległ odkształceniu. Pod koniec obróbki cieplnej nakładasz wcześniej wycięte litry np. "Kochanej Żonie", "20-ie gabinetu WET" itd. Najważniejsze napis musi się zmieścić na powierzchni koła.

Po wystudzeniu dekorujesz sezonowymi owocami.

Zapomniałem napisać na początku, schab powinien być wcześniej solony lub peklowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stół przepięknej urody. Goście na pewno byli zachwyceni, nie tylko wyglądem ale i smakiem wyrobów. :):clap:  :clap:  :clap: brawa dla Ciebie Andrzeju :)

Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie - Ci, którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną.

 

Wielu ludzi powie Ci, że nie dasz rady - a Ty po prostu odwróć się i powiedz - no to patrz!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"stolika wiejskiego"
Winien się nazywać: stolikiem królewskim - spodziewałem się wykwintności  :yes: , Powiem krótko - podarek  ARTYSTY -  dla degustatorów :yes: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynna, wosiowa szynka pierwsza rzuciła mi się w oczy - i - jakieś ryby potwory drapieżne chyba  :thumbsup:

Skłamałam  :facepalm:

Pierwsze zdjęcie, lewa strona  :frantics:

Wojtku, barwnie i bogato. Jak na zasłużonego członka WB przystało  :clap:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra to musi smakować - nie wiadomo od czego zacząć. A jesiotr spoczywa sobie po królewsku i czeka na "branie". Piękna robota!

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”

Jonathan Carroll

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zrobiłem taki
 

 

Wojtuś  z  jesiotrem  to  nie  stół  wiejski a raczej   :rolleyes:   "dworski"   :D   :clap:  :thumbsup:  .

 

Tylko  dlaczego Andrzeju (również  :thumbsup:  :clap:  chapeau  bas)  i  Wojtku   dajecie  info  już  po  :mad: tak, że człowiek nie ma żadnych  szans  załapać się na imprezę  :tongue: .

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim osiedlu co roku we wrześniu jest urządzana tzw. "Ulicówka" Jest to takie spotkanie "integracyjne" mieszkańców osiedla na ulicy. Organizatorem są mieszkańcy konkretnej ulicy. Każdy przynosi co ma dobrego a stoły, muzyka i parasole załatwiają organizatorzy. Fajna zabawa do rana, w tym roku będzie to jutro. Taki "wieszak" Andrzeja miałby powodzenie. :)

Niestety, ja nie umiem i nie potrafię oraz nie byłbym w stanie coś takiego zrobić. :(:mad:

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.