Skocz do zawartości

Jaki szynkowar polecacie?


tatanka26

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)))

Podglądam forum od jakiegoś czasu.

Skorzystała juz wiele, robiłam wędlinę drobiową, dietetyczną w prymitywnym urządzeniu butelkowym zastępującym szynkowar. Baton był pyszny, zużyty w wiekszości jako mięsko do tortilli.

Chciałabym kupić szynkowar. Ale prosiłabym o poradę, KTÓRY.

Rozważam dwa typy. Czy właściciele takowych mogliby napisać coś w rodzaju rankingu? ZA i PRZECIW?

 

http://allegro.pl/item1034931044_szynkowar_pyszna_i_zdrowa_szynka_domowa.html

http://allegro.pl/item1018765385_unikatowy_nierdzewny_szynkowar.html

Tatanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Jestem zaskoczona szybkością odpowiedzi

Cierpliwość chyba Wam sie kończy do tych- nas - nowicjuszy.

A my nowicjusze chcielibyśmy już! natychmiast , poparzyć i chwalić sie , konsumować..

A tu ... znów trzeba łyknąc troszkę wiedzy mięsno - dymno -parnej :))

Ad moze jeszcze szynkowar prostokątny, - nie ma jakichś tańszych?

I jeszcze do DZIADKA:

Dziadku, drogi Dziadku a ile masz latku?

Bo w tytule VIP nie widać cyfry? Jeśli to nie tajemnica oczywiście, hi,hi

Z wdzięczności za porady, jeśli ktoś chce, moge podać przepis na tortille.

MIŁEJ NOCY życzę dla wszystkich

Tatanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na stronie sklep z wszystkimi potrzebnymi akcesoriami .Piszę nie ,że reklama tylko też jestem początkujący i też kombinowałem ,cudowałem a starczyło zamówić i tyle. Kupiłem model z kwasówki i jestem całkowicie zadowolony. Posłuży długi czas. Posiadam też aluminiowy taka tuba z przykrywką i sprężynką . Też można .Jednak wygodniejszy w użyciu jest model z kwasówki. Nie wiem czy gdzieś jest specjalne miejsce na przepis na placki tortilla , ale chętnie bym poeksperymentował. :thumbsup:
nie zrobisz nic aby odzyskać tracony czas ,ale możesz zrobić wszystko ,aby nie stracić następnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge podać przepis na tortille.

Nie pytaj tylko podawaj :wink:

Nie wiem czy gdzieś jest specjalne miejsce

Może TUTAJ

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF

 

Piszę poprawnie po polsku. (Przynajmniej się staram ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru albo to co podał już Papla sklep od Mira gdzie można ponegocjować cenę jako użytkownik tego forum albo ja jeszcze znalazłem coś takiego.

 

Pozdrawiam

 

P.S. A co do miejsca na Twój przepis to można też w " Wyrób wędlin sposobem domowym - Forum » O wszystkim » Kluby i Grupy Dyskusyjne » Kącik piekarniczo-cukierniczy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy szynkowar kupiłam taki http://www.wyroby-domowe.pl/szynkowar-owalny-p-268.html , jest łatwy w obsłudze, tzn , czasem trzeba włożyć do ciepłej wody, aby galaretka puściła, ale Miro podpowiedział fajny sposób z tasiemkami bawełnianymi i już kłopotu nie mam. I nie potrzeba woreczków do parzenia, co ma swój urok :)))

 

Teraz kiedy mam szynkowar prostokątny, 2 kg- mowy i farszu "zrobi się za dużo", mam gdzie nadwyżkę upchnąć , nie czekając na tzw. zwolnienie dużej szynkowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten pierwszy (Olkusz), ze stopu aluminiowego. Kupiłem sobie 2 sztuki na początek. :wink: .

Myśłałem , też o kupieniu od razu szynkowara z stali nierdzewnej ale pomyslałem , że jak na pierwsze wyroby to powinny mi wystarczyć na razie szynkowary ze stopu Al.

 

Wrażenia z użytkowania pozytywne, dość solidne konstrukcje, tyle, że wymagają stosowania woreczków. Z tym to nie problem ,bo można je kupić bez problemów za niewielkie pieniądze.

 

Pozdrawiam

Darek

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobry szynkowar to kup taki od Miro.Okrągłego nie kupuj bo możesz zastosować osłonki termokurczliwe i też będziesz miał wyroby jak z szynkowara.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam tatanka26 zrobiłem z Ciebie chłopca a Ty jesteś dziewczynką :blush:.Wybacz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.